register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Tahan sõita !   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Lembit
Tahan sõita !
quote:
serõi:
quote:
tsrk: Ilmselt lüüakse mind siinsamas risti, kuid olgu:)
Ise teeksin ketserliku ettepaneku sõita S1600 sarjas monorehviga ja Kumhoga. Siis oleks vähemalt ükski asi kõigil võrdne. Hind on neli korda odavam kui shlikil. Tean, et hetkel S1600 sarjas sõitjatest osa on ehitanud autod 17 ja teised 13 tolli järgi, kuid tean vähemalt ühte potentsiaalset S1600 sõitjat, kes osales sel aastal ikkagi veel noorte sarjas ainult tänu sellele, et shlikid kallid. Kiirus kukuks küll meibi 2 sekundit Audru vana ringraja järgi, kuid kas see on seda raha väärt!? Meie kogemuse järgi käituvad Kumhod suht normaalselt, millest annab tunnistust kasvõi OT35, kus Martin sõitis kolm täis võidusõitu sõitnud üsna lõpukorral Kumhodega aega 1:03.356 ja Kaspar shlikkidega 1:02.195, ehk siis vahe 1,161 sekundit - kas see üks sekund on seda raha väärt, minu arust mitte!
Ette vabandades.

Ilmselt on tänane s1600 liikumas pigem tänavarehviga sôitva b1600 suunas, midagi sinna, kus sommide v1600.
Aga milles probleem? Meilgi on ju "Kasemetsa klass" olemas. Sõitjaid ei olnud seal ju teab mis palju.
Kas selleks, et mingisse klassi sõitjaid saada on ilmtingimata vaja eesti kõige stabiilsemate reeglite kallal surkima hakata?
03.09.2011 at 19:51 1 edit. Last edited 03.09.2011 at 19:53 by Lembit
rolantsik
Tahan sõita !

Teedu auto oli enne Pihlaku oma ja tema käes see auto küll 1.02 algust pole sôitnud. Kui on, siis vaataksin heal meelel mônda viidet mylapsi andmetest (viimaste aastate ajavôtulogid Pärnu vôistlustest on seal kôik olemas vist).


Jep,õigus :D

Ja on küll sõitnud,vanalt ringrada.ee lehelt saaks vaadata.
Mylapsis on vist ainult viimased 2 aastat üleval?


03.09.2011 at 19:55
hall
 
Tahan sõita !
quote:
serõi:
quote:
rolantsik:

Teedu auto eelmine omanik sõitis selle autoga 1,02 algust.Arvad et peale korraliku vedrustuse,difriluku ja uue Pipra mootori lisamist läks auto aeglasemaks w?
Ja müügitehing tehti allpool 5k piiri.

Teedu auto oli enne Pihlaku oma ja tema käes see auto küll 1.02 algust pole sôitnud. Kui on, siis vaataksin heal meelel mônda viidet mylapsi andmetest (viimaste aastate ajavôtulogid Pärnu vôistlustest on seal kôik olemas vist).


Vaatasin järgi, Margus on tôesti Audruringil madalat 1.02,xxx aega sôitnud, AGA seda mitte jutuks olnud Golfiga, vaid Alfa Rome 156-ga.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
03.09.2011 at 19:57
hall
 
Tahan sõita !
quote:
Lembit:
quote:
serõi:
quote:
tsrk: Ilmselt lüüakse mind siinsamas risti, kuid olgu:)
Ise teeksin ketserliku ettepaneku sõita S1600 sarjas monorehviga ja Kumhoga. Siis oleks vähemalt ükski asi kõigil võrdne. Hind on neli korda odavam kui shlikil. Tean, et hetkel S1600 sarjas sõitjatest osa on ehitanud autod 17 ja teised 13 tolli järgi, kuid tean vähemalt ühte potentsiaalset S1600 sõitjat, kes osales sel aastal ikkagi veel noorte sarjas ainult tänu sellele, et shlikid kallid. Kiirus kukuks küll meibi 2 sekundit Audru vana ringraja järgi, kuid kas see on seda raha väärt!? Meie kogemuse järgi käituvad Kumhod suht normaalselt, millest annab tunnistust kasvõi OT35, kus Martin sõitis kolm täis võidusõitu sõitnud üsna lõpukorral Kumhodega aega 1:03.356 ja Kaspar shlikkidega 1:02.195, ehk siis vahe 1,161 sekundit - kas see üks sekund on seda raha väärt, minu arust mitte!
Ette vabandades.

