register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline GTR 33 1995   1 2 3 4 5  
Poster Message
uzzac

Nissan Skyline GTR 33 1995
Iga kilo on võidusõidus arvel. Mida kergem auto seda paremini läheb edasi, püsib kurvis, keerab kurvi sisse, piduritel kergem, veoskeemil kergem jne jne.

Miks seda treila asja küsisin ongi sellepärast, et kuhumaani kergendamisega minna saad. Tänaval päris seest palja autoga ei taha ju sõita, millel on pleksiklaasid :)

03.10.2012 at 13:49
wirx

Nagu mulle siin kunagi räägitud ning võib vabalt veel ikka rääkida - harjuta parem sõitu, need 100kg, mille eest maksad oma 3000€, on väärt ehk 0.3-0.5seki rajal. Harjutades(eriti sinu ametikohaga) tuleb 3-5 seki sul praegusest ajast, oma 100x odavamalt kätte ning need oskused ei kao ka järgmise auto puhul ära :p
Auto ise muidugi väga kena ning värv samtu super-lux!

03.10.2012 at 21:19 1 edit. Last edited 03.10.2012 at 21:19 by wirx
ICE

Kaikki on hyvin :)

09.10.2012 at 13:44
Kaido
Väga hea film, eriti arvestades seda, et tegu on ühemehe bändiga ja filmitud ilmselt fotoaparaadiga :-) Oli lahedaid detaile ja edasiminek esimese filmiga on märgatav. Natuke paljuvõitu oli karvaseid väljendeid, seepärast ei saa seda ilmselt näidata algklassidele ja peale AK uudiseid. Kolm küsimust jäid vastuseta: palju hobuseid siis tuli, kas te ööbisite kohaliku velskripunkti ooteruumis ning kas kiirteel võetud kaadrite tarvis pidi Sergei NSXi ära virutama...
09.10.2012 at 14:19
mykoloog
ca 11. min näitas ju paberit kus oli 617 hobest :)
09.10.2012 at 16:17
pprz

Sellega oli nii, Markus helistas ja kutsus kaasa. Ja kuna autoga käime poes piima järel siiski tihedamini, kui Soomes dynos, siis mulle tundus, et sellest võib meile ja lähisõpradele lõbus vaatamine tulla. Nii et võtsime kaamera ja vidinad kaasa, et oleks, mida aastate pärast meenutada.
Aga aitäh, mõtteid, mis suunas liikuda, on. Ja need kaks päeva olid toredad :)

09.10.2012 at 21:48
audiophile
Sai autole talvekad alla visatud.. Uskumatu aga 17" veljed lähevad isegi üle Brembo 355mm pidurite..tõsi..visiitkaart + veel mõni mm jääb suporti ja velje vahele:) 225/45/17 talvekad sai peale visatud...

Peaks auto coilidest kõrgemaks keerama ja selle stangelisa vist eemaldama igaks petteks. :) 4wd igatahes töötab täitsa laitmatult... ja kuna esidiffris on ka lukk siis koos aktiivse tagadiffriga on päris fun sõita, rattaid väga kergelt ringi ei saa...ainult suurel pöördel loomulikult..

26.01.2013 at 11:04
wax

quote:
audiophile:ja selle stangelisa vist eemaldama igaks petteks. :)

kahju, et seda enne puruks sõitmist teha ei jõudnud :)
28.01.2013 at 10:36
Wolle

quote:
wax:
quote:
audiophile:ja selle stangelisa vist eemaldama igaks petteks. :)

kahju, et seda enne puruks sõitmist teha ei jõudnud :)

Kommenteerimise needus?

Ford. At least they circled the problem.
28.01.2013 at 15:15
audiophile
Eile oli üsna oluline päev GTRi elus. Peaks oleme esimene R33GTR eesti registris.

