register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XVI järelkaja   1 2 3 4  
Poster Message
Garfield
  
OT XVI järelkaja
Tänud ka minu poolt Peebule ja Avole (ja tiimile). Mul läks kehvasti - juba teisel ringil andis minu Golfi kompuuter kolm piiksu ja suure punase kirja "STOP". Ei mingit täpsustust, mootor töötas endiselt (ei läinud safe-reziimi). Juhendi järgi peaks "kolme piiksu" peale kohe seisma jääma ja teenindusse laskma ennast pukseerima. Igatahes veeresin siis boksi ja õhtul Tallinna tagasi. Täna käisin Saksa-Autos - ühtegi veateadet salvestatud ei olnud - ehk kõik on nagu OK. Eelmistel OT üritustel (kolmel olen selle autoga osalenud) igatahes probleeme polnud - siis oli muidugi kuiv ka. Võta siis kinni.

____________________________
Focus RS
10.07.2007 at 16:26
Taavi
OT XVI järelkaja
quote:
Mul läks kehvasti - juba teisel ringil andis minu Golfi kompuuter kolm piiksu ja suure punase kirja "STOP".

DS Perf klotsi kohta siis ei saa ka eriti kommenteerida vist?
10.07.2007 at 17:22
Ivalo
 
OT XVI järelkaja
quote:
rustang: Kelle aeg võiks olla 7. sõidus 1.12.646, protokollis nr. 8 all?
No minu transpondri nr oli 8 aga seda kas mul ka selline aeg võis olla- kahtlane. Driftboxi logi ka alles teisest sõidust kui oli juba oluliselt märjem, seega raske öelda.
10.07.2007 at 18:01
Garfield
  
OT XVI järelkaja
quote:
Taavi: DS Perf klotsi kohta siis ei saa ka eriti kommenteerida vist?
Niipalju oskan, et selle 2 kiire ringiga olid kettad veidi sinakaks tõmmanud (hiljem uurisin). Pidurite effektiivsus langes pisut enne seda, kui maha tulin. Tundub, et nii raske masina (auto 1350kg+90kg mina+matukas) jaoks ei ole Zimmermanni puuritud kettad ja DS Performance klotsid veel 100% piisav. Jahutustorusid (nagu võidusõiduautodel) muidugi mul ei ole, ilmselt oleks need vajalikud, kuid sellele autole ma küll neid panema ei hakka. See rohkem hobiauto teema.

____________________________
Focus RS
10.07.2007 at 18:12
HoCi
  
OT XVI järelkaja
see zimmermann ei peagi midagi erilist suutma. Ta ju täitsa tavaline ketas. Samahästi pane külge tehaseketas. Mina ikkagi ei mõista kuidas kaovad paljudel pidurid ära ja mina oma väikeste piduritega (juba kahel autol) pole kordagi suutnud neid ära kaotada isegi saugal(ma võtan ikka suht viimast rajal kui rada juba selge on). Kas pidurdustehnika võib olla nii palju erinev?
Üks reaalne näide ka Type-R'i kohta. OT'l on käinud type-r'e igasuguseid. Mõned sõidavad täiega päev läbi ja ei tee teist nägugi. Mõni teine suudab paari ringiga pidurid totaalselt üles sulatada. (seletage mulle ära miks nii).

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
10.07.2007 at 19:09 1 edit. Last edited 10.07.2007 at 19:09 by HoCi
TCOFF
OT XVI järelkaja
Pidurid annavad otsad siis, kui ühtlaselt pidurdada ei oska. Pidurid igas kurvis blokki vajutades aitab paarist ringist, et need põlema panna.



quote:
HoCi: see zimmermann ei peagi midagi erilist suutma. Ta ju täitsa tavaline ketas. Samahästi pane külge tehaseketas. Mina ikkagi ei mõista kuidas kaovad paljudel pidurid ära ja mina oma väikeste piduritega (juba kahel autol) pole kordagi suutnud neid ära kaotada isegi saugal(ma võtan ikka suht viimast rajal kui rada juba selge on). Kas pidurdustehnika võib olla nii palju erinev?
Üks reaalne näide ka Type-R'i kohta. OT'l on käinud type-r'e igasuguseid. Mõned sõidavad täiega päev läbi ja ei tee teist nägugi. Mõni teine suudab paari ringiga pidurid totaalselt üles sulatada. (seletage mulle ära miks nii).
10.07.2007 at 20:15
Erik 78
OT XVI järelkaja
quote:
Garfield:
quote:
Taavi: DS Perf klotsi kohta siis ei saa ka eriti kommenteerida vist?
Niipalju oskan, et selle 2 kiire ringiga olid kettad veidi sinakaks tõmmanud (hiljem uurisin). Pidurite effektiivsus langes pisut enne seda, kui maha tulin. Tundub, et nii raske masina (auto 1350kg+90kg mina+matukas) jaoks ei ole Zimmermanni puuritud kettad ja DS Performance klotsid veel 100% piisav. Jahutustorusid (nagu võidusõiduautodel) muidugi mul ei ole, ilmselt oleks need vajalikud, kuid sellele autole ma küll neid panema ei hakka. See rohkem hobiauto teema.