Ilmselt on tänane s1600 liikumas pigem tänavarehviga sôitva b1600 suunas, midagi sinna, kus sommide v1600.
Aga milles probleem? Meilgi on ju "Kasemetsa klass" olemas. Sõitjaid ei olnud seal ju teab mis palju.
Kas selleks, et mingisse klassi sõitjaid saada on ilmtingimata vaja eesti kõige stabiilsemate reeglite kallal surkima hakata?


Ära nüüd pahanda, ma lihtsalt avaldasin oma arvamust, kuhu me suure tôenäosusega suundume arvestades praegust lätakate soovi minna üle Kumhole. Mulle endale ka see klass sellisel juhul üldse pinget ei pakuks, kasparile tema arvamuse järgi samuti mitte. Ega ma peale Seppami ja Eriste tegelikult väga ei teagi, kes Kumhole üleminekut toetaks, aga ega vanamoodi ka edasi ju minna ei saa, sest sôitjate arv on varsti olematu.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
03.09.2011 at 20:05
tsrk
 
Tahan sõita !
No ikkagi löödi risti:), a no ma olin selleks valmis:)
To Lembit: mida teha Golf2 autoga shliki ajaga 1:02.395 ( viimane Summer Race) GT sarjas???
To Lembit: meie auto kaal on selline, et näiteks Bikerniekis peame autole lisaraskust panema, et auto peale võidusõitu kaalus oleks. Kuskohast veel 100 kg maha võtta.... no mõtlemisainet koos rellakaga muidugi on:)
To serõi: oioioi, Seppam ja Eriste ühes pajas mõttekaaslastena, see on midagi täiesti uut, aga maailm muutub pidevalt:):):)
Ausalt öeldes lätlaste soovist Kumhole üle minna sain teada alles pärast oma postituse lausete moodustamist!
03.09.2011 at 20:51
rolantsik
Tahan sõita !
Lätlased soovivad asjast huvitatud osapooltega Riia võistluste ajal rehvi ja muude küsimuste arutamist koosolekul.
03.09.2011 at 20:56
tsrk
 
Tahan sõita !
quote:
Lembit:
quote:
peep: Sel juhul oleks tagumine aeg teha reeglimuudatusi.
S1600 sarja elujõudu ei määra praeguses seisus sugugi mitte reeglid ja nende ümbertegemine, vaid siiski ennekõike sõitjate finantsseis ja sellest tulenev. S1600 on pikka aega olnud kõige odavam ringrajaklass ja sellega tegelejad ilmselt palju rohkem mõjutatavad majanduse hetkeolukorrast.
Reeglitele vastavaid ja kuuri all seisvaid autosid tean eestist kohe paugust vähemalt kolme - nelja. Reeglimuudatused ei pruugi neid sealt kuuri alt välja tuua ja kui reeglimuudatused nõuaksid olemasolevate autode ümbertegemist, siis võivad nad pigem kaotada igasuguse motivatsiooni praegustel sõitjatel selle klassiga tegeleda.
Ajalooliselt on erinevad reeglimuudatused pigem eesti oludes hoolega klasse tapnud. Vaadata kasvõi B2000/S2000 klasside saatust ja vormelite hetkeseisu.

Samas sellega olen ma 100% nõus, et oleks vaja mingit eestvedamist, et kasvõi välja selgitada erinevate rinkakõlbulike autode hetkeolukord, asukoht ja konkreetsem põhjus, miks need autod ringrada ei sõida ja lisaks kaasata ka uusi huvilisi, kes oleks valmis uute autodega välja tulema. Kindlasti on võimalik välja mõelda ka selliseid reeglimuudatusi/täiendusi, mis ei nõua olemasolevate autode ümberehitamist, aga samas võimaldavad uutel tulijatel soodsamalt klassi siseneda.