Juhhei :)
17.05.2013 at 14:36
uzzac

Kolmapäeval ilmus mu facebooki seinale selline foto :)

17.05.2013 at 14:49
Taavi
See punane tundub olevat GTS vms. Esimene R33 on juba aastaid Eestis arvel, oli vist GTS/T, musta varvi auto. Igatahes onnitlused GTRi regamise puhul Markus!
17.05.2013 at 19:43
ICE

Kaspar on kursis, et GTS. Ta pigem viitas veel ühele Skyline´le :)

17.05.2013 at 21:05
python

Ma olen näinud ühte valget, hommikul Pirita bermuuda ees viisaka kiirusega vastu tulemas, reg. märki kahjuks ei jõudnud vaadata.
Viimsi marketi ees musta mis oli Eesti registris, võimalik et tähe kombinatsioon oli gtr. See oli kuu tagasi

Maanteeametisse saab päringu teha palju selle vin algusega autosi Eesti registris on.
17.05.2013 at 21:39 2 edits. Last edited 17.05.2013 at 21:46 by python
audiophile
Minuteada R33GTR-e eestis rohkem ei ole.
17.05.2013 at 22:09
pampkuri

Kaks küsimust, esiteks kuidas rajal selle parempoolse rooliga harjumine edeneb teiseks mis viguriga arvele said kui tohib küsida?

18.05.2013 at 21:11
hents99

Ümberasujana?

19.05.2013 at 10:28
uzzac

Kuradi kift aparaat see GTR sul. Kui rehvirõhud kenasti paika sättida, siis peaks praeguses seades 1.25 ära tulema küll. Tänud võtmete usaldamise eest. Oli super lõbus õhtu ikka :)

09.06.2013 at 00:41
audiophile
Auto on müüa ka tõsisele huvilisele. Auto on eesti registris ja mingied probleeme muresid ei ole. Mul kulus 5 aastat et sellises confis masin enam vähem normaalse raha eest soetada..

1:25 auto eest küsiks 25000 euri.
11.06.2013 at 09:41
wax

12.06.2013 at 01:13
randomere

Käisime neljapäeval veits hullamas. Ma arvan, et küsitud summa on meeletult vähe selle emotsiooni eest.
16.06.2013 at 14:47
audiophile
Nii vahepeal ei ole teemas mingeid arenguid toimunud, nimelt viimase sõidu käigus juhutus see et saba andis ilmselt üks viimaseid originaalosi mis selle auto küljes oli...nimega Harmonic Engine balancer mis orignaalis on selline kahemassiga rihmaratas mis kinnitub vända otsa ja kus kahte massi omavahel ühendab kumm. Nagu hilisemal uurimisel selgus siis see on RB mootorite üks nõrk koht kui mootori võimsus hakkab minema üle 400kw. Otsustasin kasutada mitte originaalosa asendusena ja kodutööd tehes sai tellitud ATI firma toode millele tootja lubab 1000hp + garantiid

Muu hulgas said TEIN-id ära hooldatud, amortides olev ollus vahetatud MOTUL-i toodangu vastu ja mõned uued o-ringid paigaldatud, lisaks sellele tellisin lisaks ka R34 V-SPEC II Nur seeria tavavedrustuse. Kuna auto näeb aeg-ajalt tänavat ka siis kavatsen temaga ka veidi peale rinkahooaega mööda eestimaad vurada.. olemasolevate TEIN N1 spec vedrustusega see väga hästi ei õnnestu kuna amordil "travelit" vaid 15mm :)), tegu ikkagi tänavaautoga

15.08.2013 at 10:59
audiophile

Kommentaariks niipalju, et antud auto on tehasekaaluga 1530kg ja ükskõik kuidas asjale ei lähene..siis kõigi siin mainitud modifikatsioonidega jõuna ehk sinna 1300kg juurde.

