register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Tahan sõita !   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
rolantsik
Tahan sõita !
Need Lembitu väljatoodud "kuuriautod" ei ole esindatud minu arvestuses.

05.09.2011 at 10:03
hall
 
Tahan sõita !
quote:
rolantsik: Need Lembitu väljatoodud "kuuriautod" ei ole esindatud minu arvestuses.



On sul mingit ratsionaalset pôhjendust, miks on need praegu mitte sôitvad autod just S1600 klassi suruda sellest klassist senised sôitjad eemaletôukamise hinnaga kui on vôimalik kasutada ka muid variante?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.09.2011 at 10:19
Lembit
Tahan sõita !
quote:
rolantsik: Need Lembitu väljatoodud "kuuriautod" ei ole esindatud minu arvestuses.


Odt, aga mis autod siis on esindatud sinu arvestuses?
05.09.2011 at 11:43
rolantsik
Tahan sõita !
Keda see rehvi reegel siis eemale tõukab - Andres ütles et tema niikuinii ei sõida.
Kasparile ei sobi põhimõtteliselt ainult sellepärast,et tema soetas omale hunniku 13 velgi
Meelis&Lembit tahavad vanade slikkidega sõita.

Riia võistlusteks nagu lubatud saab nimekiri valmis,siis on näha.
05.09.2011 at 13:36
hall
 
Tahan sõita !
quote:
rolantsik: Keda see rehvi reegel siis eemale tõukab - Andres ütles et tema niikuinii ei sõida.
Kasparile ei sobi põhimõtteliselt ainult sellepärast,et tema soetas omale hunniku 13 velgi
Meelis&Lembit tahavad vanade slikkidega sõita.

Riia võistlusteks nagu lubatud saab nimekiri valmis,siis on näha.

Ise juba nimetasid mitu äraminejat ;)

Miks ei vôi see kuhmohuviliste kamp ikkagi oma soovi kohaselt oma arvestuses sôita, vaid peab kindlasti slikid ära keelama?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.09.2011 at 14:08
Raceboy
 
Tahan sõita !
Vaadates Eesti radadel hetkel toimuvat oleks Lembitu pakutud variant ilmselt väheseid, mille elluviimisest midagi tegelikult ka muutuks. See, kui kuskil mingi rehv standardseks muudetakse vms on praktikas ilmselt ainult muutus muutuse pärast. Ühest klassist liiguvad paar tk võibolla teise ja mingi hulk jätab sõidu sootuks. Lihtsalt paari auto vahel vangerdus. Milleks seda teha?

Ma ilmselt olen ka see nö kõvataja, kes lähiajal võistlema ei hakka, aga oluliselt rohkem pakuks pinget nö segaklass, kus asi käib kaalu/hj suhte abil ja võimalik, et sellise klassi pärast olen nõus enda vabaduse ohverdama (otsima sponsorid ja ennast tulemuste nimel tagant sundima).
Selline klass tookski rajale võistlema need, kes seda tahavad ja seda põhimõtteliselt tehnikast sõltumata.


quote:
Lembit: Pole ju keeruline teha mingi arvestustabel, kus näiteks autode miinimumkaalud ja hobujõud (või kasvõi hobujõupotensiaal) mingite reeglite järgi paika pannakse. Soome roadsport reeglites on näiteks "teoreetilise hobujõu arvestamise" tabel, mis kokku ainult 9 ruuduga tabel. Pole teab mis raketiteadus ka siinsetes oludes rakendada, kaalud on niikuinii igal võistlusel kohal.
Kuna täna reaalselt sõidavad sisuliselt kõik kereautod, mis ei ole BMW klassi autod, ühes sõidus, siis mingite tehniliste tingimuste hulka mahuvad need kumhoga sõitjad igatahes. Märgivad registreerimisel ära, et soovivad osaleda "Kumho CUP"i arvestuses ja kui rehvid ning kaal on paigas, siis jagatakse nende vahel karikad välja.

Kui mingil hetkel koguneb neid "Kumho CUP"i mehi nii palju, et eraldi starti nõuda, siis kindlasti võistluste korraldajad seda ka võimaldavad.

Mulle kohe üldse ei jõua kohale, miks peaks uue klassi loomine käima kellegi teise arvelt.


____________________________
www.vems.ee
05.09.2011 at 14:18
uzzac
 
Tahan sõita !
quote:
rolantsik: Keda see rehvi reegel siis eemale tõukab - Andres ütles et tema niikuinii ei sõida.
Kasparile ei sobi põhimõtteliselt ainult sellepärast,et tema soetas omale hunniku 13 velgi
Meelis&Lembit tahavad vanade slikkidega sõita.