Mõeldes edasi näiteks tsrk pakkumise peale: Miks mitte lubada näiteks kumhodega sõitvale autole 100 kg kergemat miinimumkaalu. WV Golf 2 on vähemalt 100 kg alakaalus niikuinii, kui ta maksimaalselt kergeks teha.

Meie kumhodega sõitma ei hakkaks - meie auto arengusuund on mitte sirge, vaid kurvikiiruse peale ja kui kumho teha monorehviks, siis nõuaks see auto sellist ümberehitust, et mõttekam oleks GT klassi auto ehitada. Lisaks on see ka rahaliselt übermõttetu - 80% kulunud 17" slikk on 15% odavam, kui uus kumho ja lubab sõita sama arvu ringe 2 sek kiiremini, kui kumho. Kasutatud vormelirehve saab veel odavamalt. Aeglaselt on igavam sõita niikuinii ja kui tänavarehv oleks võidusõiduks parim variant, siis vast ei oleks slikke maailma tekkinudki.
Kui see sõit on igav, siis löödagu mind jälle risti:)

KÕIK sõidavad MASTERITEGA, Havamaa ja Kütt sõidavad kaheliitristega, Ämblik kahepoolesega, Eriste ja Martin 1,6 liitrisega.
03.09.2011 at 21:52
uzzac
 
Tahan sõita !
Oluliselt mõtekam oleks valida välja mingi street-leagal või poolslikk rehv, mida saaks sama laiusega kuid eri läbimõõduga velgedele sobitada. Samuti kõlbab kasutamiseks ka vihmas aga kindlasti parem kui Kumho. Kumho on mitte samm, vaid hüpe tagasi ja sellisel juhul pean mina kiivri varna riputama, või sõitma tõesti Open klassis. Kui üldse mingi reeglimuudatus, siis võiks mootori lasta vabaks, ehk ükstaskama mis tootja mootor sul kapotiall on, peaasi, et kubatuur ei ületa 1640(vist oli nii) kuubikut.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
03.09.2011 at 21:59
tsrk
 
Tahan sõita !
Siis point olekski selles, et kõigil oleks sama rehv (monorehv) 13 kuni 17 tolli või misiganes, et kõigil oleks võrdsed tingimused. Samas jällegi mida odavam - seda parem. Rehvide maksumuse osakaal võidusõidu eelarves on siiski suht oluline. Hetkel shlikkide hinnad on siiski päris kõrged ja võidusõidu tulemused on võrdelised rahakoti suurusega. Kui kõigil on ühesugused suvalised pastlad all, siis kõik on ju samades tingimustes. Tuleb lihtsalt leida kuldne kesktee!
03.09.2011 at 22:17 3 edits. Last edited 03.09.2011 at 22:28 by tsrk
tsrk
 
Tahan sõita !
quote:
uzzac: Kui üldse mingi reeglimuudatus, siis võiks mootori lasta vabaks, ehk ükstaskama mis tootja mootor sul kapotiall on, peaasi, et kubatuur ei ületa 1640(vist oli nii) kuubikut.
Et siis Golf2-le Lada mootor ja Ladale Golf2 mootor või midaiganes, see vast uusi võidusõitjaid eriti juurde ei too:)
03.09.2011 at 23:03
tsrk
 
Tahan sõita !
quote:
Lembit:
quote:
serõi:
quote:
tsrk: Meilgi on ju "Kasemetsa klass" olemas. Sõitjaid ei olnud seal ju teab mis palju.
Kas selleks, et mingisse klassi sõitjaid saada on ilmtingimata vaja eesti kõige stabiilsemate reeglite kallal surkima hakata?

