register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT36 järelkaja   1 2  
Poster Message
hall
 
OT36 järelkaja
Kui pühapäeva õhtul rajal veel asjatasin, siis tekkis ka mul sama küsimus, mis Jesperil - kuidas üldse oli vanal rajal midagi võimalik teha? Kuidas oli võimalik paddokisse ära mahtuda?
Mitu korda olen ennast rajal rahulikumal hetkel ringi vaadates tabanud ka mõttelt, et kuidas on võimalik, et see, mida ma näen on reaalsus? Endalegi tundub vahel asi uskumatu :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.10.2012 at 19:24
Raceboy
 
OT36 järelkaja
quote:
serõi: Kuidas oli võimalik paddokisse ära mahtuda?



Mul tekkis sama mõte kui laupäeval kodu poole sõitma hakkasime. Vahe on platsidel vast nii mitukümmend korda?

Igatahes tänud OT korraldajatele ja Andresele!

____________________________
www.vems.ee
01.10.2012 at 20:12
hents99
  
OT36 järelkaja
Uus rada on väga äge ja emotsioon sunnib kevadeks auto rajakõlbulikuks sättida.

Päris mitu autot lõhkusid rehvid ära kergete väljasõitudega....mõni ka hinnalised veljed :(

Tänud korraldajaile!

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
01.10.2012 at 21:30
Jevgeni
 
OT36 järelkaja
quote:
Wolle:
quote:
wirx:
quote:
Jevgeni: Kuivas ma ei sõitnud. Ootasin, ootasin ja 6. sõidus olin kohe algusest liiga kiiresti ja buum... :(
Ise enam polnud siis kohal, mis juhtus M5-ga, siis oskan ise järgmine aasta enda oma ehk hoida?

M5'l läks peale stardisirget olev kurv (nimed ikka veel võõrad) liig suure kiiruse tõttu otseks. Läks vist esimesest kurviosast otse seespoolt ja siis üle raja ning väliskurvi äärekivi pihta heleda plaksuga. Sinna see rehv läks. Velg oli üldiselt suht töötav. Kahjustatud küll aga töötav.

4. sõidus olin 155 km/h see stardikurvi sõitnud. Siis 6. sõidus oli juba märkmatult kuivam ja võtsin kohe liiga suurt riski - nägin, et oli 170 km/h (mul on kiiruse projektsioon esiklaasile olemas). Siis sellelel kurvil, just kui tahaksin pidurdada, tagaosa sai väike libestus. Siis oli kaks variandi: kas stabileseerida ja otse sõita, või proovida ikka asfaldil jääda, aga suure riskiga otse seina sõita. Ma valisin esimese variandi. Ja seal oli see saagisarnane äärekivi... Buum ja rehv oli kaput. Ausalt ööeldes ma juba arvasin, et velg on täitse p****s, aga oli vist korras.

Täna helistati, et velg on ikka korras, aga auto on siianmaani Pärnus uue rehvide ootamas (need oli kulunud ja tahaksin nagunii uued osta, kuid järgmisel aastal). Aga võib olla ka midagi vedrustusega juhtunud. Ei oska veel ööelda.

____________________________
BMW M5 E60 -06
01.10.2012 at 23:16
inz19
OT36 järelkaja
Väga hea üritus oli. Siin siis mõned pildid: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.480362725336708.109798.100000889548617&type=1 või http://racepics.eu/v/opentrack36/?g2_enterAlbum=1
02.10.2012 at 14:18
Ivalo
 
OT36 järelkaja
quote:
wirx: ... Puudust tundsin ka pikemast ülekandest, nimelt 4-s käik jookseb uuel rajal 4 kohas piirajasse umbes 200km/h kiirusel, 5nda jõuaks mõnes kohas ehk pannagi, aga 5 käigulisel Evo kastil on 5 käigu ülekanne meeletu pikk(pea sama, mis 6 käigulisel 6-s) ning siis jõust nati väheks..
Spidomeeter sul ilmselgelt valetab ja kus see neljas koht on kus ligi 200 saad? Ainsad kohad kus 500hp auto 200 kanti võiks jõuda on ehk kiire ja tagasirge peale stardisirge tagasipööret. Stardisirgel saad 200ga minna ainult ühe korra.:)
02.10.2012 at 15:48
wirx
  
