register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline GTR 33 1995   1 2 3 4 5  
Poster Message
peep

Moderator
Nissan Skyline GTR 33 1995
Heh, keegi hakkab hobiautonduses ratsionaalset iva ja otsima ja rahast rääkima. Vale foorum, vale hobi... Teemalagataja on läbi aastate mitmeid üliägedaid autosid ehitanud ilmselt just tänu sellele, et emotsioon on oluline, mitte raha ega aeg mis nende autode peale on kulunud.

Mis massi ja võimsust puutub, siis nad on teineteist välistavad. Raha ja mitmesugused kasutusomaduste kompromissid muidugi aitavad seda vastuolu siluda aga üldreeglina tuleb valida kas hj.
12.01.2016 at 00:13 2 edits. Last edited 12.01.2016 at 00:16 by peep
Garfield

quote:
peep: üldreeglina tuleb valida kas hj.
Ma arvan, et 1kg/1hj on väga hea suhe, ainult numbrid ei tohiks suured olla. 1500kg/1500hj ei ole hea, aga näiteks 600kg/600hj oleks päris vahva. ;)

12.01.2016 at 10:51
peep

Moderator
Kui jutt on tänaval sõitvatest autodest, siis see vastab kirjeldusele. 520 kg/550 hj, selle saavutamiseks on vaja läinud mõlemat minu poolt mainitud tasandajat, suur hunnik raha ja kõige üleliigse ärajätmine.

Ajakirjanik on sõidumees, tavakodanikud on pomisenud midagi täiesti juhitamatust autost. :D Võidusõiduautod on nats teine teema, sile rada, spets rehv, aerodünaamika jne.
12.01.2016 at 11:32 1 edit. Last edited 12.01.2016 at 11:35 by peep
audiophile
No ne mjaaassa ne rõõõba on ikka enamus selle foorumikasutajate autodest ;) ja tänaval sobib skylinega ideaalselt liigelda.

Antud sõiduk ei ole kindlasti vaid ringrajale mõeldud muidu oleks ikka hoopis muust otsast ehitamist alustanud..ja pigem sinna alla 1000kg sõduki suunas piilunud. Mulle isiklikus plaanis meeldivad sellised keskmisest keerulisemad autod/lahendused ja eluilmas ei hakkaks vist ühtegi projekti nii tegema et võimalikult odavalt ja kasutada ainult lahendusi mida kõik kasutavad. Tõtt öelda käis mul päris mitu korda peast läbi mõte et krt lööme selle auto seest puhtaks ja täispuur sisse aga tegin kiired matemaatilised tehted tehtud ja see tundus veel kõige viletsam lahendus kuna

1. Peaksin ostma ka treila ja minema uuesti autokooli et seda vanakest pärnusse või mõnda muusse kohta vedada..
2. Ta on mul täiesti ametlikult arvel parempoolse rooliga ja see vaev mis ma nägin et ta arvele saada oleks täiesti korstnasse kirjutatud.
3. Peale puuri ja muude asjade lisamist ja tohutut inseneritööd ja vaeva ei sõidaks ta ikka kuidagi alla 1.20 pärnus mitte iialgi, ehk siis mul oleks võimalik kulutada aero/puuri/igasuguste kergeks tegevatesse lahendustesse veel 10-15k euri ja lihtsalt elada selle teadmisega..pointless

Ehk ma tegelikult murdsin ikka päris pikalt pead et mida temaga teha ja olles ikka päris rajaautosid ja ka kiireid autosid üsna lähedalt näinud sai mulle selgeks et antud autot selleks kohandada ei ole mõtet. Pean ikkagi ehitajast rohkem sinna sõitja rolli saama ja need muudatused mis ma hetkel läbi viin ongi samm selle suunas. Tõsi see on ikkagi kompromiss kuna ma pean endale inimesena ka jätma ruumi arenguks ja tunnistama et kindlasti on alati kiiremaid kergemaid võimsamaid autosid ja ka juhte kellel on rohkem sõidukogemust, raha, parem auto, rohkem vaba aega jne jne. Ma ei ehita ju mingit rajarekordi autot vaid ikkagi on jutt väiksest hobiprojektist mida vaikselt kõhukõrvalt enda lõbuks arendan. Ei ole siin ühtegi statementi teinud et vot...siit tuleb eesti kiireim tänavaauto.