Millisest olemasolevast "Kasemetsa klassist" jutt käib?
Kui "eesti kõige stabiilsemate reeglite" järgi edasi toimetada, siis järgmine aasta on veelgi lihtsam "konkurentsivõimeline" olla.
03.09.2011 at 23:35
Lembit
Tahan sõita !
quote:
serõi:
quote:
Lembit:
quote:
serõi:
quote:
tsrk: Ilmselt lüüakse mind siinsamas risti, kuid olgu:)
Ise teeksin ketserliku ettepaneku sõita S1600 sarjas monorehviga ja Kumhoga. Siis oleks vähemalt ükski asi kõigil võrdne. Hind on neli korda odavam kui shlikil. Tean, et hetkel S1600 sarjas sõitjatest osa on ehitanud autod 17 ja teised 13 tolli järgi, kuid tean vähemalt ühte potentsiaalset S1600 sõitjat, kes osales sel aastal ikkagi veel noorte sarjas ainult tänu sellele, et shlikid kallid. Kiirus kukuks küll meibi 2 sekundit Audru vana ringraja järgi, kuid kas see on seda raha väärt!? Meie kogemuse järgi käituvad Kumhod suht normaalselt, millest annab tunnistust kasvõi OT35, kus Martin sõitis kolm täis võidusõitu sõitnud üsna lõpukorral Kumhodega aega 1:03.356 ja Kaspar shlikkidega 1:02.195, ehk siis vahe 1,161 sekundit - kas see üks sekund on seda raha väärt, minu arust mitte!
Ette vabandades.

Ilmselt on tänane s1600 liikumas pigem tänavarehviga sôitva b1600 suunas, midagi sinna, kus sommide v1600.
Aga milles probleem? Meilgi on ju "Kasemetsa klass" olemas. Sõitjaid ei olnud seal ju teab mis palju.
Kas selleks, et mingisse klassi sõitjaid saada on ilmtingimata vaja eesti kõige stabiilsemate reeglite kallal surkima hakata?


Ära nüüd pahanda, ma lihtsalt avaldasin oma arvamust, kuhu me suure tôenäosusega suundume arvestades praegust lätakate soovi minna üle Kumhole. Mulle endale ka see klass sellisel juhul üldse pinget ei pakuks, kasparile tema arvamuse järgi samuti mitte. Ega ma peale Seppami ja Eriste tegelikult väga ei teagi, kes Kumhole üleminekut toetaks, aga ega vanamoodi ka edasi ju minna ei saa, sest sôitjate arv on varsti olematu.
Tsrk: Ega selle golf 2'ga ilmselt ei hakkakski siis midagi sõitma. See läheks aianurka roostetama, samamoodi, nagu Andrese ja Kaspari autod.
Superkrossi sõidu siia näiteks toomisel pole ju mingit pointi - no sõitke superkrossi, milleks on vaja toimiva ringrajaklassi reeglite kallal kannima hakata?
Ja üleüldse, mis vahet teil on, mis karika peal kirjas on?

Andres: Eestis oli ju olemas B1600 tänavarehvidega klass, miks mitte sõita selles klassis ja saada selle klassi karikaid?
See, et mingit toimivat klassi lammutada, ei too ringrajale sõitjaid juurde. Võetagu siis parem need B1600 klassi reeglid ette, kus niikuinii praegu keegi ei sõida. Kui teha need sobivaks nende autodega, kes tahavad sõita kumhodega, siis lihtsalt on üks võimalus rajale pääseda juures. Otsida juurde mõttekaaslasi (no kasvõi Tehnik siin oleks ilmselt äraräägitav, kui selle klassi autot oleks tema autost odavam ehitada, kui S1600) ja tuua tänasega võrreldes lisaautosid rajale juurde. Esialgu saab sõita S1600'ga samas sõidus ja kui B1600 võidusõit on tõepoolest põnevam, siis tulevad praegused S1600 sõitjad ise sellesse klassi üle. Niimoodi on sellel iigutusel kasu ka ringrajasõidule üldisemas plaanis ei kao ära ühtegi autot, stardirivid on pikemad, jne.

