register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : 991 GT3 ja RS   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
hellraiser
  
991 GT3 ja RS
Ma ei ole küll eriline asjatundja, kuid olen ka ise PDK kastiga (991 Carrera S) rinkal sõitnud ning selles täisautomaatrežiimis toimis ta küll väga kenasti. Samas, kui ma endale autot ostaksin, siis ikkagi manuali. Aga eks turg teeb omad korrektuurid ja võib olla kaovad manualid üldse maailmast ära mingi hetk.

Ma ise rinkal seda PDK’d manualina ei proovinud, aga sõitsime teise inimesega kordamööda ning tema sõitis manuaalrežiimis. Tal oli sellega pidevalt mingi jama, sest kast ei suutnud ise ka ära otsustada, et kas ta vahetab ise käiku või mitte mingitel tingimustel. Küsisime ka Porsche enda sõiduinstruktorite käest, et kuidas kast töötama peaks ning nemad väitsid, et kui on manual + sport, siis kast ei tohiks mingil juhul ise midagi üles ega alla vahetada. Samas, ise autos olles tegi kast seda küll ning otsest seost me küll ei suutnud leida, et millal ta seda tegi ja millal mitte. Proovisime ka mitut erinevat autot ning kõik tegid samamoodi, seega ei saanud kast "rikkis" ka olla suhteliselt suure tõenäosusega.

Minul täisautomaatika peal oli küll mõnus sõita, nagu Playstationiga sõidaks :)

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
05.03.2013 at 19:43
Kaido
991 GT3 ja RS
Huvitav kogemus - mina olen viimase 8 kuu jooksul saanud neli korda võimaluse PDKga tutvumiseks ning sellist asja pole küll täheldanud. Teie sõitsite vist 991 esitluse käigus? Sellisel juhul saab ainus seletus olla mingi elektroonikakala eelseeria autodel...
Kui ise peaks käigukasti valima, siis oleks kohe püsti hädas. Eheduse ja talvelõbude osas oleks kindel valik manuaal, mootoriga pidurdamine pole PDK puhul auto mugavaks heitmiseks küllalt tõhus. Kui aga tihti rajal käija, siis valiks PDK - seda nii kiiruse, mugavuse kui turvalisuse osas. Viimati oli enne rajale minekut valida, kas PDK või manuaal, ning mina võtsin esimese. Võõral rajal saab keskenduda vaid sõidujoonele, roolile ja pedaalidele ning valitsad võib heaga ära unustada - PDK on järsemas seades sedavõrd tõhus. Lisaks sellele puudub ka oht, et kasutaja vale käiguvalikuga mootoril "klapid pähe laseb". Kõike eelnenut kõrvale jättes olen vist minagi juba lihtsalt liiga vana - suveliikuri jäiga siduriga ummikutes mängimine on vahel ikka tõeliselt tüütu - ja kilulinna ummikud on muu maailmaga võrreldes lühikesed.
Tulitera GT3e tagumik on elus seks ise, esiosa tundub olevat kuidagi kiirustades kokku visatud, see esispoiler on tänavaauto jaoks kuidagi juhusliku vormiga. Kuid üldmulje on super.
05.03.2013 at 21:06
peep
 
Moderator
991 GT3 ja RS
quote:
wirx: Natuke OT, aga kas keegi Genfi ei plaani seda GT3 oma silmaga vaatama minna, endal väike plaan minna, neid superautosi näeb seal sel aastal ikka väga palju

Tasub kindlasti minna, ma olen ca. 10x seda näitust külastanud aastate jooksul - kompaktne ja palju uut head materjali väljas. Lennujaamast jala astuda 10 minutit. Ainult ööbimine on kas kallis või kaugel.
06.03.2013 at 10:49
hellraiser
  
991 GT3 ja RS
quote:
Kaido: Huvitav kogemus - mina olen viimase 8 kuu jooksul saanud neli korda võimaluse PDKga tutvumiseks ning sellist asja pole küll täheldanud. Teie sõitsite vist 991 esitluse käigus? Sellisel juhul saab ainus seletus olla mingi elektroonikakala eelseeria autodel...
Jah, esitluse käigus sai sõidetud ning ega välistatud ei ole, et tegemist mingi elektroonika jamaga.


