register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : käigukastide sarnasus  
Poster Message
Raceboy
 
käigukastide sarnasus
Nagu kaks tilka vett:

Porsche 924 Turbo Getrag G31 (5k dog-leg, 1978.a.):


LFA 6k (2010.a.) :


____________________________
www.vems.ee
20.12.2012 at 14:56
Jackson
käigukastide sarnasus
quote:
Raceboy: Nagu kaks tilka vett:

Porsche 924 Turbo Getrag G31 (5k dog-leg, 1978.a.):


LFA 6k (2010.a.) :


Form by function. Ega see muu kujuga olla eriti saagi.
22.12.2012 at 01:48
Taavi
käigukastide sarnasus
Raceboy sulle meeldib isegi siia Lexuse teemasse mitmeid Porschel oli parem ja varem kommentaare sisse libistada :)
25.12.2012 at 13:29
Raceboy
 
käigukastide sarnasus
Ma ei pannud seda absoluutselt seda sellepärast siia. Vaid hämmastas lihtsalt, kuidas kaks täiesti erinevast ajastust ja erineva tootja juurest pärinevat käigukasti nii sarnased olla võivad.

____________________________
www.vems.ee
26.12.2012 at 16:10
Raceboy
 
käigukastide sarnasus
quote:
Jesper: Mis neis sarnast on? Peale selle et mõlemas on hammasrattad jms algprintsiibid?


Ega välimuses eriti sarnasust pole vist või olen ma täiesti pime? Mis autodel veel sellise kujuga käigukastid on?

Aga no kui isu on, siis võib kõike naeruvääristada ja mingit soga suust välja ajada.

EDIT: Ja see võrdluste postitamise teema on tabu või? Ei tea mitmesse teemasse ma neid "millal mingi asi Porschel oli enne ja parem vms" juttu veel postitanud olen? Või on "see Lexuse teema" nii püha, et siia ei tohiks minusugused lowlife'd midagi kirjutada?

____________________________
www.vems.ee
26.12.2012 at 20:03 1 edit. Last edited 26.12.2012 at 20:08 by Raceboy
Jesper
 
käigukastide sarnasus
Ee no vähemalt minu poolest kirjuta mida tahad, senikaua kui mina võin samuti kirjutada mida ma tahan :)

Ausalt öeldes ei osanud jah seda hüüatust välimusega siduda ja arvasin ka et küllap seal jälle paar kuupmeetrit porschepromo paisu taga ootab :P Aga üldiselt tõepoolest, see kasti kuju on kõigil torque tube'iga autodel võrdlemisi sarnane, Corvette ja Alfa 75 on esimesed kaks näidet mis pähe torkavad. Funktsionaalne optimum, ülekannete osa jääb sedapidi auto raskuskeskmele lähemale ning tänavaautodel pole oluline et ülekanded saaks kolme poldi lahti keeramise järel naksti tagant välja tõmmata nagu võidusõidukitel.

LFA kast ise ei ole kindlasti nüüd see tehnika päris kõige viimane röögatus ja pühim lehm, aga ei jää sellest väga kaugele maha. See mootori küljes olev osa mis võimaldab vända asetada torque tube'ist madalamale on küll üsna hip näiteks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.12.2012 at 00:16 1 edit. Last edited 27.12.2012 at 00:18 by Jesper
rolantsik
käigukastide sarnasus
Enda autot altpoolt vaadates olen umbes sellist pilti näinud,aga samasugune pilt avaneb ka eitea mitut marki autosid altpoolt vaadates :D
27.12.2012 at 03:34
Maik
  
käigukastide sarnasus
Mul on selline all, ehk suht samad kõik.



____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
28.12.2012 at 01:30
Raceboy
 
käigukastide sarnasus
Kui see eelmistega sarnane on, siis äkki ka see?



____________________________
www.vems.ee
28.12.2012 at 08:39
Maik
  
käigukastide sarnasus
Kui sa sarnasusi ei näe,oled sa pime lihtsalt.

