register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Uus ringrajaklass?   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
que
 
Uus ringrajaklass?
Ma pigem hakkan kah kaaluma AmIron teemasse - oma auto küll, aga keegi ei taha ju külg-külje vastu sellega sõita - kuigi mulle tundub senikuuldu põhjal, et sellise nt. Camaroga ei ole rajal teab mis kerge sõita - vedrustus on ju pehme jms teemad või on see lihtsalt petlik üldmulje usakate kohta?
07.08.2007 at 14:33
Silwer
Uus ringrajaklass?
RE: Soomlaste Roadsport klassi reeglid

Aga mis kaal arvesse võtta? Kas tõesti hakata autosid kaaluma või võtta arvesse tehase poolt näidatud tühimass, ning kui autol on silmnähtavalt tehtud muudatusi kaalu vähendamiseks et siis liigutada kohe kõrgemasse klassi?

-------------

Ma just alles vaatasin topgear videot kus selle Camaro RS prooviti sõita. Ei tekitanud kahjuks küll sellist tunnet et tahaks seal roolis ringrajal võimelda.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.08.2007 at 14:53 1 edit. Last edited 07.08.2007 at 14:54 by Silwer
BlueStang
 
Uus ringrajaklass?
quote:
Silwer: Ja kindlasti ei sõidaks ma ühisstardis, kuna minu auto on selleks liiga väärtuslik (vähemalt minu jaoks)

Silwer, sa nagunii ei tahtnud ju mees-mehe vastu sõita.
07.08.2007 at 15:33 1 edit. Last edited 07.08.2007 at 15:36 by BlueStang
Jesper
 
Uus ringrajaklass?
A kes keelab Roadsport reeglite järgi usarauaga rajale tulla? Seal ju lausa eraldi V8 klass ka. Imho oleks väga intrigeeriv kui näiteks Mustang ja Golf võtaksid rajal mõõtu et kes keda. Kõikvõimalikud kuumad benchracingu teemad oleks korraga sees, esivedu vs tagavedu, hp vs Nm, R4 vs V8, USA vs Euroopa jne :) Puhtalt usaraua klassi teeb minu jaoks tiba ebamugavaks see, et kõikvõimalikku kola alates varuosadest ja lõpetades raua endaga tuleb ookeani tagant kohale tirida - kui just tõesti täiesti stock masinatega paarutama ei hakka, siis on see siiski suhteliselt kallis ja tüütu ettevõtmine. Euroautodele leiab ju palju "tuuningjuppe" romulast, sama margi suuremate mudelite küljest, ainult näpuotsaga peab tellima. Noh ja stock Chevy 305cid ei anna vist üle 160-170 hp ka, selle ehitamine on jällegi suht punnitamine, edasiseks arenguks tuleks võtta small-blockid ja siis läheb asi jälle vabsee käest ära (loe: kulud taevas) :) Mustangi meestel on vist nats lihtsam, Fordi viieliitrine on afaik nats asisem kui Chevy oma, aga toorik on jälle kallim kah.

Iseenesest oleks lahe ja badass küll poniautodega kihutada, ei vaidle üldse vastu. A kardetavasti jääb eduka usaraua eelarve ikka kuhugi kolmekohaliste numbrite poole peale.

Popular Hotroddingus oli lahe artikliseeria Camaro kohendamisest rinkakõlbulikuks minimaalse eelarvega. Sealt ei pea kõiki asju tegema, aga saab pildi kätte, mis sellise auto jaoks vaja on ja mis need asjad maksavad.

http://www.popularhotrodding.com/tech/0504phr_1976_chevy_camaro_project_car/ on esimene osa ja http://www.popularhotrodding.com/tech/index6.html lehest ettepoole (previous page) liikudes leiab teised osad ka. $20k läks kokku maksma, USA-s kohapeal.
07.08.2007 at 15:57
Silwer
Uus ringrajaklass?
quote:
BlueStang:
quote:
Silwer: Ja kindlasti ei sõidaks ma ühisstardis, kuna minu auto on selleks liiga väärtuslik (vähemalt minu jaoks)

Silwer, sa nagunii ei tahtnud ju mees-mehe vastu sõita.