____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
07.03.2013 at 00:44
hellraiser
  
991 GT3 ja RS
Natuke pikemalt juttu nii GT3 kui GT3 Cup kohta:

http://stuttcars.com/porsche-models/911/991/gt3/

http://stuttcars.com/porsche-models/911/991/gt3cup/

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
08.03.2013 at 23:26
Jackson
991 GT3 ja RS
quote:
hellraiser: Natuke pikemalt juttu nii GT3 kui GT3 Cup kohta:



kaaluküsimusele saad siit vastuse

tagarataste aktiivne pööramine, PDK ja el roolivõimendi lisasid kokku 60 kg kaalu, auto on aga 30kg üle eelmise GT3, sain mina aru.



10.03.2013 at 19:34
Jackson
991 GT3 ja RS
Huvitav, mis saab üle maailma vanadest 997 CUP autodest? Kas hinnad kukuvad?
13.03.2013 at 22:02
hall
 
991 GT3 ja RS
quote:
Jackson: Huvitav, mis saab üle maailma vanadest 997 CUP autodest? Kas hinnad kukuvad?

Aga mis variante veel üldse on?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.03.2013 at 23:34
Raceboy
 
991 GT3 ja RS
Veidi kindlasti, aga eratiimid sõidavad nendega päri pikalt ja müügis on neid suht vähe.

____________________________
www.vems.ee
16.03.2013 at 15:30
Raceboy
 
991 GT3 ja RS
Sõidan teist päeva 991 Carrera 4S-iga ja PDK meeldib tänavamasinas väga. Minu rahuliku sõidustiili jaoks tahab ta aga liiga agressiivselt väiksemagi gaasivajutuse peale kohe käiku alla vahetada, nii et tihtipeal kasutan manuaalrežiimi, maanteel enamasti pidevalt manuaalis. Üks puudus on sellel ka: see pole siiski täiesti manuaalne režiim, st kui nt 7. käiguga sõites järsult gaasipedaali vajutada, siis ikkagi vahetab käigu alla. Ilmselt on see turvalisuse pärast tehtud (st. kui keegi avastab end kuskil olukorras, kus äkki on kiirendada järsku vaja vms).

Käiguvahetuse kiirus on muidugi omaette klassist ja lemmiktegevus on umbes 3/4 gaasil käike 5000-6000 juures üles vahetada. Ulme!

____________________________
www.vems.ee
19.03.2013 at 12:41
Ivalo
 
991 GT3 ja RS
Mis seal ulmet on, suvaline automaat auto toimetab tänapäeval samamoodi ja lisaks saab osadel eri reziime (tava, sport jms.) valida, mis siis vastavalt seda sama, sinu poolt mainitud kohest käigu alla vahetamist, veidi viivitavad?
19.03.2013 at 14:38
Raceboy
 
991 GT3 ja RS
Nojah, ma olen paari automaadiga elus sõitnud, nii uue kui vanaga, mingi võrdlusmoment ikka on olemas, et sedasi iseloomustada. Ja ulme pole mitte see, et sedasi võimalik teha on, vaid see, kui kiiresti ja täpselt see käib.

____________________________
www.vems.ee
19.03.2013 at 14:40
Ivalo
 
991 GT3 ja RS
Milles automaatkasti käiguvahetuse täpsus seisneb, kiirusest ma saan veel aru?
Muidugi igapäevaselt on tundlik vahetamine ikka väga tüütu ja kui seda porschel reguleerida ei saa, siis palju õnne. Isegi minu subarul on kolm eri režiimi, mis ka käiguvahetust mõjutavad, rääkimata peenematest ja kallimatest autodest.
19.03.2013 at 19:24
Raceboy
 