See,et see NII sarnane ei ole kui lehhuse ja porche oma ei ole, ei tee seda mitte sarnaseks.
Teisest küljest on ükskõik.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
28.12.2012 at 12:10
Raceboy
 
käigukastide sarnasus
Samahästi võib siis öelda, et mis neil autodelgi vahet on, enamikul ju neli ratast all, mootorgi kuskil pesitseb ja enamasti on rool ka olemas.

____________________________
www.vems.ee
28.12.2012 at 12:16
Maik
  
käigukastide sarnasus
Põhimõtteliselt oleks see lause ju täiesti korrektne , väikesed erinevused muidugi on eksole.


:)

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
28.12.2012 at 12:19
Jesper
 
käigukastide sarnasus
Hämmastav, kuidas kaks eri ajastust ja tootjalt pärinevat kere nii sarnased võivad olla :finger

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.12.2012 at 16:33 1 edit. Last edited 28.12.2012 at 16:34 by Jesper
riisiveski
käigukastide sarnasus
quote:
Jesper: Hämmastav, kuidas kaks eri ajastust ja tootjalt pärinevat kere nii sarnased võivad olla :finger
Tootja on neil sisuliselt sama ja põhimõtteliselt on tegemist ka sama auto erinevates suunades toimunud evolutsioonidega.

____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.
28.12.2012 at 16:37
veekaheksa
käigukastide sarnasus
Kui nüüd täpsemaks minna, siis Porkeedel(924) on see alates 1976 kasutusele võetud. Enne seda on ikka PÄRIS PIIKKA AEGA(alates 1898 De Dion Bouton) see teiste tallermaa olnud. Sinna hulka siis sellised 'ebategijad' Porschedega võrreldes nagu: Skoda, Pontiac, Alfa Romeo, Lancia jne.

Ma saan aru küll, et Porsched on ilgelt popid asjad jne, aga siin on väga määrav ikka kaalujaotus ja sellest lähtuvalt on tehtud jõuülekanne. Ja Porsche pole selle konkreetse lahenduse juures küll mingi pioneer.

PS! Eneseabi siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Transaxle

Kena aasta lõppu soovides,
veekaheksa

____________________________
It's not about the result, it's about the emotion.
28.12.2012 at 18:06
Cardo
 
käigukastide sarnasus
Vabandan arusaamatu küsimuse pärast, aga kuhu see teema peaks jõudma ?
29.12.2012 at 01:23
compact
käigukastide sarnasus
quote:
Cardo: Vabandan arusaamatu küsimuse pärast, aga kuhu see teema peaks jõudma ?
Minuarust Veekaheksa oma postitusega jõudis sinna punkti kenasti välja kuhu see teema jõudma pidigi.
Sellised teemad on imho siin foorumis igati vajalikud ja silmaringi laiendavad, ainult vimm ja sapp võiks välja jääda.
29.12.2012 at 12:29
Jackson
käigukastide sarnasus
quote:
veekaheksa: Kui nüüd täpsemaks minna, siis Porkeedel(924) on see alates 1976 kasutusele võetud. Enne seda on ikka PÄRIS PIIKKA AEGA(alates 1898 De Dion Bouton) see teiste tallermaa olnud. Sinna hulka siis sellised 'ebategijad' Porschedega võrreldes nagu: Skoda, Pontiac, Alfa Romeo, Lancia jne.

Ma saan aru küll, et Porsched on ilgelt popid asjad jne, aga siin on väga määrav ikka kaalujaotus ja sellest lähtuvalt on tehtud jõuülekanne. Ja Porsche pole selle konkreetse lahenduse juures küll mingi pioneer.

PS! Eneseabi siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Transaxle

Kena aasta lõppu soovides,
veekaheksa

Ma kardan, et Peep aka Raceboy ei pidanud silmas geneerilist transaxle lahendust, ega väitnud et selles Porsche oleks pioneer olnud, vaid kahe erineva automargi transaxle lahenduste ilmselget konstruktsioonilist sarnasust. Eks funktsioon dikteerib vormi ja hästi läbimõeldud insenerlahendused (kaal, varud, tugevusarvutus) ongi sarnased. Nagu siin teistelt postitatult fotodelt näha on ka palju robustsemaid lahendusi.
30.12.2012 at 12:29 2 edits. Last edited 30.12.2012 at 12:31 by Jackson
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : käigukastide sarnasus  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.