register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Honda Civic 1,6VTi-T - Veiko   1 2 3  
Poster Message
HoCi

Honda Civic 1,6VTi-T - Veiko
Kindlasti pigistaks enda sõiduoskust parendades veel ajast maha mingi numbri aga NA mootoriga on keeruline võrrelda. NA mootori super eelis on see, et iga hetk gaasi litsudes on õige pöördevahemiku korral täisjõud kohe olemas. Mul sellel ülelaetud civicul kahjuks nii lill see elu pole. Pean koguaeg ennetama gaasi lisamist, sest mootoril kulub mingi teatud aeg enne, kui ta oma hobused kõik valla päästab (turbo lag). Ja kui ennetan natuke liiga palju, siis lihtsalt veab kurvist otse murule. Eks see praegune 1.26.5xx aeg joppas ka sellepärast, et mul kaks viimast kurvi enne stardisirget õnnestusid ennetamise osas, millega eelnevalt kaklesin koguaeg.
Pidurdusmaad on kindlasti need, kust annab pigistada aga kuna ma ikkagi väga harva käin roostet maha nühkimas endalt, siis tunnetus pole veel hea ja kuna mõisa peale sõit pole, siis viimast sealt pigistada ei tundu minu jaoks mõistlik.

Üks ilus pilt ka, mis sõber tegi:

27.05.2015 at 12:25
anryo

Puhtalt pilti vaadates sobiks katusele veel (sini-punane) vilkur ja pace-car ongi valmis! :)

27.05.2015 at 15:03
HoCi

Vahepeal jälle tükk maad vaikust olnud. Pole autoga rajale rohkem jõudnud peale Mai kuu Open Track'i. Oli mõte jõuda sõitma lõunanaabrite Fast Lap'ile, mis oli suvel aga kuna nad ei osanud piltide põhjal öelda, kas ma pääsen ka nende istmete kinnitustega rajale, siis ehku peale ei viitsinud punnitama hakata sinna. Mul praegu on korvide kinnitused lahendatud nii, et orig istmekinnituste kõrvad on keevitatud kokku aftermarket siinidega, mille peale omakorda istmed on polditud. Pean natuke vaatama ja mõtlema, kas on võimalik panna FIA nõuetele vastavalt kinnitusi nii, et vajadusel saaks ka Civicu orig. istmed sisse visata. See, et saaks vajadusel ka orig istmeid panna tagasi sisse, ongi mind pidurdanud praegu. Auto on siiski ka tänavasõiduk ning mitu aastat käidud ka suvel sõpradega trippimas mööda Eestit ning siis ei viitsi korvidest sisse-välja end väänata pidevalt.

Sel aastal endale pandud eesmärgi täitsin siiski ära. Sain auto kurvides kiiremaks ja a24ringi aega päris omajagu parandatud 1.28.680 --> 1.26.582. Enda eesmärk oli saada vähemalt sekund alla aga see aeg üllatas ennastki. Arvestades, et kiireid ringe sai tehtud alla 10, siis arvata on, et autot veel rohkem tundma õppides pigistaks sellest ajast veel midagi alla.

Nüüd peab natuke aru pidama endaga, et mis edasi. Kuklasse on tekkinud järgmine eesmärk sõita alla 1.25 aga pean tiba mõtlema, et kuidas sinnani jõuaks. Kaasamõtlejad ja ideed on teretulnud.

Üks mõte on minna laiema rehvi peale (Praegu sõitsin 205/40 R17 R888 rehviga. )
Teine mõte on tuua tagasi ~40kw ja 100nm, mis praegu madalama rõhuga sõites on kaduma läinud. Aga seda ma nii hea meelega ei teeks, kuna see mõjutab mootori vastupidavust ja ma kardan, et see teeb kurvidest väljumised veelgi valulikumaks, kui need juba praeguse jõu juures on.

