register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911 Turbo (997) Techart   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
HrHunt
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Kui soe garaazh siis iseasi... Mul ei mahtunud just see -15 juures käivitamine 20W* õliga kuidagi pähe, kuna juba 10W* tundus autole piina valmistavat. Aga ehk jõuab ka see C4 suve poole rajale - siis loksub asi paika :)

____________________________

27.03.2013 at 21:48
Raceboy
 
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Selle 996 M96 mootoriga peaks eriti rõhku panema heale õlitusele rajatingimustes alates õlitaseme pidevast kontrollist ja lõpetades korraliku õliga. Kui auto korrakski rajale pääseb, siis suvehooajaks muud peale Motuli 300V sisse ei paneks ausaltöeldes.



____________________________
www.vems.ee
27.03.2013 at 22:36
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Nonii, www.vkm.ee dünost tagasi. Tulemuseks - Originaalis on 911 turbol 480hp ja 680nm nüüd aga 515whp/560ft-lbs rattast, ehk siis teisisõnu 620hp ja 760nm.



Selline nägi graafik välja lõpuks


Selline nägi graafik välja otseväljalaskega


Ja selline näeb välja originaalis 997 turbo düno...seda küll nm skaalas


Ja selline nägi välja tagaveoline 911 996 Turbo nitroga ja nitrota, 4veolisel on jõukadu umbes 20%, 2veolisel 12-15%, aga siin oli mingi kala sees, mis viimasel OMC-l ka kummitas, ehk siis 298km/h asemel saavutas auto 269km/h...samas ei tasu unustada, et see on teise düno peal, mis näitas vägagi optimistlikuid tulemusi...ehk siis tegelikult võrreldav just pole :)


Väike video ka dünomisest


Väljalaske klapid kinni-lahti mõjutas ehk 10hj tulemust, turbo spoolis kiiremini on vast suurim vahe üldse. Samuti polnud vahet kas kasutada BMC racing filtrit või originaali, BMC-ga spoolis kiiremini ja madalamal oli rohkem jõudu, originaal filtriga(proovisin ka tutikaga) oli lõpus natuke parem graafiku joon, aga Viljar arvas, et need vahed nii pisikesed ja pigem on dünos asi kinni, sest iga tõmme erinev ja düno loeb erinevalt.

Tänaval sõites eriti jõudu proovida ei saa, kuna politseid kippusid lehvitama teeääres, aga sellise video sain küll tehtud

Ehk siis 1.2bari boosti 2300rpm-i juures... muideks Porsche on meelega näidiku teinud nii, et üle 1.2bari ei näitaks. Enne www.vkm.ee minekut nägin mõnikord 3 käiguga 4000rpm-i juures 1 bari...6 käiguga samadel pööretel oli ehk 0.2bari. Videos 6 käik.

Originaalis on 3000rpm-i peal 210hj, nüüd 290hj... 4000rpm-i peal originaalis 280hj nüüd 510hj...piirik asub aga alles 7000 peal ning vajutades sport mode välja on jälle kõik endine..rahulik kulgur :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
28.03.2013 at 21:06 3 edits. Last edited 28.03.2013 at 22:02 by wirx
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Boost kuidagi kahtlaselt lõpus langeb, nüüd peab uurima kas on kusagil leke või siis auto aju arvab, et liiga palju boosti ning langetab seda.
100-200km/h spido järgi 7 seki kandis


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
31.03.2013 at 20:32
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Vahepeal on saanud korduvalt uut tarkvara peale kirjutada. VKM-is polnud eelnevalt Porschele sobivat softi. Viljar tegi muudatused failis ära, käsib ajul 1.2bari boosti hoida, aju aga hoiab 0.7bari. Viimane tulemus oli see, et olgugi dünos rohkem jõudu, siis 100-200km/h kiirendus perfomance boxi alusel jäi peale chippimist samaks, mis eelnevalt või isegi langes. Järgmine nädal saab ehk uue softiga valmis midagi kirjutatud.

km/h chip originaal
110 0,3 0,3
120 0,8 0,7
130 1,5 1,4
140 2,2 2,2
150 3,1 3
160 3,9 3,8
170 4,8 4,6
180 5,7 5,4
190 6,7 6,4
200 7,8s 7,5s

