register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : C5 Vette   1 2 3  
Poster Message
BlueStang
 
C5 Vette
no kui vahet pole, mis auto on, siis siin saadaolevatest võid ju seda vaadata:
http://www.auto24.ee/used/1075495
26.10.2012 at 23:50
Marvin
C5 Vette
quote:
BlueStang: no kui vahet pole, mis auto on, siis siin saadaolevatest võid ju seda vaadata:
http://www.auto24.ee/used/1075495
Olen enesele hobiautot otsides ka MR2 poole kiiganud ning selle kuulutuse otsa sattunud juba jupp aega tagasi, aga kuulutuse tekstist õhkuv ülbus ei tekita vähimatki huvi müüjaga ühendust võtta. Ja hind hinnaks, aga kerge keskmootoriga sõiduki kontseptsiooniga ei klapi ühtkipidi rajult ülelaetud mootor. MR2 ja minugipoolest ka GT86 turbotamine on dead end. Maailmavaate küsimus muidugi.
C5 teemaga pole sellel kõigel muidugi pistmist. Kui inimene ikka tahab Vettet, siis peab ta seda saama. Mulle tundub küll praegu, et ta tegeleb soovmõtlemisega, aga las tegeleb pealegi - temast saab ühe uue kogemuse läbi parem ja kogenum autoinimene. Niikuinii on hobiautode vahetamine üks lõputa tee ning C5 pole sel teel halvem ega parem samm kui mõni teine.
27.10.2012 at 13:21 1 edit. Last edited 27.10.2012 at 13:23 by Marvin
bagiauto
 
C5 Vette
Pole küll ise kunagi nn. rajapäeva auto järgi huvi tundnud, kuid kas keegi on kunagi ka näiteks Lotus Eilse või Exige poole vaadanud. teist nii kerget ja nii hea veermikuga autot on vist suht raske leida. Inglismaalt võiks neid ju leida küll (vale poole rooliga küll, kuid selle auto puhul pole see ümberehitus eriti raske). Meie ringradade jaoks peaks see väga kiire auto olema.
27.10.2012 at 19:45
Jesper
 
C5 Vette
Milliste ringradade? Võrdse hinnaga Elise ja C5 võidusõidu puhul Audrus läheks minu raha kümnel juhul kümnest Vette peale, Mk1 Elised on runga omadusi arvestades väga räigelt alamotoriseeritud. Raplas lolli mängimiseks on Lotus jällegi liiga kallis auto, arvestades et tsiviilelus pole sellega suurt midagi tarka peale hakata.

Aga muidu mõeldud on küll: http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=458

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.10.2012 at 20:20 1 edit. Last edited 27.10.2012 at 20:31 by Jesper
bagiauto
 
C5 Vette
Seda küll, Lotus kallivõitu ja standardis suht lahjade mootoritega.
27.10.2012 at 20:36
Marvin
C5 Vette
quote:
Jesper: Milliste ringradade? Võrdse hinnaga Elise ja C5 võidusõidu puhul Audrus läheks minu raha kümnel juhul kümnest Vette peale, Mk1 Elised on runga omadusi arvestades väga räigelt alamotoriseeritud. Raplas lolli mängimiseks on Lotus jällegi liiga kallis auto, arvestades et tsiviilelus pole sellega suurt midagi tarka peale hakata.
Elised ja iseäranis Exiged on hullusti ülehinnatud jah. Just sellepärast ma MR2 vastu huvi olen tundnudki :). Kontseptsioon on sama, hind hooooopis teine.
Ma julgen küll arvata, et keskmine sõitja on Audrus näppimata Lotusel kiirem kui näppimata C5-l. Aga ma võin muidugi jumalavabalt eksida.

28.10.2012 at 02:44
Jesper
 
C5 Vette
Keskmine sõitja hekseldab kuidagimoodi kurvist läbi ja vajutab sirgel lahti ;)