Milleks teha mingit reeglimuudatust, mis tooks S1600'sse ühe uue sõitja noorteklassist ja viiks kolm autot klassist ära, kelledest veel kaks on ka oma klassi kiiremad? Toodagu siin üks selline näide, kus sedasorti reeglimuudatusega on ringrajavõidusõidus mõne klassi hääbumine ära hoitud? Ja mille poolest see klass siis enam "SUPER"1600 oleks?

Ma küll päriselt nii ei arva, aga mingi nurga alt jääb mulje, et ei suudeta meeste hulgas konkureerida ja siis leitakse, et peaks tegema reeglid selliseks, et suudaks. Rajal sõidetakse võidu, mitte reeglite kirjutamise laua taga!
03.09.2011 at 23:48
rolantsik
Tahan sõita !
Kasemetsa klassi all vast mõeldi V1600 klassi.
Kui ma siis õieti mäletan tähendas see 1,6 liitrise töömahuga puuriga standart autot.
03.09.2011 at 23:50
peep
 
Moderator
Tahan sõita !
Kui S1600 osalejad ise rahul on, siis pole tõesti mõtet arutleda muudatusi. On motiveeriv, kui juba enne võistlust tead, et lõpuni tulles on poodiumi tõenäosus suur. Rohkem osalejaid tähendaks selle tõenäosuse vähenemist ning lisaks suureneksid kulud konkurentsis püsimisele. See on küll puhas spekulatsioon aga mõni osaleja võib tulla starti 80% kulunud slikkide asemel 70% kulunud slikkidel. Vaevalt, et keegi hakkab oma autot max. klassi reegli kohaselt ehitama, sest see oleks olemasolevate sõitjate suhtes ebaaus võte. Kõige parem on nii nagu praegu on ja parem kui midagi ei muutu, mite kunagi...

Ülejäänud, kel puudvad ideed kuidas oma isiklikku finantsseisu viia S1600 osalemiseks vajalikule tasemele või on neil selleks sobimatu tehnika või nad ei soovi võistleda lihtsalt läbisõitmise peale, peavad ise otsustama kas ja mida nad tahavad ? Kuna mina nende hulka ei kuulu, siis õnneks ma ei pea selle peale rohkem mõtlema.:)
03.09.2011 at 23:56 1 edit. Last edited 04.09.2011 at 00:01 by peep
Lembit
Tahan sõita !
quote:
tsrk:
quote:
Lembit: Meilgi on ju "Kasemetsa klass" olemas. Sõitjaid ei olnud seal ju teab mis palju.
Kas selleks, et mingisse klassi sõitjaid saada on ilmtingimata vaja eesti kõige stabiilsemate reeglite kallal surkima hakata?

Millisest olemasolevast "Kasemetsa klassist" jutt käib?
Kui "eesti kõige stabiilsemate reeglite" järgi edasi toimetada, siis järgmine aasta on veelgi lihtsam "konkurentsivõimeline" olla.

Oli selline klass ju nagu B1600 (Soomes on see vist V1600) - see oli see klass, kuhu pidid kohe pauguga hakkama tulema noord võidusõitjad, kes on ema liisitud pesukotile puuri sisse pannud ja rajale tulnud, aga reaalselt sõitis vist ainukesena Kasemets.
Hr. Lehiste on mulle siiamaale veel kasti viina sees, kuna tema jutu järgi pidi juba mingi 2007 või 2008 B1600 stardirivi olema 2 korda pikem, kui S1600 ja ma julgesin selle mittetäitumise peale kihla vedada.
03.09.2011 at 23:56
tehnik
  
Tahan sõita !
http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=138&spid=24123#24123

Jah, üle oma võimaluste ei hakka ma elama.

quote:
peep: ... UK's on teist aastat toimunud uus ja elujõudu näidanud sari, millest võiks eeskuju võtta: http://www.trackdaytrophy.co.uk Kuna 325Cup on monosari, siis sinna kõrvale sobiks hästi alternatiiv, kus saab osaleda väga erineva tehnikaga.