Jah, ühisstardis sõita tahaksid ju vaid pooled siin vastanutest. Seega on kompromissiks ikkagi time attack... :)


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.08.2007 at 16:04
Lembit
Uus ringrajaklass?
quote:
Silwer: RE: Soomlaste Roadsport klassi reeglid

Aga mis kaal arvesse võtta? Kas tõesti hakata autosid kaaluma
Kaaluma ikka.
Auto kaalumise kaalud ei ole tänapäeval teab mis raketiteadus ja eestis on neid üsna mitu komplekti olemas.
07.08.2007 at 16:07
Lembit
Uus ringrajaklass?
quote:
Silwer:
quote:
BlueStang:
quote:
Silwer: Ja kindlasti ei sõidaks ma ühisstardis, kuna minu auto on selleks liiga väärtuslik (vähemalt minu jaoks)

Silwer, sa nagunii ei tahtnud ju mees-mehe vastu sõita.

Jah, ühisstardis sõita tahaksid ju vaid pooled siin vastanutest. Seega on kompromissiks ikkagi time attack... :)

Time Attack on meil juba olemas. Pane lihtsalt välja BMW klubi, AS Surramurra või Silwer'i karikas OT'l või mõne muu ürituse raames ja valmis.

Eraldi time attack võistluse korraldamist mina reaalseks ei pea. Mida sellist oleks pakkuda, mida OT'l ei ole? Sõna "Võistlus" ürituse juhendis? Et lihtsalt panen 30k turvavarustuse alla, et saaks sõita OT'l kallima osavõtutasu eest vähem ringe? See ei hakka tööle.
07.08.2007 at 16:16
Silwer
Uus ringrajaklass?
quote:
Lembit:Time Attack on meil juba olemas. Pane lihtsalt välja BMW klubi, AS Surramurra või Silwer'i karikas OT'l või mõne muu ürituse raames ja valmis.

Täpselt nii see olekski. Kuna time attack on (vähemalt minu arvates) ka ohutum siis võime välja jätta ka selle 30k turvavarustuse ja ongi olemas...

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.08.2007 at 16:20
matukas
  
Uus ringrajaklass?
USA rauaga mees-mehe vastu sõitmine kõlab jube 'DemolitionDerby' moodi. Vähemalt alguses kujutan ette, et hoitakse natsa tagasi, seejärel kui julgust tuleb juurde hakkavad igasugu piruetid jms asja juurde kuuluv lisanduma. Sel puhul oleks hea, kui klaastuled küljest ära krutitaks, muidu rada jälle sodi täis. Paganama surnud ring on see asi. Endal oleks tahtmist proovile panna mistahes võistlusel. Päris 'rookie'-na aga ka ei tahaks 'suurt' võidusõitu poovida. Nüüd, kus otsus oma pisike maksimaalselt tänavalt eemal hoida, siis on kahju sellest kulutatud ajast, et peaks jälle mingi uue auto ette võtma. Ja-jah, unistustes on mul ikka veel ühe keskmootoriga auto ehitamine. Aga esialgu olgu seegi unistus.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
07.08.2007 at 17:23
BlueStang
 
Uus ringrajaklass?
mingit erilist demolitionit ei pole

07.08.2007 at 18:38
Silwer
Uus ringrajaklass?
American Iron tundub video peal äge küll aga kahjuks ei ole meil siin selliseid radasid. Sauga suurt ringi saab hädaga sõita küll aga rohkem meil ju siin selliste autodega sõitmiseks sobivaid radasid ei ole.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.08.2007 at 20:01
devilc
Moderator
Uus ringrajaklass?
Minu isiklik arvamus jälle on, et pigem kergem, paremate rajaomadustega ja väiksema hobujõuga masin kui suur muskelauto, mis teps mitte standardilähedasel kujul rajal sõitmiseks mõeldud pole. Mitte et ma nendega palju sõitnud oleks - muljed lihtsalt Peebu Camaro proovimisest kunagi Rapla rajal ja Bluestangi masinast Saugal. Samas, korviste, seest tühi masin ja jäik vedru/amort parandaks kindlasti asja oluliselt.
08.08.2007 at 00:10
Lembit
Uus ringrajaklass?
American Ironi mõte on USA's olla entry level klassiks. Meil seda mõtet ei ole - puudub odavate toorikute varu.
Clarksoni Camaro ostu ei ole mõtet ka näiteks tuua. Küsige meie maaletoojate käest, mis selle auto hind eestis oleks. koos transpordi, tollide ja käibemaksuga. Sama raha eest saaks ilmselt eestisse ka E36 325 BMW, mis on praktiliselt igast asendist kiirem auto, kui see Clarksoni Camaro.

