register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911-peamiselt mootorist   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
uzzac
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Lahkujooks teebki auto stabiilsemaks, ühtlasi keerab sedasi paremini kurvi sisse ka.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
16.12.2013 at 19:34
charger
Porsche 911-peamiselt mootorist
quote:
rollingjack:
Loogiliset mõeldes muidugi ei saaks see nii olla, kuna eri suundades vaatavad rattad peaks just auto teed otsima panema.
Mina oma loogikaga saan aru nii, et pööramisel saab välimine esiratas suurema surujõu, seega tiritakse seda ratast rohkem tagasi - siit suurem lahkujooks püüab autot uuesti otsemaks tagasi venitada. Võib-olla toimib see sirgel pidurdamisel väikeste nurkadega samamoodi. Loodetavasti ma ei pane nüüd väga puusse :)
16.12.2013 at 19:50
Lembit
Porsche 911-peamiselt mootorist
Ma ei oleks üldse nii veendunud, et see konkreetne esimese puksi järgiandmine mingit lahkujooksu tekitab. Enamasti on selline liikumine sisseehitatud konaruste leevendamiseks.
Selleks, et seda geomeetria järgi öelda, oleks vaja pealtvaates paika panna ka sisemise ja välimise rooliotsa asukoht ning amordi ülemise tugilaagri asukoht. Tõenäoliselt moodustavad õõtsa tagumine punkt, šarniir, rooliotsa sisemine liigend ja rooliotsa välimine liigend midagi üsna rööpküliku sarnast ja šarniiri liikumine kirjeldatud suunas ei oma sugugi mitte nii drastilist mõju, kui esmapilgul tundub.
16.12.2013 at 20:05
hall
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Lahkujooks küll juhitavust kuidagi stabiilseks ei tee, pigem ikka vastupidi - keerab teravamini kurvi sisse ja on muidu närvilisem.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.12.2013 at 09:34
Raceboy
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Suurem caster teeb stabiilsemaks sirgel, aga "laisemaks" kurvi sissekeeramisel.

____________________________
www.vems.ee
17.12.2013 at 09:50
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Mul on veel üks küsimus: kas oleks mõtekas asendada nukkvõllilt ringiaetav roolivõimu pump elektrilisega?

Mul kerge kahtlus, et kõrgematel pööretel see mehaaniliselt ringiaetav omab ka takistust ja poob mootorit.
Miks muidu on enamuses uuemad väiksemad mootorid elektrilise pumbaga.

____________________________
Have fun and be safe!
30.12.2013 at 23:06
Raceboy
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
quote:
rollingjack:
Miks muidu on enamuses uuemad väiksemad mootorid elektrilise pumbaga.

Sellepärast, et elektriline pump on odavam lahendus :)

____________________________
www.vems.ee
31.12.2013 at 00:22
Umbertto
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
quote:
Raceboy:
quote:
rollingjack:
Miks muidu on enamuses uuemad väiksemad mootorid elektrilise pumbaga.

Sellepärast, et elektriline pump on odavam lahendus :)
Üks olulisemaid sääste elektrilise pumba korral on selles, et see töötab (tarbib kütust) ainult siis kui rooli pööratakse. Mehhaaniline pump aga pidevalt...
31.12.2013 at 09:36
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Täpselt nii. Ka Ferrari on lõpuks selle peale tulnud.

Eks uuemad tehnoloogiad ja kaalusääst luba ka vanemal hobul kiiremini kapata :)

____________________________
Have fun and be safe!
31.12.2013 at 11:55
HoCi
  
Porsche 911-peamiselt mootorist
Endal selle elektrilisega natuke negatiivseid kogemusi Hondade peal (2001 ja edasi). Nimelt võib liiga kuumaks minna ja siis kaob üldse roolivõim ära (tegin väiksele vennale parkimise õppesõitu) ning tehnilistes shikaanides võistlustel ei jõudnud roolivõimendi järgi käeliigutustele ning hakkab ka kiiretel liigutustel pooma natuke. Olen sama kurtmist kuulnud ka teistelt. Loodetavasti on see ainult Honda elektrilise nõrkus aga eks teised võivad kommenteerida juurde.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
02.01.2014 at 11:28
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Natuke niisama pilte ajaviiteks ka:



Või noh, välja võiks lõpuks tulla midagi sellist:



____________________________
Have fun and be safe!
08.02.2014 at 19:12 2 edits. Last edited 22.02.2015 at 20:28 by rollingjack
rustang
  
Moderator
Porsche 911-peamiselt mootorist
Assa mis veljed!
08.02.2014 at 20:49
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Ilu on muidugi vaataja enese silmades, aga mina olen jõudnud arusaamisele, et klassikalise kerega 911-le on "Fuchsid" nagu rusikas silmaauku.
Üks tõeliselt sobiv klassikaline velg klassika alla.

Isegi vanad 60-ndate aastate esimesed 911-d on nende velgedega järelvarustatud, kuigi esimest korda kasutati Fuchse Porschel 1967 aasta "S" mudelil.

Täpsustuseks siis, et Fuchsid on sepistatud veljed ja eelmised Cup veljed olid valatud.

Vahe on kindlasti velgede tugevuses ja kaalus.

Cup 9" lai tagavelg kaalub 10,8 kg ja 9" Fuchs 7,95 kg. Esimene 7,5" Cup kaalub 9,6 kg ja 7" Fuchs 7,5 kg.

Nii, et auto peale "tühised" 10 kg vedrustamata massi vähem :)



____________________________
Have fun and be safe!
09.02.2014 at 20:02 2 edits. Last edited 22.02.2015 at 20:30 by rollingjack
bagiauto
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Senimaani kasutatakse neid veljesid palju autokrossis. Ja sama firma on veel täiesti tegev toojana nii autotehastele, kui järelturule...
Kõige kergemad VW-Audi tehaseveljed on just selle firma tehtud.
09.02.2014 at 22:24
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
quote:
Kõige kergemad VW-Audi tehaseveljed on just selle firma tehtud.



____________________________
Have fun and be safe!
17.02.2014 at 22:40
bagiauto
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Krossiks kasutatakse selliseid audi A3 velgi (sama firma sepisvelje). Need pole õnneks oma disaini tõttu autoomanike lemmikud ja hinnad suht odavad. Kaal 5.8 kg. juures:



Sama velje peale väikest CNC freesimist ja -0.9 kg. Ehk siis 4.9 kg ja seejuures väga hea tugevusega:


17.02.2014 at 23:23
Garfield
  
Porsche 911-peamiselt mootorist
quote:
bagiauto:Sama velje peale väikest CNC freesimist ja -0.9 kg. Ehk siis 4.9 kg ja seejuures väga hea tugevusega:
Oled sa testinud, kas need tavalisele kereautole (isegi nn. tühjaksvisatud hobiauto) ka sobivad? Mulle tundub, et ülikergete autode jaoks (Estfield, bagi, Radical jne) need sobivad, aga "rajabemmile" või ükskõik millisele tavalisele "ülekaalus" sõiduautole neid alla ei julgeks kruvida. Omal halb kogemus näiteks Kavori nn. vormelivelgedega, vormeli all olid OK kuid kereauto (alla tonni) all olid varsti praod sees. Samas endise Leningradi magneesiumveljed (ka ca' 5kg) kestsid hooajast hooaega.


____________________________
Focus RS
18.02.2014 at 11:04
bagiauto
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Siin võetud ainult kodaraid kergemaks ja natuke serva, mille külge muidu läheb ilukilp. See sepis materjal on tõesti kõva- olen sellele veljele uusi auke puurinud , tundub nagu alumec-i puuriks. Kuid eks ta raske auto all katsetamise asi ole. Ise nendega raske auto all sõitnud pole. Mul pigem probleeme olnud vene magneesiumveljedega, millel südamik ära mõraneb... Kuid need survevalu veljed ka ilma ümbertöötluseta väga kerged ja see pole ainus versioon selle firma veljedest.