Vahepeal mõtlesin ülde et krt sitta temaga ja müün maha....õnneks läks see solvumine üle ja jõudsin järeldusele et jätan alles kuna temaga on kuradima kift sõita ja teen temast midagi GT3RS-i sarnast oma olemuselt:

1. Tänavalegaalne (numbrid küljes, sõidetav ka väljaspool ringrada)
2. Kergem kui tavaline GTR (kui kõik hästi läheb siis võiks sinna 1350-1370kg) tuuri saada tema kaalu.
3. Veidi võimsam kui tavaline GTR
4. Väiksed muudatused aeros (väiksed, maitsekad)
5. Mõned rajasõiduks kohandatud turva elemendid (4 punkti vööd, istmed, polditav puur ja äkki ka lihtsam kustutussüsteem)
6. Rajasõiduks kohandatud tehnilised elemendid olid tal juba ostuhetkel olemas (plokksild ees ja taga, suured pidurid, käigukasti ja diffri jahutus, ümber tehtud jahutussüsteem kiire rool, üsna hea ja kallis vedrustus, muudetud geomeetriaga sillad, eemaldatud 4wd roolimine, rajale mõeldud dash koos käiguvahetustule ja muude näidukitege jne.

Kui ma tahaks ikka päriselt kiiret rajaautot siis esiteks peab ennem olemasoleva tehnikaga sõitma õppima ja seejärel alles kõlab loogiliselt midagi uutama hakata.....senikauaks aga keskendun antud sõidki arendusele oma võimaluste piires ja ei vahi kael õieli ringi ja ei küsi endalt iga sekund kas sama raha eest ei oleks juba mõtekas midagi muud osta ja kõike seda jama uuesti otsast alustada...Mul on oma autoentusiasti elu jooksul piisavalt sõidukeid olnud et teada mida see tähendab..

12.01.2016 at 15:06 1 edit. Last edited 12.01.2016 at 16:42 by audiophile
Garfield

Mina ei ütle ühtegi halba sõna Sinu GTR aadressil. Pigem sügav kummardus minu poolt, sest Sa teed, mõtled, küsid nõu, mõtled veel ja tegused edasi. Minu soovitus Sulle oleks see auto saada sellisesse "kestvasse" konfiguratsiooni, et saad rahulikult ja hirmuta (et keps tahab välisilmaga tutvust teha) sõita. Sõidukiga ühtekasvamine võtab ikka mõne aasta.

12.01.2016 at 15:40
audiophile
Olen nõus eks ta veidi overkill auto ole käeharjutamiseks, aga kuna suund ei ole puhtalt ringrada siis käib küll ja piisavalt haruldane siin regioonis.
13.01.2016 at 12:16
HoCi

Ei ole midagi overkill. Kui omanikule meeldib, siis muu ei omagi tähtsust. Igaüks ju otsustab ikkagi ise, mis ta oma hobiautoga teeb ja ega need autod pole ju nagunii ratsionaalne ja rahakotisõbralik otsus :D. Tähtis on saadav emotsioon nii, et pane aga edasi. Üliäge auto :)

13.01.2016 at 14:23
trs200
Hobiauto ja võistlusauto on kaks erinevat asja, millel ka suhteliselt erinevad eesmärgid. Võistlusauto puhul võib iga kulutatud tunni ja euro puhul otsida mingit selget väljundit. Hobiauto puhul on eesmärk ikkagi omaniku rahuldus. Aga igal kümnel juhul kehtib lõpuks ikkagi see ütlus koerte haukumise ja endiselt edasi liikuva karavani kohta.
14.01.2016 at 03:58
Jesper

Miks seda tagarataste roolimist Skyline puhul elimineeritakse? Ei pea vastu või ei sobi ringrajale?