Riia võistlusteks nagu lubatud saab nimekiri valmis,siis on näha.


Pigem on asi selles, et see Kumho ei ole kellegi slikk. Üksasi on veljehunnik, teine asi on kiiruse kadu ja lödi rehv(võrreldes siis slikiga). Kas mõistliku kompromissina mingit street-legal slikki ei ole, mida toodetakse nii 13 kui 15 kuni misiganes tolli. Toyo 15" on camskillis ~150€ ja 13" ~100€. Äkki mõne teine tootja näiteks Kumho? suudaks järgmiseks hooajaks teadaolevate autode jaoks vajaliku koguse rehve okei hinnaga välja kaubelda? Neil valikus lausa täisslikki ja kahesugust street-legal slikki. Kui on teada, et sõitma tuleks näiteks kokku 10 autot 15" rattaga ja mõned 13" mehed(Mina, Raul?) ja igaüks sõidab hooaja jooksul maha 3-4 jooksu rehve, siis see oleks juba päris arvestatav kogus ketsi, mis võiks olla rehvimüüjale äkki piisavaks motivaatoriks, et paremat hinda välja mõelda? Sarja nimi võiks sellisel juhul ju ka olla Kumho Hüper Mega Head Rehvid Super 1600 vms. Mul kama kaks ausaltöeldes, kui oleks mingi mõistlik alternatiiv ka neile, kes ei oma 15 tolli rattaid suuremas koguses, aga sõita nagu võiks...

Kui head alternatiivi ei leita, siis jätaks selle Super1600 praegusel kujul rahule ja juurde saab tekitada mõne teise sarja kus kannatab Super1600 autoga Kumhodega sõita.

Ma küll otseselt ei saa veel aru, miks just alguse sai asi Super1600 teemas, sest kus neid autosid ikka niiväga peidus on, et niipea kui slikke ei pea kalli raha eest ostma oleks terve rivi masinaid mis siis vastaksid Super1600 reeglitele.



____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
05.09.2011 at 14:28 1 edit. Last edited 05.09.2011 at 14:30 by uzzac
H.E
  
Tahan sõita !
Kas keegi seletaks, miks on mõistlik torkida s1600 reegleid ja mitte teha uut klassi?
Näiteks mina kuulutan ilmselt Peugeoti vanarauaks just sellepärast, et mul ei ole mingit mõtet sinna raha matta, kuna tänase seisuga ei ole sellel mittemingisugust perspektiivi. Tõenäoliselt ma oleksin kaalunud puuri ehitamist jms tegevust, kui sellega mahuksin mõnda klassi, kus ei peaks rahakotiga teisi surnuks lööma.
05.09.2011 at 16:27
peep
 
Moderator
Tahan sõita !
Jättes kõrvale selle hetke vaidluse S1600 üle, siis ega keegi ju ei takista panna alust piiramatule arvule uutele klassidele. Kui neisse leidub sõitjaid, küllap siis alakomitee kooskõlastab ja korraldaja lubab starti. Vaja on isikut kes initsiatiivi enda peale võtaks, kutsuks huvilised kokku ja paneks asja käima.
05.09.2011 at 18:47
rolantsik
Tahan sõita !
Eks elu näitab,mis saab.Kindlasti midagi juhtub
05.09.2011 at 22:28
Laux
  