Ei usu, et klots - ketas ära vajub, ikka vedelik on kehvake, ei muud.

Endal sama kombo, zimmer ja DS,väga hea oli. ABS sai kogu aeg tööd.
10.07.2007 at 22:21 2 edits. Last edited 10.07.2007 at 22:24 by Erik 78
ICE
  
OT XVI järelkaja
Mul pole ka zimmeri ja ebc kohta midagi halba öelda, kuid samas pole ka mõne teise varasema kogemusega võrrelda. Tähtis oli minujaoks see, et pidurite fade'i ei toimund.
10.07.2007 at 22:26
Garfield
  
OT XVI järelkaja
quote:
Erik 78: Ei usu, et klots - ketas ära vajub, ikka vedelik on kehvake, ei muud. Endal sama kombo, zimmer ja DS,väga hea oli. ABS sai kogu aeg tööd.
Ega siis nüüd nii hull ka ei olnud, et lausa ära vajus. Lihtsalt oli tunda, et veidike muutus, just kergema pidurduse korral (boksiteele sõites olid pidurid kuumad ja kergeks pidurduseks pidi rohkem pressima, kui tavaliselt). Tugeval pidurdusel selle 2 ringiga pedaal "ära" ei vajunud. Vedelik ei saa kehvake olla, sest kuu aega tagasi käis auto teeninduses ja vahetati kettad-klotsid-vedelik. Või on siis originaalvedelik ise kehvake, ega ma ei tea, mida sinna sisse valatakse.

____________________________
Focus RS
11.07.2007 at 09:32
rustang
  
Moderator
OT XVI järelkaja
quote:
Honda:No minu transpondri nr oli 8

Pigem keegi kelle aknal oli 8x või x8
11.07.2007 at 09:33
BlueStang
 
OT XVI järelkaja
quote:
Erik 78:

Ei usu, et klots - ketas ära vajub, ikka vedelik on kehvake, ei muud.


Klots võib ära vajuda küll:)
Mul seekordne OT läks täiega metsa just peamiselt piduriprobleemidega seonduvalt - mingil põhjusel hakkasid esipidurite klotsid kiiresti kuluma, vt pilti http://pildid.audiclub.ee/yritused/2007_07_07_ot/pages/IMG_9256%20copy.htm kus näha, et esiveljed on piduriklotside tolmust täiesti mustad, kuigi enne üritust sai pesulast läbi käidud.

Muidugi seekord kasutasin ka teistsugust pidurdamist kui tavaliselt - kurvi sissepidurdamise asemel pidurdasin hoo enne kurvi täiega alla ja enne keeramahakkamist võtsin juba veo taha, et tagasild ikka vastu maad püsiks kurvides. Ning sõita sai ABS-ga - jaanus arvas, et ABS kulutab samuti klotsi rohkem.

Muidu polekski ehk probleeme olnud, aga õhukeseks kulunud klots ilmselt laseb kuuma ka kiiremini pidurivedelikuni ja pidurid hakkasid juba paari ringi järel pehmeks minema. Sinna see sõit peamiselt läks ja lõpuks sai isegi põldu külastatud, kui finisijärgses kurvis lihtsalt otse tuli minna:P

Pärast seda sai siis vaikselt kahistades kodupoole sõita - klotse vahetades selgus, et katet oli kolmel klotsil alles 0,5-1mm ja parema ketta siseküljel puhas metall (huvitav, miks just sealt rohkem kulutab?).





11.07.2007 at 10:03
Ivalo
 
OT XVI järelkaja
quote:
rustang:
quote:
Honda:No minu transpondri nr oli 8

Pigem keegi kelle aknal oli 8x või x8

Et siis see nr aja failides märgistab auto numbrit mitte transpondri oma?
Ja transponder ja auto nr on võimalik kokku viia ainult selle onu kirja pandud paberi järgi?
11.07.2007 at 10:07
rustang
  
Moderator
OT XVI järelkaja
quote:
Honda:
Ja transponder ja auto nr on võimalik kokku viia ainult selle onu kirja pandud paberi järgi?

Kahjuks jah. Töökäsk-palve oli küll panna autole sama numbriga transponder aga erinevatel põhjustel nii ei läinud.

11.07.2007 at 10:12
silver
OT XVI järelkaja
quote:
BlueStang:
quote:
Erik 78:

Ei usu, et klots - ketas ära vajub, ikka vedelik on kehvake, ei muud.


Muidu polekski ehk probleeme olnud, aga õhukeseks kulunud klots ilmselt laseb kuuma ka kiiremini pidurivedelikuni ja pidurid hakkasid juba paari ringi järel pehmeks minema. Sinna see sõit peamiselt läks ja lõpuks sai isegi põldu külastatud, kui finisijärgses kurvis lihtsalt otse tuli minna:P

Pärast seda sai siis vaikselt kahistades kodupoole sõita - klotse vahetades selgus, et katet oli kolmel klotsil alles 0,5-1mm ja parema ketta siseküljel puhas metall (huvitav, miks just sealt rohkem kulutab?).