14.01.2016 at 16:12
audiophile

INfot:
http://www.skylineowners.com/forum/21-tuning-technical-questions/116708-rears-steering-guide-hicas-sort.html

1. Kaal
2. Töökindlust
3. Selle toimimiseks peab vist autol olema ka originaalaju mis minu omal puudub.

Üldiselt vist on nii et igasugu abimehed sellistel hardcore masinatel on liiast ja vist tõesti ainuke auto millel see lahendus väga hästi on toimima saadud on 991 GT3..
14.01.2016 at 16:55
Taavi
Nii vahva on ühe kasutaja arvamust lugeda, et auto omanik ajab suht mõttetut rida ja oleks tegelikult Estonia vormeli pidanud ostma GTR-i asemel! :) Kõik autodest huvituvad inimesed võiksid mõista, et see masin on hoole ja armastusega ehitatud, ning valmib täpselt omaniku visiooni järgi. Mida keegi teine enda rahaga teha tahaks ei ole vist siin teemas väga oluline :)
15.01.2016 at 12:02
Raceboy

Minu meelest võiks garaažis olla nii GTR kui Estonia vormel ;) Eks kõik taandub ajale ja finantsile ja sellele, mis kellegi silmis nende parim tasakaal on. Vähe on neid, kes ei pea seda tasakaalu otsima ja kõik taandub vaid sellele, millise autoga mis päeval sõita...

Markusele edu, ta on mitu autot juba valmis teinud seni, paljud ei suuda ühtki teha elu jooksul.

15.01.2016 at 12:45 1 edit. Last edited 15.01.2016 at 12:45 by Raceboy
Pierre
Ärge palun saage minust valesti aru, töö mis on sellega tehtud on tasemel ja masin ise on ka üsna eriline meie maal, niiet sellega on tip-top. Lihtsalt siis pole mõtet neid sekundeid lugeda, mis ringi läbimiseks kuluvad kui tähtis on enda sõidurõõm. Hobiauto, noh selge pilt.

Kõik ei peagi ju nende GT Porsche´dega alati ühes tempos liikuma, sest selleks oleks võinud tõesti mõne tonniga Estonia osta ja ehitamist ning putitamist jätkub kauemaks. Aga vajalikud numbrid kellale saab, see on kindel. ;)

Muidu anna minna!, ja edu.
18.01.2016 at 23:10
pampkuri

Kuule mees sa plarised ja targutad igalpool üle neti näita nüüd meile ka kus sa seda estoniat paar tonniga saad. Vaata ise enda postitusi erinevates foorumites ja kus iganes, siis saad ise ka äkki aru et sul on ikka mingi tõsine viga kallal. Auto mida siin ehitatakse on igari äge ja et ta ikka kevadeks valmis saaks.

quote:
Pierre: Ärge palun saage minust valesti aru, töö mis on sellega tehtud on tasemel ja masin ise on ka üsna eriline meie maal, niiet sellega on tip-top. Lihtsalt siis pole mõtet neid sekundeid lugeda, mis ringi läbimiseks kuluvad kui tähtis on enda sõidurõõm. Hobiauto, noh selge pilt.

Kõik ei peagi ju nende GT Porsche´dega alati ühes tempos liikuma, sest selleks oleks võinud tõesti mõne tonniga Estonia osta ja ehitamist ning putitamist jätkub kauemaks. Aga vajalikud numbrid kellale saab, see on kindel. ;)

Muidu anna minna!, ja edu.

23.01.2016 at 16:58
audiophile
Vahepeal teemasse ka.