Chipituna sõites oli kõrvalistuja kaasas. Samas välismaa tuunijad lubavad peale chippimist 100-200km/h ajaks umbes 6.3-6.5s ja seda reaalsete kogemuste põhjal. Eks peab veel pusima, pole midagi teha kui progemise soft ei taha ajuga õieti suhelda. Tehasest on 911tt 100-200km/h aeg 8.6s
Siin paar logi boosti osas
http://wirx.ee/911/tabel4orig.xls originaal
http://wirx.ee/911/tabel5fail3.xls chipitud
Siin üks rohkemate muutujatega
http://wirx.ee/911/tabel3.xls chipitud ver2

Kuna logides jääb bluetooth ühendusest läbi OBD väheks, siis eile sai tellitud
Durametrcu kaabel http://www.durametric.com/buyus.aspx

Selle abil saab palju täpsemalt ning tihedama intervalliga logida erinevaid parameetreid.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
05.04.2013 at 10:51 4 edits. Last edited 05.04.2013 at 22:47 by wirx
Ivalo
 
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Midagi ei klapi. Dünos siis ka ei hoidnud boosti?
Pole võimalik, et niipalju rohkema jõu ja väändega (postitatud graafikute alusel) on kiirenduse aeg sama mis originaalis.
Kuhu see jõud siis läheb? Pigem teil seade ei salvestu korralikult ja pärast taaskäivitust olete jälle tagasi nullis vms.
Muud seletust küll ei oska pakkuda. Mis sa sellest üldse näpid, seal on nagunii juba stockis way rohkem autot kui sa kunagi suudad tühjaks sõita, nii et naudi seda nii nagu on. :)
05.04.2013 at 19:19
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Dünos oli kas liiga lühiajaliselt boost peal või mis tõenäolisem - aju õppis ringi, ehk siis seades oli tema jaoks midagi valesti ning läks originaaliks tagasi, st selle ligi lähedaseks. Mingi õhtu kui proovisime saime Tallinnas korduvalt 22psi boosti, aga peale 30km sõitu jäi maksimumiks, nii külma, kui ka sooja mootoriga, kui ka järgmisel - päeval 14psi. Originaal softiga selliseid anomaaliad ei esinenud. Viljar soeatas uue programmi, mis müüja väidetel pidi Porschele paremini istuma, eks järgmine nädal paista, kas oli tolku või pean välismaalt valmis softi ajule lunastama. Jõudu pole kunagi liiga palju, talvel jääpeal tavarehviga ehk ainult :p

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
05.04.2013 at 21:52 2 edits. Last edited 05.04.2013 at 21:54 by wirx
-XR-
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Kuna Techart on sul tuunimisega otsa lahti teinud, siis vii Techarti, lase neil tuunida selliseks nagu sul vaja ja siis sõida rahulikult.
Viljar on loomulikult tark ja osav, aga selliste autode tuunimine ei peaks käima katse-eksitus meetodil.
TA 097 / T3.1 teeb sulle 485kW, millest võiks ju piisata.

http://www.techart.de/en/techart-showroom/programs/for-911-turbo-997/techart-turbo-up-to-my-09/performance.html
05.04.2013 at 22:06 1 edit. Last edited 05.04.2013 at 22:07 by -XR-
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Kui nüüd hj kõrvale jätta, siis sellel paketil on 100-200km/h 8.1seki, mul hetkel 7.5s :p
Eks Viljar ikka teab mida teeb, aga kui programm ei sobi, siis ei saa ta sinna midagi parata. Nüüd on uus ja parem olemas, eks järgmine nädal paista, kui ikkagi toimima ei saa, eks siis vaata edasi. nt GT-R on tunduvalt keerulisema ajuga nagu ka paljud teised tänapäevasemad autod, nendega on ta siiski hakkama saanud kenasti.
Arvestades Techarti hinda nime eest, siis softi vaevalt neilt ostaks, eriti arvestades testide saavutatud numbreid, kus techarti omad pigem lõpu ridades võitlevad nt speedarti ja carcraphicu taga, RUF-ist rääkimata.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
05.04.2013 at 22:42 1 edit. Last edited 05.04.2013 at 22:43 by wirx
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Vahepeal sai tellitud ära taha uuema mudeli LED tuled
http://www.ebay.com/itm/DEPO-USA-09-OEM-LOOK-05-08-PORSCHE-911-997-CARRERA-LED-TAIL-REAR-LIGHT-TURBO-/121089619562?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c3180f66a
Väidetavalt pole isegi ajule vaja neid tutvustada ning 6speedi foorumis samuti kiita saanud Depo omad.