Sarjas osalejad ja reeglid.

Kõigepealt oleks vaja sarjale eestvedajate gruppi kes asja paika panevad ja käima lükkavad.

Mingi sarnasus nagu toimunud OT võistluse koosseiuaga :D , et iga mees peaaegu et ise teab millega ja mida püüdma läheb. Võibolla ei peaks ma siiski veel kubatuuri vähendama, sest suuremast mootorist on on kergem rohkem jõudu saada.

quote:
serõi: 02A kast istub täpselt 1.6 mootori otsa, sest 1.6 ja 1.8 mootoritel on täpselt samasugune mootoriplokk. Golfide, Corradode, Passatite kastides olevad peaülekanded on liiga kiired (midagi 3,9xxx). Probleemi lahendab peaülekande vahetus 4,46 ülekande vastu. Mul on muide üks selline täiesti uus ülekanne riiulil seismas. ...
Kui 1,6 ja 1,8 blokid on samad, siis peaks kubatuuri vähendamiseks vahetama vaid väntvõlli, kepsud ja kolvid ? Praegust blokki tasuks ehk säilitada sellepärast et sellel on õlitus suunatud eraldi ka silindritesse, torudega, ehk siis arvestatud suurel koormusel töötamiseks.
Siis saaks ka käigukast samaks jääda ja vahetada tuleks vaid peaülekanne.

quote:
H.E: ... Täna sõidab härra opentrackil ja saab seda täiesti vabalt teha ka pooliku S1600 masinaga.
Mina ei näe probleemi töötada selle nimel, et kunagi ka stardirivis olla.

Jah, ka see on variant kuidas saaks ühendada Opentracki ja tulevikuplaandie täitumise ootamise, seda enam, et ei tea kas niipalju jõudu tekibki et plaane täita ja kas siis veel seda klassi olemas on. Sellepärast ja kõige eelneva pärast pole aga mõtet praegu osta ka valmis võistlusautot, pole ju mõtet seda ainult Opentrackidel kulutada.


Üldiselt on olukord ikkagi veel keeruline ja samas tuleb juba korduvalt meelde esialgne mõte ennem võistlemist: „raha on vähe, kuid mulle kingitakse siiski ÜKS võimalus, saada osa ühest korralikust võistlemisest koos päris kõval tasemel sõitjatega. Selline kingitus tuleb kindlasti vastu võtta, sest seda rohkem ei anta“ :) .
04.09.2011 at 00:11
rolantsik
Tahan sõita !
Milleks teha mingit reeglimuudatust, mis tooks S1600'sse ühe uue sõitja noorteklassist ja viiks kolm autot klassist ära, kelledest veel kaks on ka oma klassi kiiremad? Toodagu siin üks selline näide, kus sedasorti reeglimuudatusega on ringrajavõidusõidus mõne klassi hääbumine ära hoitud? Ja mille poolest see klass siis enam "SUPER"1600 oleks?

Ma küll päriselt nii ei arva, aga mingi nurga alt jääb mulje, et ei suudeta meeste hulgas konkureerida ja siis leitakse, et peaks tegema reeglid selliseks, et suudaks. Rajal sõidetakse võidu, mitte reeglite kirjutamise laua taga!

Ei tule ainult yks sõitja juurde!
Erinevalt eelnenud aastatest kus piisas niisama ütlemisest,et ala sõidan ka,on plaanis teha konkreetne paber,kus sõitja kinnitab oma osalemist allkirjaga.
Mingit juriidilist jõudu sellel loomulikult pole,kuid see võimaldab võimalikule kõvatajale "pasapeetri" sildi vähemalt autospordi ringkonnas külge panna.