Turbo valiku osas on otsus langetatud ja läksin väiksema turbo teed ehk siis jäi kuullaagritel Owen Developmentsi M-Spec (motorsport spec turbo) mis on siis billet HTA kompressoriga. M-spec tähendab seda sisuliselt et kannatab ta rohkem väljalaskegaaside temperatuuri, võib kasutada anti-lag-i ilma murevabalt, suudab taluda suuremat rõhku kui Garretti GT35R näiteks (millel antud turbo baseerub).
Kuna billet ratas on tugevam, kaalub vähem on efektiivsem ja kogu kompott on balansseeritud ilmselt kõige nimekama tegija juures spoolib see turbo ka oluliselt kiiremini kui tavaline Garretti GT35R. Kui antud turbo ostsin siis olu mul puudu sobilik kuumapool. võttes arvesse uue mootori kubatuuri siis väiksema kui 1.06AR-i ilmselt ei oleks olnud mõistlik panna, lisaks sai valitud siis T4 flants ja Twin entry tüüpi kuumapool et split pulse kollektorist ka reaalselt kasu oleks.

Mu vana setup oli selline kus kolle oli split pulse aga turbo ise oli single entry. Iseenesest toimis ka täitsa normaalselt. Kui ma räägin väiksemast hobujõust siis maksimaalselt ilmselt on jutt 700hp-st aga see ei ole täna eesmärk omaette. Hoopis olulisemaks pean seda et asi oleks võimalikult responsive ja vastupidav. Isegi 600hp-ga oli audrus suht hirmus sõita ja keerasin seal boosti nii maha kui sain.

Leidsin muide ühe väga hea kommentaari ühelt foorumikasutajalt turbo valiku osas
This is the turbo you want when you grow up

Täiega ajas muigama see väljend, miks? Ilmselt sellepärast et ka mina olen unistanud tuhandehobujõulisest autost ja millest iganes veel. Need aga kes on alaga piisavalt kaua tegelenud ja n.ö täis kasvanud teavad et numbrist olulisem on see kuidas kogu pakett tervikuna töötab. Oma autoentusiasti elu jooksul on see areng igal juhul ka minuga toimunud ja pigem vaatan täna sõidukeid tervikutena.

Lisaks jõudis kohale ka suurema litraaziga sisselaske kollektor. Originaalkollektoril on üks pisike häda küljes, nimelt 6 silinder kipub lahjaks jääma suuremate rõhkude juures. Lisaks on hobujõu suurenedes see lisavolüüm vajalik, minu auto ei ole kaugeltki enam ainult tänavamasin ja kui üldse tuleb veidi responsis tagasi minna siis ilmselt seda on raske võrrelda kuna samal ajal on mootori litraaz kasvanud kolmele liitrile.

Täiendavalt jõudis kohale ka 4wd aju, mis reageerib kiiremini võrreldes originaaliga (skyline on tagaveoline auto mis on vaid vahest 4wd) ja lisaks on võimalik seda aju seadistada

ETS-PRO Technical Details:
-Advanced Microprocessor Based Unit
-Dual-axis high resolution G-Sensor
-Advanced microprocessor based system
-Water resistant and dust proof enclosure (IP65)
-Custom firmware with driver adaptive capability
-Several internal modes (programs) based on driver throttle and G-Sensor behavior that switch on the fly automatically
-Torque split calculations use advanced formulas instead of static mapping or lookup tables

http://www.full-race.com/store/r14-awd-skyline/ets-pro-center-diff-torque-split-controller-for-r32-r33-r34-skyline-gt-r-1.html
18.03.2016 at 12:51
Jesper

Ma eespoolt ei lugenud välja või pannud tähele, kas ABS on ka endiselt peal? Kui nii veojõu jaotumine, selle kogus kui ABS on kõik programmeeritavad, siis peaks küll runga kurvide jaoks hirmuäratavalt hästi ära seadistada saama.