Tegelt päriselt, isegi uuel Audruringil, rääkimata suurematest ringradadest, on võimsus kuningas (või noh päriselt võimsuse ja lauppinna suhe, aga Corvette pole aerodünaamiliselt just päris heinaküün).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.10.2012 at 07:01 2 edits. Last edited 28.10.2012 at 07:03 by Jesper
Taavi
C5 Vette
Ma ei saagi täpselt aru kuidas see lingitud MR2 teemaga haakub, sest täidab sisuliselt kõik kriteeriumid millist autot mul EI ole vaja :) Videos ei püsinud isegi sirgel lõigul kontrolli all, mida see auto veel kurvides teeks...Esimese põlvkonna MR2 on niisama fun ja stiilne auto, kurvilisel külavahe asfaltteel mõnus kergelt lustida ja 4AGE't 8000 pöördeni loopida. Ma usun, et kui tõsiselt rada hakata sõitma, siis tulevad nii vana auto nõrgad kohad kiiresti välja ning kulub jällegi suur hunnik raha ja aega, et kõbusast retropillist saaks pädev rajamasin. Moodsad Lotused jätavad mind paraku täiesti külmaks, nii Jesperi toodud põhjustel, kui ka sellepärast, et 4sil mootor pisikeses nö kartauto keres ei ole see millega väga pikemat maanteeotsa ette võtta tahaks.
28.10.2012 at 12:20 2 edits. Last edited 28.10.2012 at 12:22 by Taavi
bagiauto
 
C5 Vette
Lotus sai välja pakutud lihtsalt selle tõttu, et sellel kere ja veermik sisuliselt valmis ringrajaks. Kuna auto nii kerge, siis mõistlikult järele aidatud 2l oleks juba enam kui küll sellisele asjale. Saaks läbi muus osas suht lihtsalt. MR 2 -ga võiks võrrelda küll ainult mootori asukohta :D. Vaatasin neid Lotuste hindasid- on jah üsna jubedad. Samas Vette minu jaoks just nagu kahuriga kassi tapmine :D aga see rohkem maitse asi- mulle on lihtsalt alati meeldinud väiksed mootorid ja kerged autod. Ehk siis ärge näkku lööge...
28.10.2012 at 13:10
Kaido
C5 Vette
Mina ei saa hästi teemapüstitusest aru. Kuidas saab keegi teine soovitada teile sobivat hobiautot? Sellest hoolimata on kõik juba ära öeldud - üle ookeani oleks lollikindel lahendus C5, vähe kopsakama eelarve korral võiks see olla Z06. Euroopast oleks hea lahendus rahakotile sobiv 911, millistest võiks välistatud olla vaid tavaseeria vabalthingav 996. Puhtavereliste sportautode kõrval võiks valikusse kuuluda ka sportlikud autod - sellisel juhul Ameerikast Pontiac GTO ja Euroopast BMW M3.
Teisalt on näiteks automaatkastiga C5 juba nii mugav ja rafineeritud auto, et hobiautona võib ta end üsna kiirelt ammendada . võimsus ei jäta erilist muljet isegi maanteel ja rajal võib kiiresti igav hakata. Minu jaoks on hobiautga sõitmine seiklus omaette, kodust liikuma hakates ei tea kunagi, milline lahe jutumees sind paela otsas hoovi tagasi veab :-) Seepärast on tavaline C5 liialt lihtne ja töökindel valik, mina võtaks näiteks V8 mootoriga Lotus Esprit'i - http://www.auto24.ee/used/1085024 - või siis esimesed viimase põlvkonna Jaguar XKRid on samuti sobivasse hinnaskaalasse nihkumas. Vahest isegi näiteks mõni heas korras manuaalkastiga Porsche 928 viimastest "aastakäikudest"? Sõit hobiautga ei tohi rajal olla liialt lihtne, muidu kaob liikuri ees hirm ja lugupidamine, ehk teisisõnu see ammendab ennast ja muutub igavaks. Kui aparaat peab olema ka mugav reisikaaslane, siis ammendab ta end rajal õige kiiresti.
28.10.2012 at 13:10
Taavi
C5 Vette
Teema mõte on see, et kas on olemas minu soovitud omadustega auto(d) mille peale ma ise veel tulnud ei ole. Kõik automaatkastiga sõidukid ma kindlasti välistan.

quote:
Sõit hobiautga ei tohi rajal olla liialt lihtne, muidu kaob liikuri ees hirm ja lugupidamine, ehk teisisõnu see ammendab ennast ja muutub igavaks. Kui aparaat peab olema ka mugav reisikaaslane, siis ammendab ta end rajal õige kiiresti.