Originaalid jäävad muidugi alles ja vajadusel saab tagasi panna.



Tellisin need USA-st ja kohale toimetab https://www.facebook.com/estperformance Eikki on seal kontaktiks ning igati mõistlike summade eest vahendab teenust. Lisaks on pea igal ajal kättesaadav ja suuremate probleemide korral on ka telefonitsi ühendust võtnud.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
06.04.2013 at 00:02 1 edit. Last edited 06.04.2013 at 00:04 by wirx
anryo
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
quote:
wirx:Tellisin need USA-st ja kohale toimetab https://www.facebook.com/estperformance Eikki on seal kontaktiks ning igati mõistlike summade eest vahendab teenust. Lisaks on pea igal ajal kättesaadav ja suuremate probleemide korral on ka telefonitsi ühendust võtnud.
Ka mina kiidan Eikkit selles vallas. Tõesti kiire ja väga mugav teenus!

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
06.04.2013 at 10:16
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Suvekad kruttisin alla, päris korralik peavalu, kui tungraud alla ei mahu. Iga ratta tõstmise jaoks on vaja sõita mitme cm paksuse paku peale.
Kaalusin huvipärast ka rattad ära (velg+rehv)
Tagumine Porsche 19" 25.8kg (305 lai rehv)
Tagumine Techart 18" 25.0kg (295 lai rehv)
Esimene Porsche 19" 20.9kg
Estimene Techart 18" 22.1kg

Näeb tiba kenam välja küll originaalidega, kui Techarti mitu-mitu aastat vana disainiga velgedega



Väike võrdlus M5-ga


Kui peeglid kohakuti panna, siis on 911 nina kümmekond cm eespool, seda olen korduvalt ka parkides märganud, kui autost väljudes avastan et nina on lumehanges.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
07.04.2013 at 18:52
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Täpselt 2 nädalat hiljem peale USA-sse tellimuse esitamist jõudis Eikkilt pakike läbi tolli kenasti kohale. 2 nädalast 1 nädal liikus pakk USA siseselt ning 1 nädalaga tuli USA-st Eestisse USPS-i abiga.
Väiksem klots kaalub 504g ja suurem 846g ehk siis kokku 5.4kg kaalub klotside ring


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
09.04.2013 at 15:14 1 edit. Last edited 09.04.2013 at 15:17 by wirx
Maik
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Kuna mul ka selline auto,et tungraud alla ei lähe sai sünnipäevaks seda soovitud ja saingi endale

http://www.eemeli.ee/et/tungrauad-ja-pressid/1290-madal-tungraud-meganex.html


Elu on ikka palju lihtsam nüüd. Samal lehel on veel madalam olemas samuti.
Päris raske kobakas on see tungraud,tõsisest rauast tehtud ma ütleks.

edit: madalam ja vist nats pikem ka http://www.eemeli.ee/et/tungrauad-ja-pressid/1291-vaga-madal-tungraud-meganex.html

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
09.04.2013 at 18:22 3 edits. Last edited 10.04.2013 at 12:30 by Maik
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Pildi järgi jääb väheks selleks, koht kuhu tungraud asetsema peab on päris kaugel põhja all. Õnneks ma väga tihti ei pea rattaid vahetama, aga peaks tõesti ehk mõne asisema tungraua vaatama, kui see 300 kroonine, mis 7-8a tagasi sai ostetud kiiruga :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
09.04.2013 at 21:13
uzzac
 
Porsche 911 Turbo (997) Techart
On olemas ju madalaid ja pikki tunkse ka. Iseasi kus neid saada võiks olla ja mis maksavad.