Tahan sõita !
Kirjutaks ka mõne rea hetkel ainult superkrossi sarja sõitva võistleja vaatenurgast. Mina näiteks sõidaks hea meelega kaasa ka Eestikate arvestuses, kui oleks olemas selline klass kuhu oma autoga ka sobiks, ilma et peaks midagi totaalselt ümber ehitama. Ei hakka siin mainima tulede paigaldamist, sest see ei tohiks küll kellegil eriline argument olla. Kõige suurem miinus hetkel on see, et terve suve jooksul saan sõita 4 etappi ja seda ainult ühel ja samal rigrajal. Bikernikil sõitmisest võib unistada. Viimased kaks nädalat olen pingsalt mõelnud mis saab järgmine aasta ja igasugune huvi superkrossi 2WD klassis osaleda on kadunud. Variant on ehitada 1600 alus, kulutada mega summa pritse, aju ja igasugu muu vajaliku peale ja osaleda S1600 sarjas. Lisaks slikid jne jne. Kokku tuli kiirelt arvutades summa, mis on võrdeline senise kolme aasta peale kulunud summaga kokku. Pole ka seda tüüpi võistleja, kes on rahul teiste sabas jõlkumisega ja lihtsalt võtma seda, mis teistest alles jääb. Konkurendis püsiva auto ehitamine jääks aga hetkel pere leiva kõrvalt vaid paberi peale unistuseks. Teine variant on hetke 1800 mootorist 2.0L teha ja selleks oleks isegi jupid riiulis olemas. Kuid mida siis edasi? Sõita järgmine hooaeg superkrossi vabaklassis 4 etappi "nn meeste" seas ja ülejäänud aja jällegi Eestikatel pealtvaatajana kaasa elada. Mõningas mõttes oleks ka see edasiminek. Kohati on aga kahju vaadata maja nurga taga seisvat autot, millele tohutult energiat ja raha on kulutatud aga sõita ei saa. Mõningas mõttes olen ka selles ise süüdi, et sai alustatud vale auto ehitamisega, kuid millegist oli vaja alustada.
06.09.2011 at 12:27
uzzac
 
Tahan sõita !
Toorik on sul ju viimasepeal. Ei pea olema ilmtingimata pritse jne. Sõidab Meelis ju ka karpadega ja ei ütleks, et aeglaselt.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.09.2011 at 12:32
Lembit
Tahan sõita !
quote:
Laux: Kirjutaks ka mõne rea hetkel ainult superkrossi sarja sõitva võistleja vaatenurgast. Mina näiteks sõidaks hea meelega kaasa ka Eestikate arvestuses, kui oleks olemas selline klass kuhu oma autoga ka sobiks, ilma et peaks midagi totaalselt ümber ehitama. Ei hakka siin mainima tulede paigaldamist, sest see ei tohiks küll kellegil eriline argument olla. Kõige suurem miinus hetkel on see, et terve suve jooksul saan sõita 4 etappi ja seda ainult ühel ja samal rigrajal. Bikernikil sõitmisest võib unistada. Viimased kaks nädalat olen pingsalt mõelnud mis saab järgmine aasta ja igasugune huvi superkrossi 2WD klassis osaleda on kadunud. Variant on ehitada 1600 alus, kulutada mega summa pritse, aju ja igasugu muu vajaliku peale ja osaleda S1600 sarjas. Lisaks slikid jne jne. Kokku tuli kiirelt arvutades summa, mis on võrdeline senise kolme aasta peale kulunud summaga kokku. Pole ka seda tüüpi võistleja, kes on rahul teiste sabas jõlkumisega ja lihtsalt võtma seda, mis teistest alles jääb. Konkurendis püsiva auto ehitamine jääks aga hetkel pere leiva kõrvalt vaid paberi peale unistuseks. Teine variant on hetke 1800 mootorist 2.0L teha ja selleks oleks isegi jupid riiulis olemas. Kuid mida siis edasi? Sõita järgmine hooaeg superkrossi vabaklassis 4 etappi "nn meeste" seas ja ülejäänud aja jällegi Eestikatel pealtvaatajana kaasa elada. Mõningas mõttes oleks ka see edasiminek. Kohati on aga kahju vaadata maja nurga taga seisvat autot, millele tohutult energiat ja raha on kulutatud aga sõita ei saa. Mõningas mõttes olen ka selles ise süüdi, et sai alustatud vale auto ehitamisega, kuid millegist oli vaja alustada.
Kannata natuke. Sinu probleemiga juba tegeletakse;)
Lihtsamaks tegelemiseks võiksid kirjutada mulle e-maili oma auto lühiiseloomustuse: Mark, mudel, kaal, mootori kubatuur, võimsus, olulisemad kiirust mõjutavad modifikatsioonid.

06.09.2011 at 15:13
rolantsik
Tahan sõita !
.
Kannata natuke. Sinu probleemiga juba tegeletakse;)
Lihtsamaks tegelemiseks võiksid kirjutada mulle e-maili oma auto lühiiseloomustuse: Mark, mudel, kaal, mootori kubatuur, võimsus, olulisemad kiirust mõjutavad modifikatsioonid.


Eesti oma Nokia - online autotjuuningu abi :D
06.09.2011 at 15:56
Lembit
Tahan sõita !
quote:
rolantsik: .
Kannata natuke. Sinu probleemiga juba tegeletakse;)
Lihtsamaks tegelemiseks võiksid kirjutada mulle e-maili oma auto lühiiseloomustuse: Mark, mudel, kaal, mootori kubatuur, võimsus, olulisemad kiirust mõjutavad modifikatsioonid.


