register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
Raceboy:
Kas lekkisid ikka väljalaskeklapid, mitte silindri ja -pea kontaktpinna vahelt väljalaskepoolel? Silindripoldid on kõik terved?
Jah ainult väljalaskeklapid aga mitte kõik, kuna kolled on maha võetud siis on ju lihtne näha (käega katsuda) kust õhku tuleb. Ja põlenud-ülekuumenenud klapi moodi küll ükski ei paista.
Poldid on kõik terved, kui kaaned maha võtta saaks teada kas alumised poldid on juba terase vastu vahetatud või ei.
19.11.2012 at 16:43
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Tegin lihtsa testi, väljalaskeklapp maksimaalsesse avatud olekusse, kruvikeeraja klapi ja klapipesa vahele ning kergelt väänates on näha, kas klapp pesas loksub või ei. Loksub muidugi - mõni rohkem mõni vähem. Aga jah - eks sealtkaudu seda õli ka silindrisse sattus mis kogu musta pigi ja tagi tegelikult põhjustas.
19.11.2012 at 22:37
Aspelund
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Üks vahepala:


A.
21.11.2012 at 22:44
Jackson
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
Aspelund: Üks vahepala:


A.

Less is more...
22.11.2012 at 00:55
vvt
  
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
rustang: Tegin lihtsa testi, väljalaskeklapp maksimaalsesse avatud olekusse, kruvikeeraja klapi ja klapipesa vahele ning kergelt väänates on näha, kas klapp pesas loksub või ei. Loksub muidugi - mõni rohkem mõni vähem. Aga jah - eks sealtkaudu seda õli ka silindrisse sattus mis kogu musta pigi ja tagi tegelikult põhjustas.

Tegelikkuses võib see klapp loksuda ehmatavalt palju, nt BMW M30 mootoril on avatud olekus klapile lubatud külgsuunaline loks kuni 1,5 mm.
See loks ei oma tegelikult puutumust klappide tihedusega, sest klapp sulgub ju "koonilisel põhimõttel" ja klapipesa tsentreerib ta sulgemisel ise ära.

Mis põhjustab väljalaskeklappide ebatihendust on mootorist väljalaskesse lendav õli. See kärssab õhukese kihina klapi pinnale kinni ja levib tasapisi tööpinna suunas kuni hakkab tasapisi sadestuma tööpinnale. Lõpuks klapid ei sulgu korralikult ja tulikuum põlemiskaas kõrvetab tasapisi tööpinnad krobeliseks (tihendate klappidega seda ei juhtu, sest need on klapi sulgemisel tihedalt üksteise vastu). See õlisade muutub seal klapil kivikõvaks, niiet treipingis lased teraga seda maha.

Tegelt kui kaan maas on ja klapid väljas, mõõda väikse sisemõõtjaga (nn nutromeeter) puksid seest ära. Klapid kah mikromeetriga. Edasine käsiraamatu uurimine ja kui see normis on, siis pukside vahetamine on tegelikult tühi töö, klappide ebatiheduse põhjus ei ole enamasti see väike loomulik loks puksi ja sääre vahel.

Mootori õlivõtmise põhjus ei pruugi üldsegi olla kulumine, näiteks osadel mootoritel kipuvad liigselt kuuma andes kinni jääma õlirõngad.
Kui sul mootor niiehknaa laual on, siis mina käiks kaaned kah üle, lisaks on kaasnev lisaväärtus näha mis seisus silindrid on (nende tihedust on võimalik üsna kodusel teel diiselkütuse ja bensiini seguga mõõta).
Üldiselt peakski plokikaan mõned korrad mootori elus maha käima ja hooldatud saama, see vähendab tublisti igasugu kaanega seotud üllatuste võimalust, mille põhjuseks on äramädanenud kaanetihend, põlenud alumiinium kuskil põlemiskambri servas jne.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
22.11.2012 at 10:42 2 edits. Last edited 22.11.2012 at 10:48 by vvt
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
vvt:
Tegelikkuses võib see klapp loksuda ehmatavalt palju, nt BMW M30 mootoril on avatud olekus klapile lubatud külgsuunaline loks kuni 1,5 mm.
See loks ei oma tegelikult puutumust klappide tihedusega,

Ma vist hüppasin oma järeldustes mõnest kohast üle.... kirjutan oma arutluskäigu lahti:

Väljalaskeklappide ebatiheduse tõenäoline põhjus on jah tahmaosakeste ladestumine klapiservale aga tegelikult on see tagajärg, peapõhjus on õli tahmane põlemine põlemiskambris ja just sellel mootoritüübil, Carrera 3,2 on tüüpviga klapipukside kulumine ja sealtkaudu õli tilkumine silindrisse. Mõne allika sõnul on see tingitud uuest peast liiga efektiivsetest klapisääretihenditest, mis klapivarre kuivaks jätavad ja puksi ära kuluda lasevad. Hetkel peast 100% ei garanteeri aga see oli vist ikkagi Bruce Andersoni raamatus kus ta soovitas Porsche mootoril kruvikeerajaga klapipuksi loksu proovida, tema sõnul märkimisväärset loksu olla ei tohi. Kui puks on kulunud siis lisaks silindrisse valguvale õlile halveneb ka väljalaskeklapi jahutus ja lõpuks saab klapp kuumakahjustuse. Millegipärast aetakse Porschel see klapipuks väga täpsesse mõõtu - aga ma ei ole kõigi nüanssidega veel süvitsi kursis, kui mootoritegemise aeg käes eks siis tuleb veel uurida ja lugeda.

Hetkel oleme otsustanud mootori mõneks ajaks ootama panna, tegeleme muude asjadega.
22.11.2012 at 11:58
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Et mitte jääda üldsõnaliseks siis toon ära tehase normid (Bruce Andersoni 911 mootori käsiraamatust).

Klapipuksi siseava: lubatud dimesioon 9,000-9,015 mm
Klapisäär: lubatud kulumine 8,97-0,012mm sisselaskes; 8,95-0,012 mm väljalaskes.

Ehk siis puks tohib kuluda 1,5 sajandikku mm ja klapisäär 1,2 sajandikku mm.
23.11.2012 at 22:02
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Leidsin mõned pildid, mida võiks teistega jagada.



Avastasin, et keegi hea inimene on generaatori ära vahetanud, asendustoode tundub korralik.



Siin on näha poleeritud ukselingid, mis algselt olid mustad. Ma ei tea täpselt mismoodi ukselingid olid tehases mustaks tehtud (must kroom?) aga proovimise teel õnnestus see pind ära poleerida, meenutab väga harilikku kroomi, loodetavasti jääb läige püsima!
18.12.2012 at 14:59 1 edit. Last edited 18.12.2012 at 14:59 by rustang
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Tsiteerides klassikuid - Ma vabandan!, et ei ole auto juures toimunut piisavalt kajastanud. Mõni aeg tagasi jäi jutt tagareflektori juurde, et millega värvida reflektoriprismad tagantpoolt.



Siin on näha vasakul netist tellitud toode, mis töötab ja paremal kohaliku kaubandusvõrgu toode, mis ei tööta. Vasak pudel on mõeldud raadiomudeli leksaankere värvimiseks seestpoolt. Tegin ühe katse orgaanilise klaasi tükiga ja esimene mulje oli, et järjekordne petukaup aga mõne aja mööduddes muutus värv täiesti peegliks! Sellega sai reflektor tagant värvitud ja kaitseks 2K-autolakki peale.

Järgmised kaks pilti on tehtud jõululaupäeval.




Ühesõnaga siit edaspidi saab mind OT raames niisuguse kiivriga rajal näha, aitäh Jõuluvanale!

Edasi üks pilt pooleliolevast tööst vedrustuse detailide kallal.



Pildil on tagavedrustuse "hoob" vulkaniseeritud kummipuksidega ning sama hoob puhastatuna ja lahtivõetuna. Edasi lähevad need detailid tsingi uuendamisse ja siis kokku polüpuksidega.

Viimase pildina täna üks võrdlus, vana ja uus roolivarras.



Uus on niinimetatud "turbo tie rod" ehk algselt 911 turbo jaoks toodetud detail, mida hiljem kõik sujuvalt kasutama hakkasid, erinevus on sisemises rooliotsas mis tavamudelil on realiseeritud kummipuksina.
30.12.2012 at 21:46 2 edits. Last edited 30.12.2012 at 21:49 by rustang
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Veel üks teenus ära proovitud, soodaprits. Tundub kallivõitu aga siiski väga tõhus abimees, protsess ei kahjusta metallipinda, isegi aluminiiumi mitte aga olgu kohe ka öeldud, et ei sobi nt. rooste emaldamiseks.

