register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek   1 2 3  
Poster Message
Trabi
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Ettepanek B nõudes võiks olla, et aku peab asetsema auto gabariitidest seespool vähemalt 300mm. 300mm peaks olema suht turvaline kaugus igasuguste "tavaliste" intsidentide puhul.
15.10.2012 at 18:44
amblik
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
A on igati teretulnud ettepanek, B kohapealt tuleks pigem kontrollida, kas aku on ka päriselt kinnitatud või lihtsalt tundub, et on kinnitatud.
Ehk siis, kui aku terveksjäämise seisukohalt vaadata, siis on tõesti igati ok, kui ta asub keset autot. Samas, ma võin ju ta asetada kuhu iganes, kasvõi salongi aga kui ta on moepärast kahe kuuese poldiga kinni siis lendab ta nii ehk naa ja maandub samamoodi. Ma ei tea, kuidas oli Tõnise aku kinnitatud, a E-90 originaalkinnitus ei peagi teda seal sellises olukorras kinni hoidma.
15.10.2012 at 20:46
Lend
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Sõnastus on üks asi, aga lepime kokku, mida see tähendab või kuidas seda kontrollitakse/mõõdetakse? Siiamaani nagu näha on arusaamisi erinevaid. Rattakalde ja rööpme reguleerimist ei poolda, samuti on minu meelest teist neist raskem mõõta. Ettepanekutega nõus.

quote:
Juhan Tuhk: Tere.
minu poolt üks selgitus ja kaks ettepanekut.
Selgitus rataste asendi kohta: hetkel kehtiv sõnastus (rattatsentrist üles jääv osa peab mahtuma rattakoopa sisse) sai kirjutatud täpsustuseks/ kompromissiks reeglite algse sõnastuse paranduseks. Nimelt nõudis algne sõnastus terve ratta mahtumist rattakoopa alla, aga see ei ole võimalik isegi mitte tänavaseades BMW puhul (alumine osa jääb ka "poeautol" koopast väljapoole).
Võib kaaluda võimalust määrata rataste maksimaalne kalle, nagu näiteks soomlaste sarjas ja/või lihtsalt maks. rööbe.
Ettepanek A: lubada kasutada 1995 standardi istet ilma tootja lisakontrollita +2 aastat. Samasugune eriluba oli kasutusel juba sel aastal nii Kumho kui ka Baltic Openi klassis BaTCC sarjas.
Ettepanek B: keelata igasuguse seadmete paigutamine tagumistesse poritiiva "pesadesse" st sinna, kus algselt on aku koht. Ohutuse eesmärgil peaks need olema tühjad, nii aku kui kustutussüsteemi balloon (kui see on üldse on taga) peaksid asuma lanžeronidest sissepoole jäävale alale. Suurema avarii korral (näiteks Tõnise 2012 Riia ja leedukate Palanga 1000km 2011) kipuvad akud taevasse lendama, ja loomulikult kukuvad nad kunagi maapeale tagasi autost eemal...
15.10.2012 at 21:57
amblik
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Nende rataste teemal vaidlus hakkab juba väsitavaks muutuma, ei ole ju keeruline mõõta ratta keskohta ja tiivakaart. Tegelikult kah, saage üle!!! Ka ei ole absoluutselt mingi küsimus mõõta rööbet. Küll aga võib rattakalde piiramine tõsta kulusid, sest sellest sõltub rehvi kulumine ja see paraku on erinevatel radadel erinev.
15.10.2012 at 22:29 1 edit. Last edited 15.10.2012 at 22:29 by amblik
Henri_
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Kuidas kaassõitjad suhtuvad sellesse lisapiduritulesse? Minuarust pole seda peaaegu üldse näha, kehvas nähtavuses veel eriti.

Ühtlasi udutuled vihmas - minuarust oli hoopis kehvem näha piduritulesid, sest alati ei pruukinud udutuld piduritulest eristada.

Ehk kas sellel reeglil on jumet või tulevastel autodel poleks ehk tarvis lisapidurituld paigaldama hakata?

Kas aku puhul poleks mõistlik rakendada mingit lisakinnituse reeglit? Ma pole liiga entusiastlik aretamaks endale mingeid muid kinnitusi kuhugi, kuna minu enda aku näiteks tundub olema üsna kõvasti kinni.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
16.10.2012 at 00:43 1 edit. Last edited 16.10.2012 at 00:43 by Henri_
hall
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Ma ei saa ka aru sellest rattakalde probleemist. Kuidas on võimalik praegusest sõnastusest mitut moodi aru saada?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.10.2012 at 08:10
Lend
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
quote:
Henri_: Kuidas kaassõitjad suhtuvad sellesse lisapiduritulesse? Minuarust pole seda peaaegu üldse näha, kehvas nähtavuses veel eriti.

Ühtlasi udutuled vihmas - minuarust oli hoopis kehvem näha piduritulesid, sest alati ei pruukinud udutuld piduritulest eristada.

Ehk kas sellel reeglil on jumet või tulevastel autodel poleks ehk tarvis lisapidurituld paigaldama hakata?