OT36 järelkaja
Pean logist üle vaatama, käigu tabeli järgi on 4nda käiguga 5käigulisel 8000rpm peal käikude kiirused 71.4|107.2|149.3|202.9|290.3| ning piiraja on 7800rpm...piirajasse jõudis enne Spin FM-i kurvi, enne kiiret kurvi ja ka peale kiiret kurvi(Velt) ning oleks mune olnud oleks ka stardi sirgel piirajas olnud...aga seal tänava rehviga ei julgenud. Spidot polnud aega vaadata :)


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
02.10.2012 at 16:43
-fred-
 
OT36 järelkaja
quote:
wirx: Pean logist üle vaatama, käigu tabeli järgi on 4nda käiguga 5käigulisel 8000rpm peal käikude kiirused 71.4|107.2|149.3|202.9|290.3| ning piiraja on 7800rpm...piirajasse jõudis enne Spin FM-i kurvi, enne kiiret kurvi ja ka peale kiiret kurvi(Velt) ning oleks mune olnud oleks ka stardi sirgel piirajas olnud...aga seal tänava rehviga ei julgenud. Spidot polnud aega vaadata :)

Minul oli 0,7 sekundit kiiremal ringil max kiirus Autolehe sirgel ja seda kõigest 184 km/h.
02.10.2012 at 18:03 1 edit. Last edited 02.10.2012 at 18:08 by -fred-
Raceboy
 
OT36 järelkaja
Nende autode kurvikiirused on seevastu hoopis erinevast klassist. Mu masinal samuti 4. käik kahel sirgel piirajas (178 km/h), kurvikiirused seevastu ülikehvad (esimest korda sellel rajal+sada muud häda).

____________________________
www.vems.ee
02.10.2012 at 18:50
wirx
  
OT36 järelkaja
Racecheono GPS ütles nii - stardis 164(seal oli ruumi veel palju-palju, eriti kui slikiga sõidaks) enne spin FM-i 193, enne kiiret kurvi 187 ning 193 peale kiiret kuvi ja seda ühe ringi jooksul. Väikese harjutamisega oleks 3-s viimases kindlasti 200 täiesti tehtav(siis tuleb käik vahetada või parem ülekanne panna), stardisirge oma ei tea lubada, ei hakka tulevikus testima ka, igatahes 193km/h on 4nda piiraja :)
Estfieldil mootor liiga nõrk, suurtel kiirustel hj mängivad rolli, lisaks aerodünaamika, mõlemaga just estfield ei hiilga, samas kurvides läheb iga kell evost ette.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
02.10.2012 at 19:58 3 edits. Last edited 02.10.2012 at 20:23 by wirx
Jesper
 
OT36 järelkaja
quote:
wirx: seal oli ruumi veel palju-palju ... kui slikiga sõidaks ... Väikese harjutamisega oleks .... kindlasti täiesti tehtav ... mootor liiga nõrk

... ja benchracingu hooaeg on ametlikult avatud!

:D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.10.2012 at 20:58 1 edit. Last edited 02.10.2012 at 21:00 by Jesper
-fred-
 
OT36 järelkaja
quote:
wirx:
Estfieldil mootor liiga nõrk, suurtel kiirustel hj mängivad rolli, lisaks aerodünaamika, mõlemaga just estfield ei hiilga, samas kurvides läheb iga kell evost ette.
Eks ta nõrgavõitu veel ole jah, möödund reedel sai rattast 124kw, mis 15% transmissioonikao puhul teeks ca 200hj mootorist. Käike vahetasin ka seekord juba 6000 rpm juures. Plaanis oli rahulikult alustada, kuid vihma tõttu sai paraku sõit kiiresti otsa. Lisaks segas käiguvahetamist kardaaniristiga pihta saanud käigukang. Ent kevadel saab juba 8000 rpm juures käike vahetada 2,3 liitrise mootoriga ;-).
02.10.2012 at 21:32
wirx
  