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
09.04.2013 at 22:55 1 edit. Last edited 09.04.2013 at 22:55 by uzzac
Maik
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
quote:
wirx: Pildi järgi jääb väheks selleks, koht kuhu tungraud asetsema peab on päris kaugel põhja all. Õnneks ma väga tihti ei pea rattaid vahetama, aga peaks tõesti ehk mõne asisema tungraua vaatama, kui see 300 kroonine, mis 7-8a tagasi sai ostetud kiiruga :)


Mööda cm-iga umbes ära kaugel tsenter tõstepunktil ja mis on auto kõrgus maast välimisel äärel,saaksin ära mõõta oma tungi vajadusel. Ega odavamat taolist asja igastahes eestist ei leidnud.
Neid 300 eekuseid on meil ka aga jah, tüütu. Eks seda tõstmist on ikka rohkem tihti ,kui paar korda vaid rehvivahetust aastas :P Pildi järgi auto väga madal äärest ei tundu.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
10.04.2013 at 12:32 1 edit. Last edited 10.04.2013 at 12:32 by Maik
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Käisin vahepeal puhkamas ja SR openinigile kahjuks ei jõudnud. Auto veetis aega vahepeal hoopis Carmuses, seal sai tehtud -

Siduri vahetus tugevama Sachsi vastu
Piduriklotside vahetus ees ja taga Perfomance Friction 08 vastu
Pidurivedeliku vahetus Motul 660
Küünalde vahetus Briskid

Sõites siduri pedaali osas erilist raskuse vahet ei tundnud, aga äkilisemalt haakus, see võib olla muidugi ka tingitud tutikast sidurist. Pidurid hetkel veel vilisema ei hakanud, aga eks kindlalt saab öelda alles peale nädalavahetusel toimuvat opentracki, kus nad alles soojaks lähevad.

Autole järele minnes helistas kuller ning sai kätte ka Durametricu kaabli ning LED 997.2 tüüpi tagatuled. Durametricu surasin kohe külge ning vahe bluetoothi OBD andmeedastust kiirusega on ikka mäekõrgune, kui vanal jõudis sekundis ~2-3x uuendada andmeid, siis Durametricul on näitaja ~20-30x kandis. Sellest Durametricust räägin mingi aeg pikemalt, kui ise ka targemaks saan. Igatahes koduteel 4 käiguga boosti logides suutsin ühe turbo vooliku lahti saada. Ei tea kas see oli nüüd peale siduri vahetust halvasti kinni saanud või tõesti 2 astet külmemad küünlad aitasid lisa jõule kaasa, seda ei tea veel. Homme lasen vooliku tagasi kinni panna, kuna tõstukile tuleb auto panna, sest stange vaja küljest ära võtta.

Tulede vahetus on vist kõikidel Porschedel tehtud ülilihtsaks, 1 kruvi lahti ning uus tuli asemele, uutel LED tuledel olid kaasas lisablokid, mis välistavad armatuuris errorite loopimise. Lõpptulemus on palju värskema väljanägemisega auto ja no säästab loodust ju ka :D






Päris õiget öist võtet ei saanud tehtud veel, aga just pimedas on need tuled eriti effektsed.