991 GT3 ja RS
No sellest võib järeldada, et Subaru käigukast on Porsche omast parem. Polegi nagu mõtet edasi mõelda.

____________________________
www.vems.ee
19.03.2013 at 19:34
Ivalo
 
991 GT3 ja RS
Selle üldistuse tegid sina. :)
Mida ma öelda tahtsin, oli see, et kui käigukast reageerib igale pisemalegi pedaalipuudutusele, siis see tähendab, et ka pöörded on pidevalt kõrgemal kui vaja, mis kõik on aga tavatingimustes ebamugav.
Ringrajal on see muidugi positiivne omadus. Kindlasti on antud porsche käiguvahetus oluliselt kiirem kui näiteks minu auto oma aga see ei tee olematuks väidetavat liigset tundlikkust.
19.03.2013 at 21:56
wirx
  
991 GT3 ja RS
6a vanemal 911-l muutub gaasipedaali tundlikus peale Sport nupu näppimist, ju on see nii ka 991-l, ma usun et täpsuse all pidas Raceboy silmas kiirust, millega käigud sisse lähevad, ehk siis youtubest videosi vaadates on tegu pmst variaatorkastiga, st et kõrvaga on raske eristada järgmise käigu panemist ning jääb tunne, et käigud lähevad väga täpselt sisse.


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
20.03.2013 at 01:47 1 edit. Last edited 20.03.2013 at 01:49 by wirx
bagiauto
 
991 GT3 ja RS
Ei ole tegemist mingit pidi variaatorkastiga , ega ka hüdromuhviga automaadiga. Tööpõhimõte sama mis VW DSG-l - Käigukasti ehitus nagu manuaalil, kuid käigukast jagatud kaheks eraldi osaks. Elektroonika -hüdraulika vahetab salamisi ette käike nagu manuaal kastilgi. Kummalgi kasti osal on oma sidur. Ühelt käigult teisele üleminekul vahetatakse lihtsalt sidurid ümber. See võimaldab katkematut vedu ka siis kui mootori pöörded käiku vahetades kukuvad....Mitte käiguvahetus pole kiire, vaid tegelikult veojõud päriselt ei katkegi. See, et see kast liiga kiirelt alla üritab vahetada tuleneb tõenäoliselt sellest, et tehas üritab kasutada koguaeg võimalikult suurt käiku (eks ikka ökonoomsuse huvides), sama asja kurdavad ka VW kliendid.
20.03.2013 at 10:35
Raceboy
 
991 GT3 ja RS

Mulle oleks meeldinud lihtsalt kauem kõrgema käigu sees hoidmine suhteliselt rahulikul sõidul, ilmselt kasti arvates polnud mu sõidustiil piisavalt rahulik, lisaks peab mõnda aega sõitma masinaga, et kast nö õpiks. Kui auto paariks päevaks enda kasutusse sain, oli odomeetril 1040 km ja ~600 km hiljem oli asi juba veidi parem. Sport ja Sport Plus režiimis meenutab PDK automaatržiimis enim manuaalkasti agressiivse sõidustiili juures (mootoriga pidurdus, vahegaas, kurvis käiku ise ei vaheta, kiirendades laseb 7400 pöördeni jne).
Eraldi sai amortisaatorite jäikust seada (sõltumata muudest režiimidest) ja väljalaset vabamaks nupust muuta.

Dünaamiliste mootoripatjade tegevust oli ka tunda/kuulda: rahulikul sõidul ei kostunud mootori hääl ja vibratsioon praktiliselt üldse sõitjateruumi, äkkilisemate võtete puhul meenutas auto Jaagu 993-e, millel WEVO padjad.

Täpsuse all pidasin silmas nii kiirust kui seda kuhu pöörded kukuvad vahetuse järgselt, lisaks kuidas nad kukuvad (kasti signaali peale muudab mootori juhtaju süütenurka, et vahetuse ajal mingit jõnksu jm ei tekiks).

Auto on muljetavaldav ja selle 400hj kohta ikka väga kiire, eriti arvestades 1400+ kg tühimassi. Tehaseandmete järgi 0-100 km/h 4.1s launchiga, mingites testides saadi ka 3.9s.