Muu hulgas olen seadnud ka visuaalse eesmärgi mille tulemusena peaks lõppmulje jääma midagi sellist kui see auto oleks tehasest kergena välja tulnud.
Mu benchmark auto millelt eeskuju plaanin võtta (vähemalt teostuse osas) on näeb välja selline

http://www.importtuner.com/features/1307_1996_nissan_skyline_gt_r_r33/

1. Keretööd -
Eemaldame salongist kogu heliisolatsiooni
Jäikuse lisamiseks saab kere üle keevitatud ja roostes kohad parandatud.

kas keegi oskab kommenteerida sellist lahendust? Üle needitud kere liitmikud?

Igasugused lisakronsteinid ja liigne kaalu tekitav eemaldatud aga jään kindlasti konservatiivseks siin, kuna auto peab jääma turvaliseks ka niisama liigeldes.
Eemaldame ühtlasi ka auto põhja alt nii palju mastiksit kui saab.
Salongist eemaldatakse kogu plastmass (va armatuur ja keskkonsool) ühtlasi saab kogu salong üle värvitud peale pigieemaldust!

Kuna kaalusäästmise eesmärgil saab auto ka klaasfiiber uksed ja polükarbonaadist klaasiringi, siis lähevad vahetusse ka originaalpeeglid. Plaan on kasutada kergeid universaalseid peegleid

Auto kapotialune, salong ja pagasiruum saavad ka uue värvikatte, kuna tegu on n.ö "sõjaväeautoga" siis peab see teema ka edasi kanduma värvikattes. Kuna must värv oleks kapoti aluste vigade otsimisel paras PITA ja valge justkui ei sobi rohelisega kokku siis otsustasin et värviks saab olemas n.ö kõrbehummeri kollane, või beez või kuidas iganes keegi seda värvi kutsub..

Aero osas lisanduvad:
Esisplitter ja cold air intake tule asemele (olemas juba varasemalt)

Muu hulgas eraldatakse mootoriruuist vaheseinaga ka õhufilter

Ise valmistatud tuulesuunajad ehk Canards" ei teagi mis eestikeeli see õigem nimetus oleks!

Tagatiivaga on selline lugu et kuna olen eesmärgiks seadnud et auto võiks jääda n.ö peaaegu et tehasest välja sõitnud autoks siis massive Time Attack tagatiiva osas mõtlen veel, aga pigem kaldun sinna et kasutaks ära nissani poolt juba toodetud reguleeritavat tiivalaba aga annaks talle veidi agressivsema regullitava detaili nagu oli vanasti E30 M3 DTM autdel kasutusel, teisiõnu ristaks need kaks detaili

+

Tagumine alumine diffusor saab ka loodetavasti ise valmistatud ja hakkab välja nägema midagi sellist:

Veermik!
Kuna auto on talvel tükkideks siis plaan on üle vaadata kogu puksindus, kuidas nad viimased 30 000km on vastu pidanud. Kulunud osad vahetan välja, muud osad saab puhastatud ja värvitud
Esiratta kallete regulliks lähevad külge n.ö upper camber arm komplekt.

Tagasilla osas hetkel töö käib koos Wisefabiga, äkki tuleb sealt mingi lahendus vara veel rääkida

Pidurid
Esikettad
vahetan välja AP Racingu ketaste vastu. Kuna auto juba on küljes 2 osalised kettad, siis piirdun ainult vahetusega. Mõõt jääb samaks 355x32 10 bolt. Klotsid sai juba eelmise aasta alguses vahetatud hawk performance vastu ja need toimisid juba väga hästi.

Jahutus, lihtsaim variant on midagi sellist. Proovin leida netis universaalseid tükke mida ära kasutada.

Turvavarustus:
Tulekustutussüsteem omp Mehhaaniline
Iste SPARCO Circuit II
Traksid Sabelt Steel 6p
Istmekinnitus sparco
Liikuvad istmesiinid OMP
Kuna kasutan fiiberuksi siis muuhulgas toodan juba autos olevale puurile lisaks ka eemaldatavad ristid nii nagu ülemisel pildil näha on!