18.03.2016 at 14:11
audiophile
ABS on endiselt peal jah ja seda ei plaani eemaldada kuna keskdiffer vajab signaali toimetamiseks. Endal on ka teatud lootused sellele seadmele. Mul on auto esi ja ka tagasillas ketaslukk seega füüsilise gripiga probleeme ei tohiks olla.

Vana setupiga oli nii et kui nõelasilmast tagasi keerasid ja gaasi vajutasid tõmbas kõigepealt külje ette, siis auto aju mõtles hetkeks ja siis lülitus alles esisild järgi (see on see mehaanilise g-sensori häda). Uus süsteem toimetab ikka kordades kiiremini ja keksmiselt võimsamal autol tuleb kasuks kui saad kurvis ikka jala sirgeks lükata hirmu kartmata et asi drifti läheb. Ma oli tõsiselt hädas, et koguaeg pidin korrigeerima. Ei aidanud ka see et kõigis neljas nurgas on 285 lai rehv..
18.03.2016 at 14:52 1 edit. Last edited 19.09.2016 at 16:05 by audiophile
Jesper

Jah teoorias see peaks kuidagi nii käima, et kurvist välja kiirendades käivad tagarattad mingi fikseeritud väikese protsendi võrra kiiremini ringi kui esimesed - praktikas ma muidugi ei tea, pole selliste imeasjadega kokkupuudet olnud :)

18.03.2016 at 16:01
audiophile
Vahepeal siis juppide kogumisega tegelenud. Korraks käis ka 3.2L strokeri mõte peast läbi aga leidsin, et see on täiesti ebavajalik praeguses etapis. Uhke oleks küll kui custom billet vänt mootoris ilutseks aga maksimumhobujõule see kaasa ei anna, ilmselt saavutaks mootor max jõu veidi varem väiksema boostiga ja ka väänet oleks madalal pöördel veelgi rohkem aga praeguses seisus ei ole see sellist raha väärt. Nissani originaalvänt on tehasest nitreeritud, mootor mis õnnestus hankida on küll mitusada tuhat sõitnud, aga mootorist tulid välja originaalsaaled ja vänt on täiesti std mõõdus. Plokk läheb nüüd vaikselt ettevalmistusse et kõik vajalik RB26 kaanega ühtimiseks ära vormistada.

Kokku sai kompunnitud järgmine komplekt:
POOL Drag Pro I Beam Con Rods with ARP2000 7/16 Bolts
CP Forged Pistons (Rings, Pins and Locks Included) CP Pistons 8.5:1 compression ratio designed specifically for the RB30 block using RB26 cylinder head
Cometic MLS Head Gasket
ACL Rod Bearings ACL Race Series Big End Bearings

CP Pistons standard features include:

(9310 thicker wall thickness pins
Deep valve reliefs accommodate high lift camshafts
Larger valve reliefs for +1mm valve sizes
Custom skirt cam and barrel design
Accumulator grooves
High strength aluminium forgings
High performance rings
Fully CNC machined and balanced to +/- 1 gram
Wrist pins included
Double pin oilers force fed from oil ring groove
Pick lock grooves for easy lock removal
Pin fitting included

Lisavõimalusena tellisn ka veidi "toekama" kepsusõrme

Kuna RB30 plokk ei taha kuidagi kokku istuga skyline õlivanni/esidiffri korpusega, siis selle tarvis läheb käiku spets 4wd adapter koos moditud õlivõtturiga:

Vahetusse lähevad ka "oil restrictorid" plokis, et pärssida karteri tühjaks pumpamist suurtel pööretel:

Kuna nissani originaallahendus õlipumbale on teada tuntud "läbikukkuja" siis tuleb originaalpump ringi teha ja muuta ka väntvõlli. Selle jaoks sai valitud "spline drive" õlipumba kit mis on valmistatud samast materjalist millest enamus billet väntvõlle ehk CRoMo4340.