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
22.04.2013 at 19:53 1 edit. Last edited 22.04.2013 at 22:49 by wirx
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Vahelduseks siis juttu elust-olust silmapaistva autoga -
Kulgen mina täna rahulikult ummikus kodupoole(tegelikult ka), kui järsku seljataga sinised ja punased vilkurid. Jään seisma, kästakse aken alla lasta ning juhiluba ning autodokumendid anda(tutvustusvoor jääb muidugi vahele, siiani ei tea, kellega mul au oli) annan load ja mainin, et autodokumente pole, kuna neid ei pea enam kaasas kandma. Päritakse üle, et kas auto on ikka minu oma ja kästakse välja tulla auto nina imetlema. No teadagi, mis seal on, 3M helkur kile peal numbrimärgi täpne koopia. Lasen pea norgu ning tunnistan, et jah see päris õige asi pole, aga kuna pea pooltel Eesti Porschedel on täpselt sama number ovaalsel ninal ning sama hästi nähtav, kui tavaline number, siis ehk pole hullu. Vastuseks saan, et reljeefsed numbrid puuduvad ning neid olevat vaja selle jaoks, kui auto maha põleb, siis saab selle järgi autot tuvastada. Ma mainin muidugi, et taga ju on reljeefne, aga siis hakkab tulema jutt, et seadus ja tema ei tea ning egas ei tahagi väga teada. Saan teada, et mu auto on ülimalt ohtlik edasi sõitmiseks ning mind ei lubata muud moodi edasi liigelda, kui treileril sellise reljeefideta numbriga. Eks ma avan oma pagasniku ning seal vedeleb mõni päev tagasi eest võetud orignaal number koos alusega, mida pole jõudnud veel sealt väljagi võtta. Puudus on ainult kruvid, millega kinnitada. Ütlen, et mul kruve pole ja tee ääres ei saa seda ette kruvida, et äkki ma võin koju sõita 10km kaugusele ja seal ette panna, seniks paneksin reljeefidega numbri aknalauale. Saan järjekordselt targemaks, et klaasi taga ei tohi number olla, kuna numbri ees ei tohi takistusi olla. Et kutsugu ma aga mõni sõber 2 kruviga järgi. Ütlen, et tööpäeva lõpp, linnas ummikud, et miks ma inimesi ikka tüütama hakkan nende 2 kruvi pärast, rikkumine ju pole suur ning sõpru ligiläheduses ei ela. Siit edasi saan teada, et kuna mul on ilusad riided ja ilus ning kallis auto, et kuidas mul siis sõpru siin lähedal ei ela, auto said, aga sõpru ei saanudki kõlab küsimus. Küsin küll, et kas nüüd on auto süüdi, et mul sõpru siin ei ela. Siis saan loengu, et kas ma ei teietagi teda, et kui vana ma olen ja kuidas mind küll väiksest peast õpetati. Vastan täiesti rahulikult, et ma jah ei teieta inimesi ning mind ei pea samuti teietama(vahemärkusena võib märkida, et see "politseinik" oli noorem minust) Igatahes käib ta mulle edasi peale, et kui ma oma sõpra ei kutsu, siis edasi ma siit ka liikuda ei saa, saan trahvi ning kordusülevaatuse. Küsib veel korduvalt üle, et äkki mul on häbi kutsuda oma sõpru appi, ma küll üritan selgeks teha, et 2 kruvi pärast on naeruväärne inimesi tüüdata, aga egas ta jonni ei jäta. Eks ma võtsingi lõpuks telefoni ja helistasin 15 minuti kaugusel töötavale tuttavale, kes jättis oma töö sinna paika ning tõttas mulle kruvikestega appi. Kohale jõudes lõin silmad häbi pärast maha, et olin julgenud talle helistada, endal nii ilusad riided ning auto :)
Polnudki juba mitu aastat ühegi politseinikuga pikemalt rääkinud, sain jällegi kinnitust, et aastatega pole siin politseiriigis midagi paremaks läinud...kui siis ainult hullemaks ning ment või kits on liiga hästi öeldud selliste kohta(sry mu teised tuttavad politseinikud :) )


Number millest siis jutt käib näeb välja selline nagu I ja III autol siin pildil http://porsche-club.ee/images/header-image-1.jpg

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
26.04.2013 at 01:00 3 edits. Last edited 26.04.2013 at 01:04 by wirx
jopakoll
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Siin täpselt näha. Pilt sr-ist.
26.04.2013 at 01:45
wirx
  
Porsche 911 Turbo (997) Techart
hehe, paparazod, mul endal polnudki eestpoolt kleeps-numbriga pilti :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
26.04.2013 at 02:10
hall
 
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Võib-olla õpetatakse põlenud auto tuvastamise tunnis seda, et auto saab tuvastada juhul kui esimene ja tagumine number langevad kokku? Mootorratastel tuleb tagumist numbrit lihtsalt kaks korda lugeda. VIN-koodi lugemise oskus on kõrgema kursuse teema ja sinnani polnud veel jõutud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.04.2013 at 07:18
Kaido
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Kirjelduse järgi oleks pakkunud, et puutusid julgestusüksusega kokku - sinna valitakse ilmselt indiviidid, kelle juuresolekul vändameeter KOHE plahvatab. Škoda komplekti selline käitumine on üllatus, eriti nii mõttetu asja peale - küllap taheti sulle lihtsalt näidata, kes tegelikult kunn on. Minul näiteks on liikluspolitseiga vaid positiivsed kogemused, negatiivne läheb julgestusüksuse kraesse, kuid ise ma seda küsisin :-)
26.04.2013 at 09:26
Aspelund
Porsche 911 Turbo (997) Techart


A.
26.04.2013 at 09:45
Jesper
 
Porsche 911 Turbo (997) Techart
Ei jää muud üle kui nõustuda, et tegemist on tõepoolest Eesti ringrajaharrastuse ning üleüldise ühiskonnakorralduse alustalasid raputava ebaõiglusega.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
26.04.2013 at 10:15
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911 Turbo (997) Techart   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.