Reeglite kallal ei hakkagi keegi surkima,lihtsalt minnakse monorehvi peale ja "origanaal" tulede asi....
BMW klassis on monorehv ennast täiega õigustanud ja kuna Kumho rehv on igati järgi proovitud ning hind on soodne + boonus,siis ma ei näe küll siin mingisugust ületamatut takistust.
Andrese autole mahuvad kindlasti ka alla 15 veljed,Kaspar peab omale 15 veljed ostma-see muidugi on miinus,kuid kui kiirele sõitjale asi huvitavamaks läheb,siis miks mitte :)

Riia võistlusteni on aega 2 nädalat,selle ajaga loodame võistlejate nimekirja valmis saada,lätlased-leetlased loodetavasti vastavad samaga.

04.09.2011 at 00:32 1 edit. Last edited 04.09.2011 at 00:34 by rolantsik
tsrk
 
Tahan sõita !
quote:
Lembit:
quote:
serõi:
quote:
Lembit:
quote:
Ma küll päriselt nii ei arva, aga mingi nurga alt jääb mulje, et ei suudeta meeste hulgas konkureerida ja siis leitakse, et peaks tegema reeglid selliseks, et suudaks. Rajal sõidetakse võidu, mitte reeglite kirjutamise laua taga!
Oot-oot! Nüüd läks küll asi naljakaks:) Kui nüüd Lembit mõtleb, et Martin ei saa meeste klassis hakkama, siis võiks vaadata eestikate ametlikku tabelit, mille järgi on toimunud kuus võistlust (esimesel kahel ei startinud mootori rikke tõttu) ja Martin on neist kolm võitnud, korra tulnud katkestamise tõttu kolmandaks (ehk siis viimaseks, kuna "SUPER" sarjas oligi kolm võistlejat). Need võidud on tulnud rajal, mitte "reeglite kirjutamise laua taga". Kuna Martini mootor andis saba Bikerniekis esimesel kahel etapil, siis punktiseis eestikatel on tõesti nutune (kolmas ehk siis sisuliselt viimane, kuna "SUPER"1600 sarjas ongi ainult kolm võistlejat), kuid seda me ei põe absoluutselt.
Minu ettepanek oligi vaid ettepanek, et ehk on sellest kasu ringraja edendamisel ja ehk tuleb kasvõi mõnigi võistleja S1600 sarja juurde!
Mis puutuvad siia karikad ja tekst nendel? Tähtis on võidusõit, aga mitte plekist plönnid!
Meie oleme sõitnud ja sõidame ka edaspidi täpselt nende reeglite järgi, mis hetkel kehtivad!
04.09.2011 at 00:35 5 edits. Last edited 04.09.2011 at 01:47 by tsrk
Juhan Tuhk
Tahan sõita !
tervitused öisest Riiast!
Ilma eestlasteta toimunud Riga 1000km (ja BECi etapi) järel ei taha veel tudu tulla ;) 17.-18.09. toimuva Dzintara Volga ajal tahavad lätlased teha BaTCCi koosoleku, et arutada järgmis(t)e aastate plaane ja ettepanekuid. Ehk suudate sella ajaga mingid ideed kirja panna ja saab neid seal naabritega arutada? kui kellelgi on häid mõtteid 2 L autode jaoks, siis kuluvad needki ära.

parimatega,

Raul
04.09.2011 at 00:45
Lembit
Tahan sõita !
quote:
tsrk:
quote:
Lembit: Ma küll päriselt nii ei arva, aga mingi nurga alt jääb mulje, et ei suudeta meeste hulgas konkureerida ja siis leitakse, et peaks tegema reeglid selliseks, et suudaks. Rajal sõidetakse võidu, mitte reeglite kirjutamise laua taga!
Oot-oot! Nüüd läks küll asi naljakaks:) Kui nüüd Lembit mõtleb, et Martin ei saa meeste klassis hakkama,
Ma ei jaksa enam.
Kui ma kirjutan, et ma nii ei arva, siis kas on vaja selle peale pöördesse minna ja süüdistada mind just selle mõtlemises???

Milleks teha olemasolevatesse reeglitesse selline muudatus, millega seoses kolm võidusõitjat ütlevad, et nad siis enam ei stardi?
Selgita mulle, miks on teie jaoks oluline muuta justnimelt S1600 reegleid, mis viiks ringrajalt 3 autot minema selle asemel, et muuta B1600 reegleid, millede muutmisega ei kaoks eesti võidusõidust mitte ühtegi autot ja vastavalt teie ja Rolandi kinnitusele tuleks just juurde?