Eesti oma Nokia - online autotjuuningu abi :D
Reegliabi ikka ;)
06.09.2011 at 16:30
Umbertto
 
Tahan sõita !
quote:
rolantsik: .
Kannata natuke. Sinu probleemiga juba tegeletakse;)
Lihtsamaks tegelemiseks võiksid kirjutada mulle e-maili oma auto lühiiseloomustuse: Mark, mudel, kaal, mootori kubatuur, võimsus, olulisemad kiirust mõjutavad modifikatsioonid.

Eesti oma Nokia - online autotjuuningu abi :D
Rolantsik - ten points !! Kuidagi tore näha, et ei pea kogu aeg siin üksi huumoripoolel silma peal hoidma - õnneks on ka noori peale sirgumas :D :D :D
06.09.2011 at 20:48
tsrk
 
Tahan sõita !
quote:
Umbertto:
quote:
rolantsik: .
Kannata natuke. Sinu probleemiga juba tegeletakse;)
Lihtsamaks tegelemiseks võiksid kirjutada mulle e-maili oma auto lühiiseloomustuse: Mark, mudel, kaal, mootori kubatuur, võimsus, olulisemad kiirust mõjutavad modifikatsioonid.

Eesti oma Nokia - online autotjuuningu abi :D
Rolantsik - ten points !! Kuidagi tore näha, et ei pea kogu aeg siin üksi huumoripoolel silma peal hoidma - õnneks on ka noori peale sirgumas :D :D :D
No nii Umbertto! Kohe tegeletakse ka Sinu probleemiga: järgmisel aastal sõidad oma Estfieldiga Volga mootori ja talviste protirehvidega, klassi võid ise valida või teha :)
06.09.2011 at 21:34
BlueStang
 
Tahan sõita !
quote:
tsrk: No nii Umbertto! Kohe tegeletakse ka Sinu probleemiga: järgmisel aastal sõidad oma Estfieldiga Volga mootori ja talviste protirehvidega, klassi võid ise valida või teha :)

tahan ka sõita - mis kühvel, mootor ja rehv mulle järgmiseks aastaks antakse:D
07.09.2011 at 14:03
tsrk
 
Tahan sõita !
Tundub, et "Võidusõidu Kliinik" oleks ajakohane (jalgpalluritel ju on oma kliinik) :) Mina sinna pea-arstiks küll ei sobi, küll aga igaveseks patsiendiks :)
07.09.2011 at 16:15
Laux
  
Tahan sõita !
Kes on siin rääkinud midagi andmisest ma ei saa aru? Lembit küsis minu auto kohta ainult ühel põhjusel, et saaks vähegi infot kokku koguda autode kohta, mis reaalselt võiks mingis tulevases klassis osaleda. Olen püüdnud siia foorumisse nii vähe postitusi teha kui võimalik ja ikka jälle jään kellgile jalgu.
07.09.2011 at 16:34
tsrk
 
Tahan sõita !
quote:
Laux: Olen püüdnud siia foorumisse nii vähe postitusi teha kui võimalik ja ikka jälle jään kellgile jalgu.
Lauxiga täiesti nõus! Foorumis on natuke liiga palju viha ja vaenu:( Kui keegi teeb mingi ettepaneku või küsib nõu, siis ei maksa teda kohe risti lüüa ja pärast seda veel peanahk ka võtta! Pean ka ise endale tuhka pähe raputama (see on küll suht valus peale peanaha võtmist ristil), et mingil hetkel läksin ka ise pöördesse (hetkel on see küll ära klaaritud foorumiväliselt). Mina ei ole siin küll mingi ütleja, kuid võiks olla rohkem asjalikkust, sõbralikkust, mõistmist ja ka huumorit :) Võidusõitjaid on niigi vähe ja et veel omavahel tülli minna, siis see on küll viimane asi!
07.09.2011 at 18:48
Garfield
  