____________________________
www.vems.ee
20.03.2013 at 11:02 3 edits. Last edited 20.03.2013 at 11:08 by Raceboy
bagiauto
 
991 GT3 ja RS
See on veits mõttetu jutt, aga DSG töötas välja ikka VW (sest temal oli selle jaoks raha ja huvi). Porsche oma oli patent selle peale (või kunagi oli). Vist 70 -ndatel kasutas porsche taolise põhimõttega kasti võidusõidus, kuid kuna puudus selline elektroonika, mis seda korralikult juhiks, siis polnud sellel erilist edu. VW kaevas selle vana asja üles ja arendas tootmiseks valmis. Minu info pärineb 2002 aastast ja otse tehasest.

Aga tegemist tõenäoliselt samasuguse legendiga: VW Phaetoni peal olev W12 tehti Audi poolt ja VW võttis selle üle... (täitsa jama jutt)
Või Audil on peal Lambo mootor... (tegelikult on vastupidi) jne...
20.03.2013 at 11:12 1 edit. Last edited 20.03.2013 at 11:16 by bagiauto
Raceboy
 
991 GT3 ja RS
Porsche töötas välja DCT (dual clutch transmission, nende terminoloogias PDK, Porsche dual-kupplung), mida kasutati 956/962 võidusõiduautodel, siis oli juba piisavalt võumekas elektroonika olemas ja nende autode kohta võib küll öelda, et olid suht edukad.

Jah, see pole äravahetamiseni sarnane praegu kasutatavatega, sõnastus oleks võinud mul täpsem olla.

Ma pole kunagi väitnudki nende mootorite pärinemise jm kohta.

____________________________
www.vems.ee
20.03.2013 at 11:25 1 edit. Last edited 20.03.2013 at 11:25 by Raceboy
wirx
  
991 GT3 ja RS
quote:
bagiauto: Ei ole tegemist mingit pidi variaatorkastiga , ega ka hüdromuhviga automaadiga. Tööpõhimõte sama mis VW DSG-l - Käigukasti ehitus nagu manuaalil, kuid käigukast jagatud kaheks eraldi osaks. Elektroonika -hüdraulika vahetab salamisi ette käike nagu manuaal kastilgi. Kummalgi kasti osal on oma sidur. Ühelt käigult teisele üleminekul vahetatakse lihtsalt sidurid ümber. See võimaldab katkematut vedu ka siis kui mootori pöörded käiku vahetades kukuvad....Mitte käiguvahetus pole kiire, vaid tegelikult veojõud päriselt ei katkegi. See, et see kast liiga kiirelt alla üritab vahetada tuleneb tõenäoliselt sellest, et tehas üritab kasutada koguaeg võimalikult suurt käiku (eks ikka ökonoomsuse huvides), sama asja kurdavad ka VW kliendid.
Ei ole väitnudki, et tegu variaatorkastiga, vaid, et kui kuulata mootori häält videodes tundub nagu oleks variaatorkast, sest käigud lähevad nii kiirelt sisse.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
20.03.2013 at 12:53
Jackson
991 GT3 ja RS
RSR on väljas
http://www.porsche.com/international/motorsportandevents/motorsport/racingcars/911rsr-991/
13.04.2013 at 15:13
hellraiser
  
991 GT3 ja RS
quote:
Jackson: RSR on väljas
http://www.porsche.com/international/motorsportandevents/motorsport/racingcars/911rsr-991/


Ülevaade + palju pilte veel siin: http://stuttcars.com/porsche-models/911/991/rsr/

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
26.04.2013 at 19:55
wirx
  
991 GT3 ja RS
Esimene korralikum sõiduproov ka tehtud Chris Harrys-ega roolis


GT3 RS tõotab tulla ikka tõeline maasikas

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
12.06.2013 at 23:02
Taavi
991 GT3 ja RS
Uus GT3 paistab paberil ja pildil tõesti väga äss. Tõenäoliselt on seda ka rajal. Ma lihtsalt Chris Harrise Porsche teste võtan väikse soolaga, tundub, et viimasel ajal on temast saanud nende "õukonna" testija :)
12.06.2013 at 23:43
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : 991 GT3 ja RS   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.