05.10.2015 at 15:52
serõi

A-rühma autodel on muide originaalsed istmekinnitused Appendix J alusel lubatud. Täiendusena on toodud risttaladega lahendus juhuks kui ei kasutata originaalkinnitusi.

05.10.2015 at 23:36
HoCi

Pole tükk aega midagi kirjutanud. Tegelikult pole suurt midagi öelda olnud ka. Eelmisest aastast midagi muutunud pole auto juures peale selle, et veljed läksid roosaks. Põhjus väga lihtne...nad olid omajagu väsinud välimusega ja kuna Powderstudiol oli kampaania oktoobris, et kes esimesena neile veljed toob, saab tasuta värvimise roosaks, siis pikalt ei mõelnud. Rajaveljed võivad ju karjuda värvi poolest :) Töö oli korralik ja ise olen rahul.
Teen neile selle eest tiba reklaami ka --> https://www.facebook.com/pwdrstudio/

Eelmisel aastal mainisin Avole, et 2016 võiks olla ka Bikernieki OT kalendris...ja nüüd ongi seal käidud. Super rada!Parajalt aukartust äratav ja üliettevaatlikuks tegev oma betoonseinte ning olematu eksimisruumiga aga eks see kõik teebki ta üliägedaks. Lisaks veel see, et enamus kurvide lõppu ei näe kurvi sisenedes. Ei tunneta alati täpselt kasutada olevat ruumi kurvist väljumisel ja samas ka natuke jube, sest kunagi ju ei tea, mis auto seal kurvi taga on kogemata spinni teinud.
Mul endal jäi kõvasti sinna rajale veel varu aga kogenematus ja ohutunne ei lubanud hetkel rohkem piire kompida veel.

Suured tänud veelkord Kasparile, kes mu enda Lada kõrvalistmele võttis. See kogemus oli ülikõva ja samas aitas ka õppida rada tundma tunduvalt kiiremini, kui ise oleksin seda suutnud.

Üks väike video ka. Tegemist pole küll parima ringiajaga, mis sõitsin aga mingit aimu ikka saab. Peegel segab aga elate üle.

07.06.2016 at 22:55 1 edit. Last edited 08.06.2016 at 16:49 by HoCi
HoCi

Lõpuks selgus ka jõud, mis mootoris peitus. Dünosse minemise põhjus oli tegelikult see, et viimasel Open Trackil auto ei sõitnud ilusti ja hakkis kohati. Dünos selgus, et küünlad tahavad vahetamist, kuna rikas segu tapab nad ära. Leidsime ka ühe boostilekke ning peale seda tegime kolm tõmmet. Kõik tõmbed olid mõni kilovatt siia sinna aga esimese tõmbe numbrid olid siis 260,94kw/354hp ja 300nm rattast. MAP sensor ütleb, et turbo rõhk on alla 1 bar'i (0,95). Praegu on peale täisboosti teket jõukõveras jõnks sees...tõenäoliselt see ongi küünaldest. Peale küünalde vahetamist peaks idee poolest ka tiba rohkem jõudu näitama ja äkki kaob ära siis ka see jõnksutamine.
Nüüd siis küünlaid vahetama ning siis vaatan, mis tagumikudüno ütleb :)
Lasin logi üle vaadata ka Alexil, kes palju aastaid tagasi selle seadistuse tegi ning tundub, et midagi hullu pole vahepeal juhtunud seadistusega, segu on turvalisuse huvides jäetud rikas. Praegu midagi dünos muutma ei hakanud, kuna seadistus on tehtud väga ammu ning nüüd uue Hondata softiga võib auto hoopis kiviks lasta. Jätan selle teiseks korraks, kui on kohapeal inimene, kes Hondatat läbi ja lõhki tunneb ning saab vajadusel kivi tagasi autoks ka muuta.

15.09.2016 at 11:43
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Honda Civic 1,6VTi-T - Veiko   1 2 3  
Log in: Username: Password:
Lost account

© tqhq.ee 2000 - 2017.