Kas aku puhul poleks mõistlik rakendada mingit lisakinnituse reeglit? Ma pole liiga entusiastlik aretamaks endale mingeid muid kinnitusi kuhugi, kuna minu enda aku näiteks tundub olema üsna kõvasti kinni.

Mulle lisapiduri meeldis. Kui see vähegi mõistlikult paigaldada on raske mitte märgata, et keset autot midagi põlema süttib.

serõi-ma ka ei tea, aga nii tuli teistega suheldes välja.
16.10.2012 at 08:50
hall
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
quote:
Lend:

serõi-ma ka ei tea, aga nii tuli teistega suheldes välja.

Äkki tuleks siis hoopis lugemisoskuse arendamisele panustada? Siin foorumis arvamust avaldanutel tundub praeguse sõnastuse mõistmisega nagu kõik korras olevat?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.10.2012 at 09:15
Umbertto
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
quote:
Henri_: Kuidas kaassõitjad suhtuvad sellesse lisapiduritulesse? Minuarust pole seda peaaegu üldse näha, kehvas nähtavuses veel eriti.
Ühtlasi udutuled vihmas - minuarust oli hoopis kehvem näha piduritulesid, sest alati ei pruukinud udutuld piduritulest eristada.
Ehk kas sellel reeglil on jumet või tulevastel autodel poleks ehk tarvis lisapidurituld paigaldama hakata?
quote]

Vaatasin viimasel Pärnu võistlusel BMW Cup`i autosid korduvalt tagantpoolt ja pean ütlema, et nii mõnelgi oli see lisatuli paigaldatud lähtudes põhimõttest "kästi ju panna". Tõnis, ära pahanda, aga minu meelest (?) oli see sinu auto, mida ma rajal vaatasin ja selle tule toimimise (nähtavuse) effekt oli väga olematu. Tuld tuli otsida, et näha, mitte tuli ise ei muutunud nähtavaks nagu peaks olema.
Minu teepanek on keelata igasugused LED, Digi, Hyper, Super tulekesed ja/või määratleda selle tule parameetrid (asukoht, võimsus) nii, et ta TÕESTI ka nähtav on. Ma ei usu, et selle tule võimsuselt kokkuhoidmine oluliselt kiirust lisaks, küll aga toimimine ja nähtavus vähendavad keretööde eelarvet...
16.10.2012 at 11:56
Jesper
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
LED-ides kui sellistes pole küll viga, F1 kasutab selle tagumise kandilise vihmatule sees ka LED-e (võimsus kokku ~50W :devil), rääkimata neist sarjadest, kus sõidetakse öösel.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.10.2012 at 12:59
hommik
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
quote:
Umbertto:
quote:
Henri_: Kuidas kaassõitjad suhtuvad sellesse lisapiduritulesse? Minuarust pole seda peaaegu üldse näha, kehvas nähtavuses veel eriti.
Ühtlasi udutuled vihmas - minuarust oli hoopis kehvem näha piduritulesid, sest alati ei pruukinud udutuld piduritulest eristada.
Ehk kas sellel reeglil on jumet või tulevastel autodel poleks ehk tarvis lisapidurituld paigaldama hakata?
quote]

Vaatasin viimasel Pärnu võistlusel BMW Cup`i autosid korduvalt tagantpoolt ja pean ütlema, et nii mõnelgi oli see lisatuli paigaldatud lähtudes põhimõttest "kästi ju panna". Tõnis, ära pahanda, aga minu meelest (?) oli see sinu auto, mida ma rajal vaatasin ja selle tule toimimise (nähtavuse) effekt oli väga olematu. Tuld tuli otsida, et näha, mitte tuli ise ei muutunud nähtavaks nagu peaks olema.
Minu teepanek on keelata igasugused LED, Digi, Hyper, Super tulekesed ja/või määratleda selle tule parameetrid (asukoht, võimsus) nii, et ta TÕESTI ka nähtav on. Ma ei usu, et selle tule võimsuselt kokkuhoidmine oluliselt kiirust lisaks, küll aga toimimine ja nähtavus vähendavad keretööde eelarvet...



Ei pane pahaks, aga ei näinusd ka neid suuri LED ribasid, mis olid paigaldatud salongi klaasi taha, esiteks jäi ette tagatiib ja teiseks tagaklaasi peegeldus ei teinud ka midagi paremaks, ja vihmasõidus on pidurituld udutulede põledes tunduvalt keerulisem näha kui ilma udukata. Aga noh ega ei peagi kellegi taga sõitma, esimesel mehel pole ju mingit nähtavusprobleemi :D
16.10.2012 at 20:06
Trabi
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Ärge nüüd öelge, et Saarlane ja et vötame mönuga. Mönuga võtame siis kui on õige aeg ja koht ja muidugi seltskond.
Äkki oleks targem kirjutada reeglitesse sisse klauser, et lisapidurituli peab olema võimsusega min 21W ja nähtav 10m kauguselt ja 1,0 kuni 1,2 m kõrguselt. Sõnastus ei ole küll kõige korrektsem aga mõte mida pakun on vast arusaadav kõigile.
16.10.2012 at 22:56
Henri_
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Trabi, vaata ikka enne reegleid ka :)

quote:
3.3.2 Autole tuleb paigaldada lisapidurituli selliselt, et see oleks näha vähemalt 10 meetri kauguselt ja 1 meetri kõrguselt autot tagant poolt vaadates. Lisapidurituld võib paigaldada nii salongi tagaaknale, kui ka pagasiluugi sisse, viimasel juhul on pagasiluuki lubatud vastavad avad sisse lõigata. Lisapiduritules peab olema vähemalt 15W pirn või vastava vastava valgustugevusega LED tuli.