Kahjuks ei ole mul käepärast "before"-pilti aga no mida ikka tahta 27 aastat auto all olnud detailidest? Igatahes "after" on siin:





Ülemisel pildil esiratta rummud ja sillatala, alumisel tagaõõtsad (banaanid).

Puhastusega tegeles soodaprits.ee, tunnihind 85€.

Samuti sai puhastatud tulevõrud:



Võrud on vaja ära kroomida, selleks sai nendega veidi poleerimiskäial vaeva nähtud:



Esialgu ei tea veel kas saab Vasaras kroomida või tuleb detailid Soome saata, eks see paistab.

Viimaks pilt paarist "jõulupakist" - tõesti lahedad pakendid on Powerflexil:



Polüpuksid on 911 kontekstis säästulahendus aga ma siiski loodan, et korraliku paigaldusega (määrdeniplid jms) kestavad need mõõduka aja auto all, tegemist on siin "nädalavahetuse autoga" ja sadu tuhandeid kilomeetreid nende puksidega läbida ei kavatse.

Pakkide sees oli midagi säärast (pildil on tagatorsioonide otstesse minevad puksid, vanad puksid on näha paar postitust ülevalpool):



06.01.2013 at 12:44 1 edit. Last edited 06.01.2013 at 12:49 by rustang
rollingjack
 
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
rustang: Võrud on vaja ära kroomida, selleks sai nendega veidi poleerimiskäial vaeva nähtud:




Kas proovisid võrusid ka uute laternate peale?

Auke tundub nagu palju olevat, mul vaid üks auk võru allservas ja võru ise läheb väga tihedalt laterna peale.

07.01.2013 at 19:52
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
rollingjack:
Auke tundub nagu palju olevat, mul vaid üks auk võru allservas ja võru ise läheb väga tihedalt laterna peale.


Sul on topeltvõrud aga ma piirdun ühekordsega.
07.01.2013 at 23:06
zeke
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
rustang:
Polüpuksid on 911 kontekstis säästulahendus aga ma siiski loodan, et korraliku paigaldusega (määrdeniplid jms) kestavad need mõõduka aja auto all, tegemist on siin "nädalavahetuse autoga" ja sadu tuhandeid kilomeetreid nende puksidega läbida ei kavatse.



Mul on MX-5 all polüpuksid(kogu vedrustuse + silla) 2-3 aastat olnud ja 0 probleemi. Ei läinud üle mõistuse jäigaks ega midagi. Pane korralikult seda kaasas olnud määret vahele ja ei tohiks probleemi olla. Ma panin määrde niplid kah aga ainuke koht kuhu ei pannud ja tegelikult vaja oleks olnud on stabika varda kinnitus kust see määre ära kulub.

____________________________
MX-5, 116
09.01.2013 at 00:21
compact
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
quote:
zeke:Mul on MX-5 all polüpuksid(kogu vedrustuse + silla) 2-3 aastat olnud ja 0 probleemi. Ei läinud üle mõistuse jäigaks ega midagi. Pane korralikult seda kaasas olnud määret vahele ja ei tohiks probleemi olla. Ma panin määrde niplid kah aga ainuke koht kuhu ei pannud ja tegelikult vaja oleks olnud on stabika varda kinnitus kust see määre ära kulub.
Sama kogemus ka siin, 3 aasta jooksul pole näiteks õõtsapukse olnud vaja määrida aga stabikapuksid hakkasid juba pärast paari esimest kuud krägisema.
09.01.2013 at 09:53
ICE
  
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Seoses krigisemise ja kägisemisega on mul selline kogemus, kus Powerflex puksidele mõeldud määret sai kasutatud Strongflex pukside määrimiseks ja tulemuseks eelpool mainitud hääled. Puhastasime ära ja panime Strongflexi määrde, tulemuseks vaikus. Kokkusattumus või mitte, ei tea. Aga jah, määrdega ei tasu kitsi olla.

____________________________
Petrolheads.ee
09.01.2013 at 10:21
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Veel mõned jupid tsinkimisest tagasi:



Siin on ka mõnele detailile uusi pukse proovitud.

Määret oleks küll juurde vaja, igas pakendis oli paar grammi kaasas aga seda on vähevõitu. Teoreetiliselt sobib sinna mingi mõnus kleepuv paks määre, mis vett ei karda ja talub koormust.
11.01.2013 at 00:47 1 edit. Last edited 11.01.2013 at 00:48 by rustang
peep
 
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Puksimääret müüakse suure purgiga ka.
11.01.2013 at 10:06
Lembit
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Mul vist kodus riiulil olemas. Pean üle kontrollima.
11.01.2013 at 10:37
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Thanks Lembit, sa oled käesolevaga juba teine kes mulle polypukside määrdepurki on pakkunud.