Mootor:
Kuna jõudu autol isegi liiga palju siis selle kasvatamisega tegelema ei hakka, pigem mõtlen et oleks hea kui oleks 150hj vähem...aga see selleks..:).
Vänt saab tasakaalustatud, lihvitud uued saaled
Uus väljalaske kolle custom tööna - lähen 50mm diameetriga torult üe 38mm diameetriga torule. Uus kolle saab olema split pulse tüüpi T3 twin entry kojale.
Hetkel kasutusel olev Apexi turbo saab refreshi ja kui mul õnnestub leida kuskil suurem kuumakoda, siis plaanin minna veidike suuemale kojale üle. Point selles et tänu kolle vahetusele hakkab turbo niikuinii ca 5-600 pööret varem ärkama et mu mootori powerband oleks rohkem flat, ja EGT madalam kogu setup turvalisem.

4wd süsteem
Saab uue programmeeritava aju mida siin auto teemas ka varem on mainitud. Uus süsteem kasuta digitaalset G-sensorit
edaspidi oleks nupust lülitatav 2 ja 4wd + on olemas AUTO mode ja potensiomeeter millega saad vahetada eelprogetud 4wd kaarte.
Roolile tulevad juurde mõned lisanupud:

Kõnealune süsteem peaks tegema auto kõvast turvalisemaks kurvist väljudes. Viimati kui temaga liikesin siis kurvist välja FLAT outi tehes kiskus ikka külje ette kuna auto 4wd ei saanud aru nii kiiresti kui vaja oli et hetkl oleks hea kui esirattad ka veaks :)..see süteem on aga superhästi ennast teiste autode peal tõestanud ja loodetavasti aitab see ka minul neid liigseid hobujõude kontrollida.

Kommentaarid teretulnud

07.11.2013 at 18:50 1 edit. Last edited 07.11.2013 at 18:54 by audiophile
peep

Moderator
Ma pole küll eriline aerodünaamika asjatundja aga nii palju kui netist BMW racinguga seotud foorumitest lugeda on saanud ja VLN'i sarjas oma silmaga näha, siis see M3 "labidas" on umbes sama efektiivne lahendus kui aurumasin. St. aeg on võrreldes 80'ndatega edasi läinud ja täna kasutatakse tiibu mitte nascar stiilis asju, kuna nende efektiivsus on madal. Olemas on ka isiklik kogemus, kuna minu M3 oli seesama DTM flap kautusel. Nordschleife peasirgel (2+ km ja allamäge) laba ülemises asendis kippusid esirattad maast lahti tulema (st. asi töötas) ja mingi hetk sain auto ka piirajasse. Paigaldades laba alumisse asendisse püsisid rattad selgelt tugevamalt maa küljes kinni ja piiraja saabus samuti selgelt varem. Lisaks teistel kiiretel lõikudel kiirus suurenes.

Minu kommentaar projekti kui sellise suhtes on, et oled õigel teel (ülalkirjutatu põhjal) kui eesmärk on nautida kõigepealt auto modifitseerimise protsessi ja hiljem erilise, ning lisaks hästi toimiva autoga oma lõbuks ringrajal sõitmist. Minu M3 projekt oli sarnane ja see oli väga lahe kogemus.

Samamoodi, nagu Sa ise juba kirjutasid, puhtalt sportliku saavutuse eesmärgil (n. timeattack) ma valiks teise tooriku. Ning vastaspoolelt, kui oleks soov suvel ka meie tänavatel-teedel sõita, siis ma mitmeid neist asjadest ei teeks.
08.11.2013 at 10:18 1 edit. Last edited 08.11.2013 at 10:24 by peep
audiophile
Antika osas ilmselt oleks selline lahendus parim aga see eeldab täiesti uue tiiva ise ehitamist...

Kaalu osas on selline list valida

Igapäeva sõitu ilmselt häirib kõige rohkem müra eks? Seda mõtlesid mitte tegemise all?
08.11.2013 at 11:55
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline GTR 33 1995   1 2 3 4 5  
Log in: Username: Password:
Lost account

© tqhq.ee 2000 - 2017.