Ma olen Sinuga selles osas isegi peaaegu nõus. Aga kas siis tõesti ei ole olemas autot, mis suudaks tasakaalu leida nende kahe äärmuse vahel? Senise kogemuse ja uurimise tulemusel mul hakkas salaja lootus tekkima, et ehk C5 võiks olla selline auto :)
28.10.2012 at 14:35
Kaido
C5 Vette
Kompressori ja seadistatava vedrustusega manuaalkastiga C5 kohe kindlasti.
28.10.2012 at 15:20
peep
 
Moderator
C5 Vette
Ameerika Autos oli veel hiljuti üks odav (pea C5 hinnaga) GTS müügis, mis nägi kosmeetiliselt päris jube välja aga hind oli aus juhul kui raam sirge ja tehnika toimiv. Tehnika on neil lihtne ja vastupidav ning kerge ise remontida/putitada ja sõiduomadustelt on ta selgelt sportlikum kui Vette. Seda ohtu, et rajal igav hakkab ei teki niipea, ta ei tee midagi juhi eest ära aga on suuteline nii mõndagi tegema kui juht selleks võimeline. Konkreetne eksemplar oleks ideaalne rinkasuunitlusega hobimasina toorik, liiga heast ja korralikust pole sellist mõtet ehitada.

Hetkel kuulutust üleval pole, võib-olla on müüdud aga võib ka olla, et omanik kaotas lootuse ja konkreetne pakkumine vastu talve toob väga hea tehingu. Tõsi enne peab olema valmidus sõnadelt tegudele üle minna ja arusaamine, kui suurt kogueelarvet endale lubada saad ? Hetkel tundub, et see on Sul veel läbi arvutamata, kuid mis iganes plaani teed, liida 30% otsa - siis on 50/50 võimalus, et mahud eelarvesse.;)

Muidu nagu Kaido ütles, siin on keeruline nõu anda, see on sama mis naise valimine - ise tead paremini ja kui ka ei tea, keegi ei saa aidata.:D
28.10.2012 at 18:27
Marvin
C5 Vette
quote:
bagiauto: Lotus sai välja pakutud lihtsalt selle tõttu, et sellel kere ja veermik sisuliselt valmis ringrajaks. Kuna auto nii kerge, siis mõistlikult järele aidatud 2l oleks juba enam kui küll sellisele asjale. Saaks läbi muus osas suht lihtsalt. MR 2 -ga võiks võrrelda küll ainult mootori asukohta :D. Vaatasin neid Lotuste hindasid- on jah üsna jubedad. Samas Vette minu jaoks just nagu kahuriga kassi tapmine :D aga see rohkem maitse asi- mulle on lihtsalt alati meeldinud väiksed mootorid ja kerged autod. Ehk siis ärge näkku lööge...
Minul arusaamas on sportlikkus samuti millegi pisikese ja nobedaga seotud ning hobujõud on seejuures suhteliselt kõrvalise tähtsusega. Aastat 15 tagasi olen (Golf) GTI-tõve raskel kujul läbi põdenud ning ega maailmavaade niiväga kergesti ju ei muutu. Mind ei koti kopika eestki see, kuidas hobiautoga tuhandete kilomeetrite taha sõita on - selleks on nii ehk naa teine sõiduk. Samas saan GT-auto ideest aru küll :).
Kui noormees tahab V8-ga rada rünnata, siis miks ka mitte - andku aga minna. Sellest võib üks täitsa tore projekt tulla :).


28.10.2012 at 18:33 1 edit. Last edited 28.10.2012 at 18:35 by Marvin
peep
 
Moderator
C5 Vette
Mina alustasin rajal sõitmist USA V8'ga ja polnud üldse paha ega aeglane masin. Suure mootori tõmme ning suure kere mahutamine kurvidesse on omaette nauding, muidugi mitte nii efektiivne kui klassikaline nägemus rinkasõidust aga rajapäeval loeb vaid fun factor ja seda ta annab küllaga.

Kahjuks tol ajal oli endal tehnilisi teadmisi, rahalist resurssi ja sõiduoskust liiga napilt, ning jäi kogu potensiaal kasutamata. Samas ma ei oska küll öelda, et jäik tagasild oleks isegi vanal rajal mingi eriline probleem olnud. Öko versioonina ma ei laidaks LS# F-Body maha, korraliku vedrustuse ja rehviga sõidaks ta päris kiirelt, eriti meie uuel ja siledal rajal.
28.10.2012 at 18:51
BlueStang
 
C5 Vette
quote:
Taavi: täidab sisuliselt kõik kriteeriumid millist autot mul EI ole vaja :).

tead mis, ära kauem pead vaeva - üksiki muu auto kui C5 ei täida kriteeriume millist autot sul ON vaja :) - niiet vea garaazi ära, kui just jutuksolnud GTS peale ei lähe;)
(peace, aga tean seda seisundit omast käest - mul on sama seis, ainult autoks on 96 aasta SVT Mustang Cobra)