OT36 järelkaja
Kõlab jah nii, eks järgmine aasta paistab :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
02.10.2012 at 21:33
Sunny GTI
OT36 järelkaja
Palusin Rustangil oma auto andmed muuta. Registreerides oletasin, et sõidan Honda Civic Type-R'ga, aga õnnestus hoopis garaasist puuriga auto välja veeretada.
Sõiduvahendiks siis E-rühma rallikas Nissan Sunny GTI.

Ralliautod on iseenesest n.ö. pehme setup'iga ja asfaldile seetõttu väga ei sobi. Antud ürituse tarbeks said autole paigaldatud asfaldivedrud, tagasillale stabikas ja madalamaks lastud. Sõidumõnu oli kogu raha eest, tänud korraldajatele.
Rehvid kuivaga: 2003 aasta Toyo Proxes RA1, aeg 1.34.165 (sel ajal õppisin ka rada tundma). Pole nagu põhjust väga rahul olla.
Rehvid märjaga: värske Toyo 888, aeg 1.40,125 (rada juba enam vähem käpas ja märja raja edetabeli 5-s aeg). -1.218 sec Uzzac'ile. Sellega olen rahul
Tänusõnad ka Peebule, kes mind korra pidi jeebi ja köiega hädast välja aitama. Tundub, et autol asfaldil potentsialli on. Ootame uut aastat ja ehk saab kunagi täisslikiga rada proovida.

Tervitades,
Vahur

quote:
rustang: Veidi parandatud andmed (üks auto täpsustatud, kuiv ja märg õigemini lahku löödud) : Kuiv (sessioon 1-3), märg (4-7), üldtabel.
03.10.2012 at 21:15 1 edit. Last edited 03.10.2012 at 21:18 by Sunny GTI
civic
OT36 järelkaja
Osavõtjate nimekirja vaadates tundub, et olime kõige nõrgema autoga rajal, eesmärk oli top 50 mahtuda, mis ka õnnestus. max kiiruse saime racechrono järgi 160 kmh, min 60kmh stardijärgses kurvis. Märjaga ei leidnud kuidagi õiget kohta stardisirgel pidurdamiseks, kokku sai rajal sõidetud 207 km, siis sai kütusepaak tühjaks .
Aga rada oli ülikõva, tundub , et peab veel palju sõitma , et rada selgeks saaks. Kõige huvitavam lõik oli spin fm+enos motorsport kurv, mille läbimiskiirus meil u 102kmh. Järgmisteks üritusteks tuleb piduritega midagi ette võtta, kui vanal rajal toimis 900kg autol tänavaklots+tava vedelik, siis uuel ringil on 3 tugevat pidurdamist, 8. ringi sai kuivaga sõita, siis hakkas pidur pehmeks muutuma.
03.10.2012 at 22:51
pampkuri
 
OT36 järelkaja
Mingitel imelikel asjaoloudel on ajavõtus ka minu nimi: Pampkuri,Pos 53 No41 auto ja aeg kirjas aga ometi oli auto töökojas ja ise vesisesuuga rajaääres?

____________________________
pamp
04.10.2012 at 00:42 1 edit. Last edited 04.10.2012 at 00:43 by pampkuri
rustang
  
Moderator
OT36 järelkaja
quote:
pampkuri: Mingitel imelikel asjaoloudel on ajavõtus ka minu nimi: Pampkuri,Pos 53 No41 auto ja aeg kirjas aga ometi oli auto töökojas ja ise vesisesuuga rajaääres?
Need ajad on kõik esimese sessiooni algusest, ajavõtt märkas, et asi ei klapi ja auto kutsuti kõrvale ning parandati viga kuid juba sõidetud ringid jäid parandamata, katsun välja selgitada kes need sõitis.
04.10.2012 at 09:08 1 edit. Last edited 05.10.2012 at 10:53 by rustang
uzzac
 
OT36 järelkaja
Kuna teadupärast topelt ei kärise, siis siin on teile veel pilte Petrolheads.ee vahendusel.