Selle raha eest, mis läheb nende suurte V8 mootoriga autode ameerikast siia tarimisele ja ringrajakõlbulikuks tegemisele, saaks juba ka vabalt korraliku ringrajaauto. Camaro või Mustangi Super1600'ga samat aega sõitma panemine nõuab minu hinnangul vähemalt 100 k EEK. Rehvi, kütuse ja varuosade kulu oleks ilmselt suurem, kui Super 1600 autol.
Kuna siiamaale ei ole mitte keegi sellist autot siia ehitanud, siis tõenäoliselt ei ehita neid keegi ka tulevikus.
Praktiliselt eranditult on liiva jooksnud ju kõik katsed teha kõigepealt ringrajaklass ja siis oodata, et keegi sinna sõitma tuleb. Edu valemiks on ikka vastupidi lähenemine.

08.08.2007 at 08:33
rustang
  
Moderator
Uus ringrajaklass?
Mul oli "American Iron" ja nüüd on umbes-täpselt poole kergem auto ning sellel poole vähema silindrite arvuga mootor ja tuleb tunnistada, et jooksvad kulud on Mustangiga võrreldes samuti 2-3 korda väiksemad. Väikese kerge autoga saab kasutada väiksemaid (=odavamaid) pidureid, pidurid kuluvad vähem, rehvid kestavad kauem, bensiini läheb vähem, käigukast ja tagasild ei pea olema nii tugevad, amordid on odavamad, varuosad on odavamad. Ja last but not least - V8-mootori forsseerimine või ka lihtsalt remontimine on päris kulukas.
Teiseks - kohaliku USA-raua omanikke ei meelita mingi nipiga ringrajale üksikuid väga üksikuid erandeid välja arvates (Peep, Bluestang). Ma ei tea miks aga nii see on.
08.08.2007 at 10:22
Kaido
Uus ringrajaklass?
Ma lihtsalt fantaseerin, sest minust targemad on kogu asja lühidalt kokku võtnud (Lembit) - tänastes oludes on raske ette kujutada Super1600 klassile alternatiivi ehk nn sisenemisklassi. Nn odavate golfide, E30 ja 3 põlve Camarode häda on see, et nad on sisuliselt otsas, loodava klassi tarvis läheks aga kere ja tükidoonoreid vaja minimaalselt 4-5 aasta jooksul. Teine asi on ka hind: ehituskõlbuliku 325 või Camaro eest tuleb täna maksta juba vahemikus 40 000 - 100 000.- (well, E30 võib saada ka odavamalt).