Paigaldamiseks on vaja originaalvänt viia spetsialisti juurde, kes vända otsa veidi maha treib ja jätab sinna piisava istu "collari" e. ümbrise paigaldamiseks.

Originaalpumbaga võib tihtipeale nii juhtuda, eriti kui auto piirajas istub või antilag-i kasutab. Kuna pada on laiali ja eelmine pump nii ehk naa saba andis siis tundus igati mõistlik mõte.

Kõige muu hulgas sai tellitud ka kogu uus tihendisari, o-ringid jne jne. Plokile siis tuleb minimaalne oversize 86mm pealt 86.5mm peale. Lisaks on veel rida väiksemaid modifikatsioone mis on vaja läbi viia!

Soovitage ploki viimistluseks head värvikomplekti:
http://www.por15.com/ENGINE-PAINTING-KIT_p_49.html
05.04.2016 at 19:47
anryo

quote:
audiophile: Soovitage ploki viimistluseks head värvikomplekti:
http://www.por15.com/ENGINE-PAINTING-KIT_p_49.html
Jätan märgi maha, et kui mingit sellist komplekti tellima hakkad, siis ma löön ka kampa - saab ehk transpordikuludelt säästa natuke. Eks räägime PS edasi, kui sul asi sealmaal.

06.04.2016 at 09:42 1 edit. Last edited 06.04.2016 at 09:42 by anryo
audiophile
Vahepeal on asjad niipalju edasi arenenud, et kõik jupid mootori kokku panemiseks on olemas. Plokk ja vänt on saadetud soome kus vänt tasakaalustatakse ja paigutatakse vända otsa uus "krae" õlipumbale. Ühtlasi puuritakse plokk stress-plate-i all vastavasse mõõtu kolbidega. Kindluse mõttes saab ka vändaliin üle käidud ja vajadusel vänt sirgestatud. Nädala lõpus peaks olema jupid tagasi ja siis saab hakata vaikselt komplekteerima. Enne soome saatmist käis plokk klaaskuulpritsis, et võimalikud korrosiooni jäägid sealt eemaldada. Üle puuritud saab asi minimaalselt, ehk silindri läbimõõt jääb 86mm asemel 86.5mm. RB30 on huvitav mootor, vändakäik on peaagu sama mis on silindri läbimõõt 85mmx86mm

Tahaks rohkem asjaga tegeleda aga kogu aur läheb viimasel ajal tootearenduse peale mis siinseid lugejaid võiks ka huvitada.

Kellel aega, vaadake :)
http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=1811
23.05.2016 at 11:48
audiophile
Slowly but surely hakkavad jupid auto külge tagasi jõudma. Mootori koostamine käib hetkel http://nipponauto.ee/. Koostamisele eelev töö tehti soomes, R-Koneistuse nimelises firmas kus

Dünaamiliselt balanseeriti väntvõll ja poleeriti üle vända kaelad
Paigaldati vändale splinedrive õlipumba "krae".
Valmistati ette plokk vastavalt ette antud kolvi spetsifikatsioonidele
Käidi üle vändaliin.
Hoonimiti torqu plate-i abil nii nagu ette nähtud.

Nipponis paigaldatud kõik muud vajalikud elemendid mis on olemas RB26-l aga puuduvad RB30. Külge läks ka adapterplate et GTR-i õlivann/differ külge istuksid.

Need plaadid mida siin põhjas näete, originaalis need sellel mootoril puuduvad..

Õlipump on ka koostatud nii, et seal on nüüd billet sisu mis on kordades tugevam kui nissani originaal, pulbermetallist sisuga pumbal, lisaks kannatab see pump rohkem pöördeid, antilagi, piirajasse sattumist jne jne..