Pakun et silinder surub sealtpoolt ja kuna ka enamus raskusest on ühes nurgas pidurdamise ajal, (paremas siis). Saugal on ainult üks paremkurv kus on vaja pidurdada teisele pole, ülejäänud on kõik vasakkurvid.
Samas võid ka osta temperatuuri klepsud piduritele, näed kui soojaks suport läheb ja äkki ei ole klotsid süüdi vaid midagi mingi suhtarv on paigast ära, rehvi- klotsi- ketta- materjal mõõdud, kas pidurijahutustorud on ikka alles jne. Pedaal võib pehmeks minna ka sellest, et õli on sees juba üle kahe aasta vana ja enam ei toimi, või lihtsalt mingi asjalikum õli panna nt "Super blue raceing"
11.07.2007 at 12:24
Jesper
 
OT XVI järelkaja
Oot mis te pidurdate kurvis keeramise ajal (raskus seal nurgas)?
11.07.2007 at 12:25
silver
OT XVI järelkaja
quote:
Jesper: Oot mis te pidurdate kurvis keeramise ajal (raskus seal nurgas)?
Rahu ainult rahu :)
Ei midagi uut siin ilmas, enamus pidurdatakse maha ikka sirgel joonel, aga pidurdusmaa lõpuga hakatakse juba kurvi keerama ja kohati pidurdatakse ka kurvis kui ollakse sisenemisel liig optimistlikud oldud ;) .
11.07.2007 at 12:31
Garfield
  
OT XVI järelkaja
quote:
Jesper: Oot mis te pidurdate kurvis keeramise ajal (raskus seal nurgas)?
Asja nimi on "tailbraking" ja täiesti kasutatav asi, kui eelnev kogemus (ja tehnika) seda lubab. Sama asi on näiteks siis, kui põhipidurdamisega hiljaks jäid ja üritad asja kurvi sisenedes veel parandada.


____________________________
Focus RS
11.07.2007 at 13:07
rustang
  
Moderator
OT XVI järelkaja
Kuskil oli hea kirjeldus: kujuta ette, et rooliratta küljest läheb nöör piduripedaali külge nii, et pidurit ulatab põhja vajutama vaid siis kui rool otse. Nüüd mida rohkem rooli keerad seda rohkem oled sunnitud pidurit vabastama. Kui pidurit järgi ei anna siis läheb nöör katki ja kukud circle of tractioni pealt maha :).
11.07.2007 at 13:42
Jesper
 
OT XVI järelkaja
Jah ma olen ka seda nööri juttu kuulnud, küll veidi keerukamas sõnastuses aga põhimõte on sama, hõõrdejõu vektor on jääva pikkusega ning see tuleb optimaalselt jaotada külgkiirenduse ja otsekiirenduse vahel.

Samas praktika on mul suht nõrk, sellest ka imestus :)
11.07.2007 at 13:55
BlueStang
 
OT XVI järelkaja
quote:
silver:

Pakun et silinder surub sealtpoolt ja kuna ka enamus raskusest on ühes nurgas pidurdamise ajal, (paremas siis).


Jah, nii ilmselt ongi:)
11.07.2007 at 15:53
Beast1
 
OT XVI järelkaja
Kas rohkem pilte pole kellelgi?
11.07.2007 at 20:26
deepmaan
 
OT XVI järelkaja
quote:
Beast1: Kas rohkem pilte pole kellelgi?

quote:
Algselt postitas: Stennis
Üritus küll oli juba ära aga pilte oli palju ja ei hakand enne teemat tegema kui kõik üleval.. päris kõik veel ei ole:P
Muidu oli üritus igati lahe.. vihm muidugi vähe rikkus ära.. aga sis mõned pildid :)..




http://www.foto24.ee/index.php?main=42&albumID=21374&page=1

[Muudetud: 11.07.07 Stennis]
psc foorumist siis üks lingikogu
12.07.2007 at 12:10
BlueStang
 
OT XVI järelkaja
lahedad pildid:)

Keegi äkki oskab öelda, mis mul sellel pildil esirattas toimub?
http://www.foto24.ee/album/21374/s26
13.07.2007 at 09:21
Garfield
  
OT XVI järelkaja
quote:
BlueStang: lahedad pildid:)
Keegi äkki oskab öelda, mis mul sellel pildil esirattas toimub?
http://www.foto24.ee/album/21374/s26
Väike tulekahju?

____________________________
Focus RS
13.07.2007 at 09:26
joonas
OT XVI järelkaja
quote:
BlueStang: lahedad pildid:)

Keegi äkki oskab öelda, mis mul sellel pildil esirattas toimub?
http://www.foto24.ee/album/21374/s26

Milliseid piduriklotse sa kasutasid. Proovi midagi paremat!

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
13.07.2007 at 14:07
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XVI järelkaja   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.