OpenTrack 36 osa II

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
05.10.2012 at 12:19
pampkuri
 
OT36 järelkaja
Minule sellest probleemi ei olegi, käisin laupäevahommikul ilusti rajal seisin järjekorra ära ja teavitasin näitsikuid tekkinud olukorras. Näitsikud olid seal keoskis!

quote:
rustang:
quote:
pampkuri: Mingitel imelikel asjaoloudel on ajavõtus ka minu nimi: Pampkuri,Pos 53 No41 auto ja aeg kirjas aga ometi oli auto töökojas ja ise vesisesuuga rajaääres?
Need ajad on kõik esimese sessiooni algusest, ajavõtt märkas, et asi ei klapi ja auto kutsuti kõrvale ning parandati viga kuid juba sõidetud ringid jäid parandamata, katsun välja selgitada kes need sõitis.


____________________________
pamp
05.10.2012 at 20:21
jura
OT36 järelkaja
Vaatasin sõidetud aegu ja esiveoliste esiotsas figureerivad Type R-id. Mitte vist liiga teemasse, aga värske Type R-i omanikuna tekkis tungiv vajadus tunnistada, et tegu on üllatavalt lõbusa/võimeka asfaldiautoga. Ei mäleta näiteks EVO 9-ga omal ajal sõites sellist tunnet... ka niiskel teel mitte. Teistest autodest rääkimatta. Jutt käib FN2 Type R-i LSD-ga CW erimudelist (olen proovinud ka ilma LSD-ta - tegu kahe erineva autoga). Et temaga igapäevaselt sõites ka õnnelik olla, peab muidugi olema üle keskmise tõsine entusiast...
07.10.2012 at 13:02
Ivalo
 
OT36 järelkaja
Ega neid esiveolisi seal ülearu palju ei ole.:)
Type-R on alati hea juhitavusega auto olnud- EP3 on parem kui FN2 aga see selleks.
Huvitav muidugi et evo roolist tulnuna sulle ctr muljet avaldab.
Mis hondade puhul veel hea, on see, et mootori ja muu tehnika pärast ei pea muretsema, need lihtsalt kestavad.
Ainult vaata õli taset ja sõida.

Kaspar oleks muidugi võinud ikka Tarmost kiirema aja sõita (kahju et sadama hakkas ja uusi slikke alla ei saanud) ja lada porgedest ette poole sättida, oleks hea aegade tabelit vaadata olnud. :D
07.10.2012 at 19:20 1 edit. Last edited 07.10.2012 at 19:20 by Ivalo
uzzac
 
OT36 järelkaja
Oleks oleks :) Midagi peab järgmiseks aastaks ka jätma.

Kas Newton ka oma pildid varsti avalikustab? Ma juba muutun kärsituks, tal alati nii puhtad ja head pildid olnud.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
12.10.2012 at 11:45
newton
 
OT36 järelkaja
Ma olin seal rohkem puhkuserežiimis ja tegin tavapärasest vähem pilti; nii ei saagi nagu päris galeriid neist kokku, aga kui sedasi konkreetselt küsitakse :) siis midagigi otse siia:























15.10.2012 at 21:48 1 edit. Last edited 15.10.2012 at 21:48 by newton
Cardo
 
OT36 järelkaja
See aeg kui Peep kahe silmaga ja mina poolega Daytona sõitu vaatas üritasin kokku klopsida mälestused tordisöömisest. Kes tahab plaadile või mälupulgale, siis kvaliteet telekas tundus parem kui läbi juutuubi. Windowsi muuvimeikeriga on ikka paras ikaldus miskit teha. 'igasugune abi 3d klipitamise programmide suhtes oleks tänuväärt.

28.01.2013 at 00:26
ICE
  
OT36 järelkaja
3D vä? :D

____________________________
Petrolheads.ee
28.01.2013 at 13:28
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT36 järelkaja   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.