(aga MR-i pakkusin kõige hullemat varianti, puhuks, kui Sul on kama, mis konkreetne auto sul oleks - põhikriteeriumid tulenesid ikka ringrajasoboivusest - 200+kw, tagavedu, manuaalkast - eks neid aparaate on auto24.ee-s veel - Espriti juba ka käidi välja, aga näiteks veel Mitshu 3000gt jne jne.)
28.10.2012 at 20:33
Taavi
C5 Vette
Eelarve ja reaalsete kulude kujunemine on mul endal väga selge, detailidesse ma siin foorumis minema ei hakkaks :) Ma päris esimest päeva hobiauto hankimise/ehitamise teemadel mõtteid ei mõlguta, kevadel müüsin eelmise maha http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?f=5&t=514
Olen põhjalikult uurinud erinevaid potentsiaalseid sobilikke autosid, ning kalkuleerinud, kui kulukaks eesmärgi saavutamine ja pidamiskulud kujuneda võiksid. Niipidi C5-ni jõudsingi. Teema tegin selleks, et uurida kas kellelgi on reaalset kogemust (või argumenteeritud arvamust :)) veel mõne muu margi/mudeliga, mis minu kirjeldatud ootustele vastaks.
Viperit olen ka vaadanud, aga soetushind on tõesti tuntava sammuvõrra kõrgem ja niipalju kui uurinud olen, siis näiteks keredetailid ja ka muud osad on võrreldes C5-ga ikka oluliselt kallimad. Viperiga sõitnud ei ole, aga sees istudes (1 gen) oli suht klaustfoobiline (võrreldes C5-ga) - käigukastitunnel oli nii lai, et juht (ja rool?) on kuidagi liiga palju ukse suunas surutud. Mina 190 pikkusega seal hästi end ei tundnud.
Peep Sul on 1gen GTS-iga kogemus, aga kas oled ka C5 Z06 proovinud? Paberil tunduvad need autod suht võrdsed, sama ka ajakirjade testides. C5 kaks suurimat miinust on minu meelest odav salong ja täiesti ebasportautolikud sohvalaadsed istmed. Esimest saab lihtsalt ignoreerida ja teine probleem on mõistlike kuludega lahendatav :)

PS! 928, Esprit ja XKR (upgrade)juppide turg ei ole vist nii lai ja ei liigu nii mõistlikul tasemel kui C5-l? 3000gt tühimass on 1800kg ;)

Aga ehk tõesti olen C5 endale juba nii heaks mõelnud, et tulin siia ainult lõplikku kinnitust otsima, et otsus langetada :D
28.10.2012 at 21:04 1 edit. Last edited 28.10.2012 at 21:12 by Taavi
rollingjack
 
C5 Vette
Ja Porsche 928 tõmba siit nimekirjast maha.

Neid on vähemalt 2 tk Audrus oma mootori purustanud.

2007 läks läti valgel 928GT-l mootor ja James H sai paar aastat hiljem oma 928GTS-i mootoriga samakaugele.
28.10.2012 at 21:27
peep
 
Moderator
C5 Vette
quote:
Taavi:Peep Sul on 1gen GTS-iga kogemus, aga kas oled ka C5 Z06 proovinud? Paberil tunduvad need autod suht võrdsed, sama ka ajakirjade testides.

Ei ole kogemust aga väga kahtlen, et nad reaalses elus väga võrreldavad on. Mitte, et üks parem-teine kehvem aga lihtsalt nad on ehitatud küllaltki erinevatel eesmärkide ja põhimõtete järgi, ehk kellele ema, kellele vanaema...

Muide lingvistiliselt - GTS on 2-gen, 1-gen tehti ainult RT-10 mida saaks soodsamalt aga tal pole katust ega küljeaknaid - pisike miinus meie kliimas.:D
28.10.2012 at 22:04
Cardo
 
C5 Vette
Torkas silma selline uudis: http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288511870003.html
29.10.2012 at 18:24
Erik 78
C5 Vette
No, mina pakuks sulle alternatiiviks BMW Z4`a. Ja ma ei näe, mille poolest peaks ta sellele USA asjale alla jääma. Va, V8 hääl ja vääne, mida ei asenda isega isegi M versioon. Muus osas... no mõtle veidi. Veermikut ei pea esimese hooga tuunima, mootor, näit. liigutab seda keret u. 6 sekundiga sajani. Sõiduasend, peaaegu nagu superautos. Kvaliteet on BMW oma. Tuunimise juppe leidub lademes. Ja mis peamine, see auto on kindlasti ilma möendusteta edev, GT kõlbulik ja ringraja suutlik. Siit edasi (või tagasi) oleks Z3 M, aga see võib liiga klaustrofoobiline ja juba liialt vana olla. Hinnad kipuvad ka pigem kasvama...
29.10.2012 at 21:39
Henri_
 
