register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : RandoM - Mazda RX-8   1 2  
Poster Message
bagiauto
 
RandoM - Mazda RX-8
quote:
Bagiauto - Esimestesse amordikannudesse puuri ei sidunud sest kere on sellel autol nii jäik ja sellest kohast nii kuradi massiivne, et puuri sidumine tundus ainult tarbetu kaalulisana. Teisalt tundus totter kereplekke lõikama hakata selleks, et toru asemele paigaldada. Ma ei pea ennast metallitööde spetsialsitiks, aga inimesed kellega konsulteerisin olid kõik ühte meelt, pole mingit pointi.

Ei taha uskuda, et toruraami jäikus oleks võrreldav mõne autokere jäikusega. Kuna auto tagumine osa on nüüd puuri pärast palju jäigem, siis seda enam murtakse esimest plekist osa. See, et esimene osa puurist tegemata jäetakse olen näinud tavaliselt CUP-i autode puhul (BMW, Polo, Beetle jne.), sest seal hoitakse lihtsalt raha kokku. Aga ega selle pisiasja taha siin tõenäoliselt ei jää ka midagi :D.

Üks pisiasi jäi veel silma - miks on tagumiste vedrukannude vaheline toru pandud kannudest eemale (kui see just millelegi ette ei jää)? Torud võiksid võimalikult palju töötada tõmbele-survele, mitte paindele.
12.03.2013 at 21:37
randomere
 
RandoM - Mazda RX-8
Toruraami jäikuse üle võib kõvasti spekuleerida, ent konstruktsiooni vaadates jäi meile mulje, et amordikannudesse sidumine, ehk üks kaigas A-piilarist vastavasse amordikannu + stutbar (mis on juba paigas) ei oma mingit efekti peale kaalulisa. Kolmnurkade tegemine ilmselt aitaks jäikusele kaasa, aga see on juba täiesti eraldi ettevõtmine ja auto kõrval seistes tekkis eranditult kõikidel nimestel sama küsimus - milleks. Igatahes on tegu asjaga mida saab tulevikus lisada. Kaika paigaldamata jätmise põhjuseks ei olnud tõesti kulude vähendamine.

Tagumiste amordikannude osas oli samuti algne idee see, et ei seo üldse toruga ära, kuna amordi reaalne kinnituspunkt (pildil nö. vedrutaldrik) on tsentris otse keresse, kus on niikuinii kannude vahel vihane kandur juba olemas ja külgsuunalist survet amordikannu tippu ei suunata kuna amort asetseb sisuliselt torus (pildil halli värvi monoliitne terastükk) mis viib amordile avalduva surve nö. vedrutaldrikusse. Ehk toru millele viitad on tegelikult vööde kinnituspunkt.

Ma vabandan kui mu terminoloogia natukene mööda on, minu senine võidusõidukogemus ja insenerilahendused on seotud olnud 10 või 8 korda väiksemate autodega. Eks ma õpin :)

RX-8 tagavedurustuse ehitus:
13.03.2013 at 11:39 2 edits. Last edited 13.03.2013 at 11:49 by randomere
Ivalo
 
RandoM - Mazda RX-8
Kaugel auto ehitusega ollakse, kas on lootust sel aastal veel rajale saada?
07.08.2013 at 15:03
randomere
 
RandoM - Mazda RX-8
Vahepeal on palju vett merre voolanud ja kuna suvi on minu jaoks üli kiire olnud siis ei ole sellel projektil ka tampi peal hoidnud. Ma tahan ta kindlasti see aasta vähemalt tööle panna, aga ehitamise filosoofia on jätkuvalt "tee üks kord ja tee korralikult", ehk ühtegi ajalist piiri jätkuvalt ees pole. Tänane seis on näha järjekordsest motorsi videost: http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Hobi+motors/23360-Xtra+Motors+-+Rando+RX-8+edeneb.aspx
14.08.2013 at 10:40 1 edit. Last edited 04.10.2013 at 22:33 by LaSa
IcyMinx
RandoM - Mazda RX-8
tuli puhtjuhuslikult meelde täna see projekt...vaatasin viimase video kah üle ja tahakski teda, et
kuskaugele ehitusega on jõutud? Kas sisu juba mingilmääral kokku pandud? Mis toimub?
26.11.2013 at 19:51
BlueStang
 
RandoM - Mazda RX-8
quote:
randomere: Aga uste kohta, äkki siis juba gullwing, nagu NEMO racingu Evol tehtud on





selline versioon ustest ka liikumas - anti-gullwin:)


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
26.01.2014 at 11:39 1 edit. Last edited 01.02.2014 at 12:00 by BlueStang
randomere
 
RandoM - Mazda RX-8
Keepalive

Mazda pole läinud manalateed, ega projekti pole maha maetud. Kohutavas ajadefitsiidis vaeveldes saigi 2013 suurimaks saavutuseks uuesti mootori hääle kuulmine. Hetkefaas on "pea-aegu sõiduvalmis", ent asju hästi tehes on teha siiski veel palju. Kuna ma olen selline inimene kes väga käed rüppes istuda ei suuda ning oli oodata, et see aasta tuleb töises mõistes vähe rahulikum siis võtsin endale sõpradega koos veel ühe projekti ette, mille vabandus mulle endale oli pojale soodsa võidusõidu stardiplatformi loomine. Selle projekti kohta saab rohkem uurida saue.hobi.ee

Selle aasta targetiks ringraja mõistes on korra RX'iga audrus rajale jõuda. Ma väga loodan, et ei pea enda sõnu sööma ning nii mõnigi saab seda mõnusat saundi rajal nautida :)

PS: Need uksed - need on ägedad :)

07.03.2014 at 00:26
rolantsik
RandoM - Mazda RX-8
Väljalase Sul originaal?
Tegelen praegu enda 8 väljalaskega ja kardan et custom jääb liiga valjuks :D
08.03.2014 at 21:10 3 edits. Last edited 08.03.2014 at 21:11 by rolantsik
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : RandoM - Mazda RX-8   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.