Niisiis fantaasia - üks reaalne võimalus oleks luua harrastajateklass nn hobibagide baasil - sarnase rakise järgi jämedamast torust täiustatud toruraam, ühelt tootjalt ühesugused odavad tsiklimootorid, ühesugused sillad jms ning selle arvestusega, et detailivaru on jätkusuutlik, ehk ei kao homme tootmisest. Ideaalis võiks need valmis teha üks värkstuba, kas valmisautona või lihtsalt komplekteeritava legona. Auto peaks olema kerge ja kompaktne, suuteline sõitma nii ring- kui ka kardirajal. Põhimõtteliselt tuleks enne kokku panna äriplaan, milliste kuludega annab lego kokku panna ja seejärel reaalsed teenindus- & liisinguhinnad. Kui uue rajabagi hind jääks ca 150 000.- juurde (maksimum) ning inimene saaks selle laenuga osta ca 3 aasta jooksul välja, siis olekski toimiv sari olemas. Kere poolest võiks autol olla vaid 2-4 plastpaneeli reklaamikandjaks. II variant oleks tuua maale vanade Minide sari, kogemusi ja tükke saab Soomest & doonorite hulk on Euroopas arvestatav. Tänu Eesti väiksusele tuleb ilmselt ühe autotootja monosarjad igaveseks unustada ning tegelikult pole ükski autotootja sellest sarjast ka huvitatud - nemad soovivad müüa vaid uusi mudeleid (ehk lastetuba autokultuuris puudub) ja monosari muutub varem või hiljem osaleja jaoks kulukaks. Kui ei muutu, siis on igav ja aeglane ning sureb ise välja... Midagi originaalset minu mõttes pole, nn rajabagi peaks olema kompaktsem ning odavam nii Legendsist kui ka Tartu toodangust.

Edit: kirjavead... Tegelikult pole meil järgmisest hooajast enam rada. Kui on olemas koht sõitmiseks, siis tekivad reklaamisurvel ka uued klassid - vaat et iseenesest.
08.08.2007 at 10:55 1 edit. Last edited 08.08.2007 at 10:59 by Kaido
mart154
 
Uus ringrajaklass?
Fantaseerime edasi :)

1. Ameerikaraua teema kohta... oletame, et ma saan nüüd rikkaks.. :P
siis, arvan, et ikkagi ei jõuaks plekkida seda pulli kinni...
toorikute hinnad eestis kipuvad ikka 50k kanti. arvatavasti tuleks teine kõrvale võtta jupidoonoriks veel.
Tuunimine läheb ka julgelt 50+k (arvestades, et ma olen e30 sisse suutnud juba sellise summa taguda)
järgmise 50k jätame koolirahaks - varuks
ja neljanda 50k jätab osalemiskuludeks.

otsus: kardan, et nii rikkaks ikka ei saa :)

2. "hobibagide" teemal... selle Kaido pakutud 150k eest peaks arvatavasti saama juba locosti ehitatud.
Arvestades, et rinka"autodel" võiks kereplekke jms "lisavarustust" vähem olla, ja paljusid osasid saaks standardiseerida. siis peaks selle raha eest "võtmed kätte" küll saama.


teine variant tundub vähemalt minule palju huvitavam.. aga rikast ameerika onu veel ei ole :)


Lisaks. Fakt on see, et Sauga rada enam kaua ei säili, kui seal midagi kapitaalset ette ei võeta. Uut Ringrada (mitte kardirada) ei ole veel märgata kerkimas... S*tad lood?
08.08.2007 at 11:06
matukas
  
Uus ringrajaklass?
Seda ma ju mainisingi, et paganama surnud ring on see asi. Pole ringrada, pole ka mõtet.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
08.08.2007 at 11:23
5.0
Uus ringrajaklass?
quote:
rustang: Teiseks - kohaliku USA-raua omanikke ei meelita mingi nipiga ringrajale üksikuid väga üksikuid erandeid välja arvates (Peep, Bluestang). Ma ei tea miks aga nii see on.
no mina kui kohaliku raua omanik, mis ilmselt ka vähemalt omade hulgas mitte kõige aeglasem, ütleksin, et sellepärast, et korralikku autot on kahju lõhkuda ja seda tuleb raskema ja võimsama autoga ikka kergemini ette, sest eestis pole ühtegi kohta kus saaks selliste autodega sõita ja ei peaks mitte kardiradadel kurikate vahel kurnima. Võimsad, tänaval suvisel ajal lõbusõiduks kasutatavad autod lihtsalt ei oma meil sõitmise kohta, kus ebasobivatest tingimustest tulenev pidev millegi katkiminemine ei ohustaks ja sellega terve suve tavasõitmistest ära lõpetaks. Sõites aga nendel kardiradadel mõistlikult ei teki mingit sõidumõnu ja kui, siis vahest nendel, kes armastavad vigursõidu võistluseid.
Pagan tegelikult sõidaks ikka päris hea meelega, aga eks see nende sõitmise kohtade taha ikka jääb.
08.08.2007 at 12:00
que
 