C5 Vette
Hind ja kiiremaks tegevate juppide hind. Mina näiteks tegin regulaarse hoolduse eelmisel reedel, koos rehvivahetusega läks maksma 186€ (uuemal variandil). Senimaani on enamik hooldusi justnimelt täpselt nii palju maksnud. Vaid ainult tagaluugi amordid on ära väsinud ja mitteregulaarne vahetus olnud. Seda on raske lüüa...sealjuures on enamik asju vägagi rahakotisõbralikud. Ütleks vaid, et pidurid on rajal sõitmiseks üsna kulukad, C6 puhul maksid originaalkettad vist 12 või 14k eeku, EBC toodang oli aga 7k eek. C5 puhul on vist ketas erinev (odavam!), kuid klots sama. 18-19'' rehv pole ka teab mis odav, kuid ka konkurentidel on tänapäeval juba enamikul sama suured veljed. C5 saab ehk ka 17'' kasutada?

Üldiselt nt C6 on küll kalla ja talla auto. Vahepeal regulaarne hooldus ja talla aga edasi. Ma ei usu, et C5 kuidagipidi oluliselt erinev oleks.

Tavaline Z4 (mitte Z4M) on vast oluliselt aeglasem auto, kui C5 vette. Kui rääkida veel ka tänavasõidust, siis foori tagant äraminemisel on fun factorit kindlasti rohkem V8'ga.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
29.10.2012 at 22:33
anryo
  
C5 Vette
quote:
peep: Öko versioonina ma ei laidaks LS# F-Body maha, korraliku vedrustuse ja rehviga sõidaks ta päris kiirelt, eriti meie uuel ja siledal rajal.
Noh - üks osa sinu vanast Camarost (vedrustus + amordid) on jälle saadaval ja ma julgen väita, et umbes 2x soodsamalt, kui see raha - millega ma selle Camaro mõni aasta tagasi ehitasin... :)
Kui kedagi huvitab, võin pikemalt räääkida mis tehtud on, kuid märksõnad on 'vette pidurid, polypuksid, Bilstein amordid, madaldusvedrud, mootori tuuning, 6-k manuaalkast jne.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
30.10.2012 at 11:38 1 edit. Last edited 30.10.2012 at 11:43 by anryo
Taavi
C5 Vette
F-body mulle olemuselt väga meeldib, aga minu silmis on tegu siiski talasillaga otsesõitmise/cruisimise autoga mille peamine eesmärk on juhil V8 hääle ja väändemomendi abil naeratus näole saada. C5 manuaal vs LS mootoriga manuaalkastiga F-body võivad küll mootorit ja kasti jagada, aga olemuselt/ehituselt on täiesti erinevad autod. Parim kokkuvõte antud võrdlusest on vast see jupp ls1tech foorumist:

I have seen people argue on this thread that the jump from a nice F-body to a base C5 coupe isn't worth the hassle, and that couldn't be further from the truth - my C5 is head and shoulders better than my F-body in just about every possible category. It is far more comfortable (felt better after a 12 hour drive in it than I did after 2 hours in the SS), the build quality is outstanding (very tight with no squeaks/rattles), handling and braking are obviously a night and day difference, and it's generally much smoother and more refined while still retaining a rawness that makes it a blast to drive aggressively. That's not to say that I don't still enjoy driving my SS - it has an unrefined charm that still makes it fun to take out every once in a while. However, minus the novelty of it's ruggedness and maybe a stoplight drag race from a dig, any comparison between the two is not even close.

There is a reason that the Corvette has always been GM's flagship sports car, and this is coming from a die-hard F-body fan who daily drove his SS for almost six years.
31.10.2012 at 10:14
peep
 
Moderator
C5 Vette
Eks igal autol oma sihtgrupp ja turu poolt määratud vastav hind. Talasild pole sellises kasutuses ringrajal eriline probleem, küll aga tavateedel kui on soovi kiirelt kurve võtta, sest teed on meil ju ebatasased.
31.10.2012 at 14:33
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : C5 Vette   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.