Kurat võtku inimesed! Kui te olete võimelised looma klassi, siis looge klass, mitte ärge lammutage olemasolevat! Kui lõite hea klassi, siis tulevad sinna sõitjad automaatselt, kui te ei loonud head klassi, siis ei ole kah midagi kadunud, lihtsalt olete energiat raisanud, aga ei ole suutnud vähemalt võidusõitu kahjustada.
04.09.2011 at 00:58
tsrk
 
Tahan sõita !
quote:
Lembit:
quote:
tsrk:
quote:
Lembit: Ma küll päriselt nii ei arva, aga mingi nurga alt jääb mulje, et ei suudeta meeste hulgas konkureerida ja siis leitakse, et peaks tegema reeglid selliseks, et suudaks. Rajal sõidetakse võidu, mitte reeglite kirjutamise laua taga!
Oot-oot! Nüüd läks küll asi naljakaks:) Kui nüüd Lembit mõtleb, et Martin ei saa meeste klassis hakkama,
Ma ei jaksa enam.
Kui ma kirjutan, et ma nii ei arva, siis kas on vaja selle peale pöördesse minna ja süüdistada mind just selle mõtlemises???

Milleks teha olemasolevatesse reeglitesse selline muudatus, millega seoses kolm võidusõitjat ütlevad, et nad siis enam ei stardi?
Selgita mulle, miks on teie jaoks oluline muuta justnimelt S1600 reegleid, mis viiks ringrajalt 3 autot minema selle asemel, et muuta B1600 reegleid, millede muutmisega ei kaoks eesti võidusõidust mitte ühtegi autot ja vastavalt teie ja Rolandi kinnitusele tuleks just juurde?

Kurat võtku inimesed! Kui te olete võimelised looma klassi, siis looge klass, mitte ärge lammutage olemasolevat! Kui lõite hea klassi, siis tulevad sinna sõitjad automaatselt, kui te ei loonud head klassi, siis ei ole kah midagi kadunud, lihtsalt olete energiat raisanud, aga ei ole suutnud vähemalt võidusõitu kahjustada.

Siis miks ise nii pöördesse lähed!? Kordan veel kord, et see oli ja on ETTEPANEK arutamiseks! Kas nõuka aeg tuleb tagasi, et arutada ka ei tohi!? Kui see nii väga hea klass on, siis miks võistlejad sealt ära kaovad ja klass koomas on?!
04.09.2011 at 01:06
tsrk
 
Tahan sõita !
Sorry Tehnik!
04.09.2011 at 01:14
tehnik
  
Tahan sõita !
Tõsine jutuajamine, mida tasub jälgida !
04.09.2011 at 01:32
Alberto
Tahan sõita !
quote:
Juhan Tuhk: tervitused öisest Riiast!
kui kellelgi on häid mõtteid 2 L autode jaoks, siis kuluvad needki ära.

parimatega,

Raul

Ma ei tea, paljud sellega kursis on aga http://en.wikipedia.org/wiki/Next_Generation_Touring_Car , neile kuulub ilmselt 2l tulevik. Seda enam, et STCC on programmis järgmine. Loodetavasti on mõne aasta jooksul omadest kah keegi pundis!

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
04.09.2011 at 03:15
Jesper
 
Tahan sõita !
Mitte et ma nüüd siinkohal õunu pingviinikujuliste prügikastidega ei võrdleks, aga NGTC raha eest saab osta Aston GT4 ja 30 kilo taskuraha jääb veel ülegi...

Neil igasugu *TCC sarjadel on oluliselt rohkem ühist bemmicupiga kui Eesti S1600-ga. Kallim, aga võrdsem. S1600 on rohkem nagu Can-Am, anything goes.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.09.2011 at 03:42 1 edit. Last edited 04.09.2011 at 03:51 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Tahan sõita !   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.