Uus ringrajaklass?
Mis rinkat ei ole juttu te räägite? Mulle nagu tundus, et hetkel lausa asfalteeriakse teist ja järgmisest aastast on tee kah kinni (loe: suur rada kogu aeg olemas) ...
Rääkige välja millest te räägite.
08.08.2007 at 12:02
Lembit
Uus ringrajaklass?
quote:
Kaido: Niisiis fantaasia - üks reaalne võimalus oleks luua harrastajateklass nn hobibagide baasil ...
Kui uue rajabagi hind jääks ca 150 000.- juurde (maksimum) ...
ning inimene saaks selle laenuga osta ca 3 aasta jooksul välja, siis olekski toimiv sari olemas....
Midagi originaalset minu mõttes pole, nn rajabagi peaks olema kompaktsem ning odavam nii Legendsist kui ka Tartu toodangust..
Hobibagidest veidi:
* Kui uue rajabagi hind eestis on 150000.- ja uue Legendsi hind USA's on 13000 $ siis seda eestis toodetud bagi ei ostaks mitte keegi. Tema järelturg ja järelmüügi väärtus võrreldes legendsiga on olematu.
* Pangalaenu/liisinguga on ka täna võimalik osta võidusõidutehnikat. Selle mõttekuse jätame hetkel kõrvale.
* Mitte ainult ei pea see bagi olema odavam Legendsist ja Tartu toodangust, vaid ta peab olema ka odavam ülevalpidada ja kiirem sõita, kui Super 1600.
quote:
Tegelikult pole meil järgmisest hooajast enam rada.
Täpsusta, palun, mis värk selle rajaga on?
08.08.2007 at 12:04
peep
 
Moderator
Uus ringrajaklass?
Sauga jutt splititud
08.08.2007 at 13:37
BlueStang
 
Uus ringrajaklass?
kuna heast algatusest nagunii asja ei saa, siis soovitan minna nädalavahetusel Saugale Puma Racing üritusele ja vaadata, kuidas teised sõidavad
09.08.2007 at 13:34
Kaido
Uus ringrajaklass?
Ja mitte ainult - võistlussport ei saa rahvaaladeta hakkama ja selle ilmekaks näiteks on Rustangi mehaanikudebüüt Haavard Lieni meeskonnas. Suur tänu Avole, kes appikarjele vastas ning samamoodi ka Lembitule ja Andresele, kes vajalikud abikäed võistkonna juurest ära lubavad. Loodan siiralt et Serõi tulemused seeläbi ei kannata, Lieni abistatakse ka teise meeskonna poolt ja Avo saab ka kodutelgis toimetada. Kes tahab näha, kuidas üks opentracki põhisüüdlastest nädalavahetuse kõige võimsama sportauto rattapolte keerab, see otsib üles apelsinikarva C4ja. Aitäh
09.08.2007 at 15:08
raimo_r
Uus ringrajaklass?
Näide Suurbritanniast http://www.selocmotorsport.com/

Võrreldes kohalikega hakkab silma osalejate vanus, mis on enamasti 30+ ja paljud 40+. Meil on potensiaalsed huvilised alla selle ning selle vanuses on muid kohti küll ja veel, kuhu seda rahanatukest esmajärjekorras vaja on.
Neid, kes on materiaalselt piisavalt kindlustatud, on lihtsalt liiga vähe.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
09.08.2007 at 16:03
Raceboy
 
Uus ringrajaklass?
quote:
Kaido: Kes tahab näha, kuidas üks opentracki põhisüüdlastest nädalavahetuse kõige võimsama sportauto rattapolte keerab, see otsib üles apelsinikarva C4ja. Aitäh


Heh, ja ma täna otsisin Avot igalt poolt peale Lieni telgi. Seal ka mõistagi ei osanud vaadata. Noh, homme targem :) Avole aga edu!

____________________________
www.vems.ee
10.08.2007 at 16:50
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Uus ringrajaklass?   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.