Tahan sõita !
Kuidagi väga tuttav tuleb ette. Tahaks sõita - tore. Väga tore. Aga siis ei leia kuidagi sobivat klassi. Ühes oleks raudselt tagaotsa mees, teises oleks hoopis automarki vaja vahetada. Ja raha ka nagu pole. Sellest hakkab jama - aga võidusõit ei ole odav lõbu. Üldse mitte. Aga pihta peaks kuskilt ikkagi hakkama.
Praegust Lauxi teemat vaadates, Super-1600 oleks nagu sobiv. Aga miks peab kohe poodiumikoht kindlustatud olema? Ja kui ei ole (näiteks rahaliste vahendite nappuse tõttu) siis peab klassi muutma hakkama või uut klassi tegema. Super-1600 on praegu vist Eesti vanim klass. 1997 aastal mina ja teised selle tegime, sest Lada klass oli "arvatavasti kohe suremas". Iroonia on selles, et aastal 2010 paugutatakse selles klassis endiselt Ladaga - muidugi koos teiste markidega. Ja võib sõita millega iganes, sest sellesse klassi mahub väga palju sõiduriistasid.
Kui näiteks Peep oleks BMW klassis alustades seadnud tingimuseks "poodiumikoht või ma ei tule üldse sõitma" - sorry, sellise suhtumisega ei ole tõesti ringrajale asja. Aga need poodiumikohad tulevad, läheb aasta-kaks-kolm-neli ja tulevad. Raimo (Kulli) võiks öelda, mitu aastat tal läks enne, kui tolleaegses Golfi-klassis tippu jõudis. Foorumikaaslane serõi kohta kehtib sama asi.
Ja palun ärge kartke slikkrehve. Võidu sõidetakse ikka võidusõidu rehvidega. Meie saime omal ajal hakkama 6 uue rehviga aastas (3 etappi Audrus, 1 Raadil, 1 Bikerniki) - esimesel aastal sõitsime üldse kasutatud siit-sealt saadud slikkidega. Rehviteema võiks olla ainuke asi, mida Super-1600 muuta. Näiteks lubada 10 (8, 6) uut rehvi hooaja peale. Kas see tooks lati piisavalt madalale?

____________________________
Focus RS
08.09.2011 at 08:48
hall
 
Tahan sõita !
S1600-s rehvide arvu piiramine ei muudaks mitte midagi, sest keegi üle ühe jooksu uute rehvide vist ei kasuta. Ma ise pole mitte ühtegi uut slikki oma S1600 aja jooksul autole alla pannud. Kasutatud rehvi kasutamine on odav, aga kuskilt maalt tekib probleem sellega, et neid pole eriti saada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.09.2011 at 09:09
peep
 
Moderator
Tahan sõita !
Lisaks see "probleem", et kui klassi tuleb rohkem sõitjaid ja autod+juhid on sarnase kiirusega, siis tuleb võitmiseks igasse starti uute rehvidega minna + kvalid. Kasutatud rehvi odavuse printsiip kehtib seni, kuni pole tihedat konkurentsi ja neid on saada piisavalt hulgal.
08.09.2011 at 09:17
uzzac
 
Tahan sõita !
See aasta ostsime Riiaks ühe jooksu rehve juurde, kuid eelmine aasta saime hakkama 3 jooksuga, millest üks jäi väga kobe ja teine selline mis OpenTrackil ribadeks sai nüüd lastud ja kolmas kulus hooaja jooksul ära. Eks oli ka 2 vihma sõitu ja seisev slikk ei kulu väga :)

Selge on see, et tutikas 15" slikk maksab palju rohkem kui 13" aga meie kasutasime vormeli rehve, mis on tunduvalt pehmemead ja kuluvad kiiremini. Kui rehve risti rästi auto all ringi tõsta, et ühtlustada kulumist, siis oleks saanud kahe jooksuga hakkama. Kõvema seguga oleks kindlasti parem olnud. Loodetavasti saab Audru uue katte ja see ei ole nii rehvimaias, mis peaks elu veel kergemaks tegema.

Roland, sa võiks uurida, kui palju on kallis rehvi eest maksta kodanikel, kes soovivad kangesti sõitma hakata. Kui õnnestuks saada 100€(koos käibega) tuuris või isegi nõks odavamalt mingit pool-slikki, mida müüakse sama laiusega veljediameetrist hoolimata, siis kas see oleks ikka liialt kallis? Sellisel juhul kui kulutada hooajal ära 3 jooksu tutikaid rehve on kulu ~1200€, mis on peaaegu ju 15" sliki ühe jooksu hind?

Samas kui see uus klass tekib S1600 reeglite baasil ja tõesti kõik sõidavad kenasti Kumhodega, siis jääks praegune S1600 selliseks edasimineku klassiks, kuhu kiireimad Kumho mehed saaks üle kolida?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
08.09.2011 at 09:31
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Tahan sõita !   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.