Viimased uudised autorindelt on seoses esitulede võrude kroomimisega.

Vasara "meeldiv" tööde vastuvõtja arvas, et miinimumtasu kroomimistööde eest on 60€ ja üleüldse on selle kroomimisega igavene jama ja mökerdamine....

Missealikka, viisin "Voltasse", 8€ eest nikeldati võrud täiesti korralikult ära, tahan viltkäia ja pastaga veel viimase läike anda enne kui pildid teen.
11.01.2013 at 17:15
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Dario Franchittil on ka 911 Hot Rod :)
16.01.2013 at 17:51
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
911 kapotialuse kõige silmatorkavam detail on jahutusventilaator. Tiivik ise koosneb kahest osast, labad on magneesiumist ja keskosa terasest, all on meie omast kaks pilti. Pealtvaade:



Pilt tiiviku sisemusest:



Näha on neetühedus (peitpeaneedid), millega terasest keskosa on magneesiumdetaili külge needitud. Ma tahaks selle lahti võtta, et saaks keskosa uuesti ära tsinkida, huvitav kas leiab sääraseid neete? Netist mõõtu ei leia ja Porsche ise neid neete ka enam ei paku aga leidsin viited mõnele harrastajale kes on selle siiski lahti võtnud ja pärast jälle kokku neetinud tavaliste alumiiniumneetidega, ega seal muud eritööriista vaja ju ei ole kui (tiiviku seestpoolt) needipea kujundamiseks vastav nõgus torni meenutav needipea vorm (mille võiks ise teha, vaevalt, et kuskilt osta saab), pildil on ümarad needipead näha ka ja ega seal seespool suurt ilu vaja ei ole, peaasi, et saab tugev korrektne ühendus. Needi mõõdu saab teada lahtipuurimise käigus, oletan, et 4 või 5 mm.

Tiiviku maksimaalne pöörlemiskiirus on ca 10000 rpm, avad on indekseeritud nii, et kokku sobib vaid ühes asendis seega võimalik tasakaalustus häiritud ei saa - eeldusel, et detailid ilusti tihedalt üksteise vastas on, selleks saab koostu kasvõi poltidega kinni tõmmata ja siis ükshaaval hakata neete panema.

Või mis üldsus säärasest neetimisest arvab, mõni meistrimees kellele olen seda näidanud on soovitanud, et ära hakka lahti tegema, keerad kõik nässu! :)
17.01.2013 at 12:26
Raceboy
 
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Ma ventilaatorit üldiselt ise ka ei puutuks, kuna magneesium pole järeltöötlemiseks just parim materjal (lihtne ära lõhkuda lahtipuurimisel ja uuesti kokkupanemisel).

EDIT: Terast on väljast ju niiehknaa väga vähe näha, välise rihmaratta poole saad eraldi ära tsinkida.



____________________________
www.vems.ee
17.01.2013 at 12:43 1 edit. Last edited 17.01.2013 at 12:44 by Raceboy
anryo
  
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Puhastada ja terve täies kerevärvi värvida?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
17.01.2013 at 13:14
Lembit
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Aga pane korralikud tugevad peitpea ja sisekuuskandiga poldid. Mutter sissepoole, ilusti liimiga kinni. Kuhu ta ikka läheb.
Mida magneesiumosaga plaanid teha? Värv või mingi muu töötlus?
17.01.2013 at 13:22
rustang
  
Moderator
Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85
Terve täiega kerevärvi värvida on jah selline "meinstriim" lahendus, mida palju tehakse.
Poltidega kinnitamise variant on ka tõesti olemas aga no vanasti neediti terved lennukikered ja Titanic jne, mul on siinkohal mingi kiiks vist. Lapsepõlvest mäletan, et kadunud vanaisa - kes oli päris hea metallitöö tundja - kasutas neete päris palju.
Tiiviku viimistlus tuleb tõenäoliselt värviga teha kuna labad on kohati korrodeerunud, ülemisel pildil on ühel alumistest labadest näha väikesed korrosioonikraatrid.
17.01.2013 at 13:37
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911 Carrera 3,2 Coupe '85   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.