Boksis on kõigi tuled väga hästi näha. Mina ütlen, et vihmas ei olnud neist mingit tolku ja kuivas harjumatut kohta ehk eessõitva auto tagaklaasi ei vaata. Muideks, Tõnise pagasiluugi lukuaugu LED isegi oli näha, kõige keerulisem oli, salongi, klaasist eemale paigaldatud tulede nägemisega.

Mul endal on mingi poest ostetud LED riba tuli, mis kleebitud tagaklaasi enda külge. Selle nähtavust kommenteerida aga ei oska.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
16.10.2012 at 23:59 2 edits. Last edited 17.10.2012 at 00:02 by Henri_
Umbertto
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
quote:
Henri_: Trabi, vaata ikka enne reegleid ka :)

quote:
3.3.2 Autole tuleb paigaldada lisapidurituli selliselt, et see oleks näha vähemalt 10 meetri kauguselt ja 1 meetri kõrguselt autot tagant poolt vaadates. Lisapidurituld võib paigaldada nii salongi tagaaknale, kui ka pagasiluugi sisse, viimasel juhul on pagasiluuki lubatud vastavad avad sisse lõigata. Lisapiduritules peab olema vähemalt 15W pirn või vastava vastava valgustugevusega LED tuli.

Boksis on kõigi tuled väga hästi näha. Mina ütlen, et vihmas ei olnud neist mingit tolku ja kuivas harjumatut kohta ehk eessõitva auto tagaklaasi ei vaata. Muideks, Tõnise pagasiluugi lukuaugu LED isegi oli näha, kõige keerulisem oli, salongi, klaasist eemale paigaldatud tulede nägemisega.

Mul endal on mingi poest ostetud LED riba tuli, mis kleebitud tagaklaasi enda külge. Selle nähtavust kommenteerida aga ei oska.
Eks minu kommentaari mõte oligi see, et seda lisa pidurituld oleks HÄSTI NÄHA. Muidu on selle paigaldus raisatud aega ja raha. On ju tule eesmärk turvalisuse suurendamine. Sel hetkel kui eesolev auto ootamatult läheneb ei hakka keegi seda tuld otsima, tuli peab ise nii põlema, et seda on enne näha kui saad aru et eesolev auto läheneb ohtlikult kiiresti... See kas seal põleb 15W pilusilmset LED-i või Made in Russia gaasilamp pole vast kõige olulisem, tulemus peaks olema tähtis. Autopoes neid tulukesi 0,5 m kauguselt vaadates tundub jah, et see valgustab pool Audruringi ära, aga peale klaasi taha paigutamist ja 10 m kauguselt vaadates on asi hoopis erinev. Arvan, et tehniline võib neid tulesid kontrollida ja vajadusel "kehvakestele" sõbraliku märkuse teha olukorra parandamiseks. Tõenäoliselt keegi ei solvu, kui tema turvalisust suurendatakse.
17.10.2012 at 08:34
matrix
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Sõnastus BMW juhendist 2012 , mis küll siin segaseks jääb või välja ei paista?

3.3.2 Autole tuleb paigaldada lisapidurituli selliselt, et see oleks näha vähemalt 10 meetri kauguselt ja 1 meetri kõrguselt autot tagant poolt vaadates. Lisapidurituld võib paigaldada nii salongi tagaaknale, kui ka pagasiluugi sisse, viimasel juhul on pagasiluuki lubatud vastavad avad sisse lõigata. Lisapiduritules peab olema vähemalt 15W pirn või vastava vastava valgustugevusega LED tuli.
Ja kui ei paista siis ei vasta see reeglile ja kellele ei paista võib alati esitada tehnilise protesti !!
17.10.2012 at 08:59 2 edits. Last edited 17.10.2012 at 09:20 by matrix
Lend
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Võistlussõidud olid tehtud küll kuivaga aga videotest on täitsa näha kellel tuli funktsiooni täidab ja kellel mitte. Minu Automaailma tagaklaasi külge, salongi kleebitud lisapidurituld on minu meelest täitsa näha Peebu II videost, ehk siis ka selline lahendus peaks toimima.
17.10.2012 at 09:14
hommik
 
Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek
Minu lahendus, pagasniku luku auku pandud tuli koosneb ainult ühest LED-ist, Sinna aga saaks aretada ka 4-5 LED sisse, siis peaks päris hästi keevitama.
17.10.2012 at 10:49
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Cup'i hooaja lõpupidu ja koosolek   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.