Tegin kaanest ka paar pilti. Nagu näha on see juba varasemalt üsna korraliku portimise töö saanud

original.

vs minu kaas
19.09.2016 at 10:45 1 edit. Last edited 19.09.2016 at 10:55 by audiophile
audiophile
Panen mõned tööd kirja mille Margus (Nipponauto.ee) koos soomes asuva R-koneistusega on läbi viinud:

Silindrite puurimine ja oil restrikori paigaldus
Ploki vända liini sirgeks ajamine 200
Ploki pinna lihvimine
Väntvõlli poleerimine (kokku 13 kaela)
Väntvõlli õlikanalite faaside tegemine (kokku 26 faasi)
Väntvõlli dünaamiline tasakaalustus
Väntvõllile krae paigaldus õlipumba jaoks
Paigaldatud tugavad raampakkude poldid (14tk)
Ploki puhastus
Ploki lihvimine karteri vaheplaadile sobivaks
Rihma pinguti augu tegemine
Ploki värvimine
Plokis kõikide keermete puhastus
Ploki veepunnid + õlipunnid + õlivarda toru + jahutustoru tsinkimine ja jahutustoru korda tegemine.
Turbo õli äravoolu ploki poolne toru uus tehtud
õlipumba korpuse pinna poleerimine (see osa kus õlipumba rattad käivad) ja õlipumba kokku panek-
Kepsud ja kolvid tasakaalu aetud.

Kaane tööd:
Klappide puhastus, lihvimine ja pesade lõikamine
Klapisääre tihendite vahetus
Klapivahede paika ajamine HKS nukkade järgi (in 0,20-0,30 ja out 0,25-0,35) originaalis on in 0,45 ja out 0,38
Uuel sisselaske kollektori pauna poolel üks pind lihvitud
Sisselaske kollektroi alumisel poolel lihvitud pauna pool ja throttle bodyde pool
Sisselaske kollektor porditud ühte throttle bodyga
Kaane pinna lihvimine
Survestamine

Lisaks tuli kohale ka kaua oodatud pakk diffri, käigukasti tihenditega ja tugevdatud mootori ja käigukasti patjadega:
02.01.2017 at 15:19
audiophile
Läinud nädalavahetusel juhtus midagi toredat ja 2a talveunes olnud skelett sai treila peale aetud ja viidud töökotta kus teda ootab uus mootor ja kogu muu pudi padi mis sealt paar aastat tagasi eemaldatud sai.

Veljemure ka lahenenud :), tõsi mõned on nüüd üle. Kes tahab..kirjutage. Üle on 18x10 ET30 veljed (OZ toodang)

Ja et miili võistlusel hing kinni ei jääks saab üks holseti turbo värskendatud (Janis Piiritalo varasalvest :).

Praegune spec on hübriid holseti turbotest..

Külmapool HX52 66in/99ex
Kuumapool HX55PRO 77in/86ex:
Housing: T4 twin scroll 16cm2 ja T4 Twin croll 22cm2

Kuna see vanake vajab remonti siis vahetame töö käigus kompressori poole billet ratta vastu.
Uus spec peaks jääma 72in/109ex ehk siis kompressori poole peal kasvame ca 6mm induceri osas ja 10mm exduceri osas. Lõplik spec ei ole veel selgunud ja toetun siin Fin-Turbo ekspertiisile aga sinna 900+hp võiks olla selle turbo võimekus tavabensuga.

06.02.2017 at 11:06 1 edit. Last edited 06.02.2017 at 11:18 by audiophile
audiophile
Vahepeal muud huvitavat juhtunud pole kui et turbo tuli remondist tagasi (Fin-turbo). Spec veidikene ikka muutus ja ratas mis sisse läks oli 73in/105ex. Pildilt on näha kuidas see suurem ratas seal korpuses mõjub.

Vasakul 66mm tiivik, keskmine pilt 73mm tiivik samas korpuses

Korpuse töötlus tagant poolt

Billet tiiviku pilt:

22.02.2017 at 09:55
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline GTR 33 1995   1 2 3 4 5  
Log in: Username: Password:
Lost account

© tqhq.ee 2000 - 2017.