register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Difri valik   1 2  
Poster Message
Jesper
 
Difri valik
Käiku võib alla vahetada igal ajal, pole tähtsust kas kurvis või sirgel. Lihtsalt valitud käik, mootoripöörded ja rattapöörded peavad siduri ühendamise hetkel klappima, et vältida järske jõnkse veoratastele.

Võimalusi selle olukorra saavutamiseks on erinevaid, mina näiteks panen madalama käigu lihtlabaselt siis sisse kui pidurdamise tulemusel on auto kiirus mootoripööretega sünki viidud (raske seletada, aga peab õigel ajal sidurdama, mille tulemusena mootor jääb ratastest "maha" ). Pole väga efektne tehnika ja ilmselt normaalsete hooratastega päris võidusõiduautodes ei tööta, aga nõuab vaid kahte jalga, pole pedaalide paigutuse suhtes kriitiline jne. Võib ka vahegaasi anda, selle lähenemise boonuseks on ilus soundtrack ja kaaslaste imetlevad pilgud :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.07.2014 at 12:51 2 edits. Last edited 04.07.2014 at 12:53 by Jesper
hall
 
Difri valik
quote:
Henri_: Kui kurvi oled juba keeranud ja siis vahetad käigu alla, siis teed igatahes valesti ja peabki risti minema - LSDga või ilma. Ära kunagi nii tee! Pidurda ja käiku vaheta siis, kui auto on veel sirge.

Siin läks küll nüüd vähe viltu. Kui kiiresti tahad rada sõita, siis pole pääsu kurvi sissepidurdamisest (#trail braking).

Edit: saba ebastabiilsus allavahetamisel tekib siis kui liiga vara alla vahetad. Auto kiirus tuleb vähendada ikka piduritega ja õige kiiruseni jõudmisel vastavalt käike alla vahetada. Leidub arvamusi, et alla võiks vahetada mitu käiku korraga, aga ma isiklikult seda ei poolda, sest sel juhul on kergem teha käiguvigasid ja põhjustada spinne ja üldse rikkuda sõidurütmi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
04.07.2014 at 16:30 1 edit. Last edited 04.07.2014 at 16:34 by hall
Henri_
 
Difri valik
Mõningaid kurve muudmoodi kiiresti ei saagi, kui tuleb kas alustada pidurdamist painde pealt või kurvi end sisse pidurdades. Ma mõtlesin, et kas seda mainida või mitte, aga kuna kirjas oli, et rajasõidule veel väga võõras, siis on parem alustada ehk ikkagi otse pidurdamisest? Kui aga probleemiks spinnid, siis andsin sama nõu, mis mulle esimesel korral anti ja vähemalt spinnide arvu kahandas see nullilähedale. :)

Kas sa alustad õpetamist kohe trailbrakemisest? Rohkem nagu targutamise valdkond praeguses kontekstis.

Mul on teisel autol ka nt 70% LSD ja ühel lausa keevisdiffer, ei kisu ta kuivas ise midagi risti ehk asi pole ainult diffriluku tugevuses.

Vaata üle ka sillastendis jooksud. Kui taga juhtub olema nt lahkujooks, siis seegi aitab spinnimisele kaasa.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
04.07.2014 at 18:22 4 edits. Last edited 04.07.2014 at 18:30 by Henri_
Indrek_S
 
Difri valik
quote:
Henri_:

Vaata üle ka sillastendis jooksud. Kui taga juhtub olema nt lahkujooks, siis seegi aitab spinnimisele kaasa.

Hea point. Auto läks madalamaks võrreldes viimase sillaregulliga ja eeldatavasti lahkujooks mõlemal sillal

____________________________
not done until it's done
05.07.2014 at 15:48
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Difri valik   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.