Sellised Mersu veljed ka kerged ja samalt firmalt (aga vabandust, ei tahtnud tegelikult Porsche teemat ära solkida):

18.02.2014 at 13:06 2 edits. Last edited 18.02.2014 at 13:12 by bagiauto
charger
Porsche 911-peamiselt mootorist
E36 tehasevelg on natuke alla 6kg http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Cabrio/Europe/325i-M50/feb1995/browse/wheels/bmw_styling_ii_styl_34/
Nende kõverakssõitmine on juba tõsine ettevõtmine :)
18.02.2014 at 13:25
Jesper
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Need viimased on karmid tükid jah, kasutasin neid esimesel Cupi hooajal. Kahjuks need on E36 jaoks vale offsetiga ja spacerid nullivad suurema osa kaaluvõidust.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.02.2014 at 13:45
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Mersu CLK veljed on samuti väga kerged, juhuslikult on nad mul ka igapäevaselt kasutuses ja kaaluvad 6,2 kg.

Siinsete velgede kaalu vaadates tekib vägisi mõte, miks need Fuchsid nii rasked on.



____________________________
Have fun and be safe!
18.02.2014 at 19:48 2 edits. Last edited 22.02.2015 at 12:13 by rollingjack
bagiauto
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
quote:
Siinsete velgede kaalu vaadates tekib vägisi mõte, miks need Fuchsid nii rasked on.

Ma vist väljendasin ennast natuke valesti, need velgede pildid pidid ju näitamagi, kui kerged Fuchs-i veljed on. Nii see audi, kui CLK kui SLK pildil olevad veljed on Fuchs-i toodetud ja erinevate tehaste baas või lisavarustuses. Järgneval lingil on näha kui kerge võib olla 15 tolline tavaauto all olev velje. (5,2 kilo). Siit lehelt saaks iga kiirestisõitja otsida oma automargile toodetud Fuchs velje, mis oma kaalu, tugevuse ja hinnaga võiks pakkuda kõva konkurentsi spets võidusõidu veljedele (paljusid neist on saada kasutatuna üpris odavalt- kui ainult sobiv mõõt olemas). Ainult ettevaatust, mõni tehas tellib täpselt sama disainiga veljesid mitmelt tootjalt (olenemata samast välimusest võib kaal olla täitsa erinev). Vaadata tuleks tootja koodi konkreetse velje peal...:D


http://www.fuchsfelge.de/index.php?id=628
18.02.2014 at 21:42
jeff01
  
Porsche 911-peamiselt mootorist
Huvitav palju neil tänapäeva fuchsidel eelnevatega ühist või erinevust on? Läbimõõdu erinevus on ilmselge aga materjal ja headus?
Porschede alla on väga suur osa velgi vist sepistatud kujul olnud (ka odava otsa pillidel) sest minu käest on läbi käinud Väga kerged 15x9 ATSid millel kenasti forged kiri sees ja praegu mul veljed mis kannavad nii BBSi kui Mahle kirju ja on samuti sepistatud.
18.02.2014 at 22:21
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Tegelikult on "Porsche Fuchs" Fuchsi keelepruugis eksklusiivvelg ja ei peakski kerge olema, kuid siiski on,

http://www.fuchsfelge.de/index.php?id=603

Näiteks Fuchsi CLK kerge velg on "sepistatud kergvelg" ja sepistatud 18" " CLK eksklusiivvelg" kaalub lausa 10,6 kg

http://www.fuchsfelge.de/index.php?id=630

____________________________
Have fun and be safe!
19.02.2014 at 21:53
rollingjack
 
Porsche 911-peamiselt mootorist
Tahtsin oma õliaurude eraldajat jälle kiita. Ütlemata hea vidin. 2600 km läbitud, sealhulgas Poola kiirteed.

Mõõtetoru näitab midagi:




Ja 200ml õli käes, sama maht, mis teeklaasil, millest vanasti viina joodi ;)



Eks mingi osa läks nagunii läbi sisselaske, aga see hulk jäi minemata.

____________________________
Have fun and be safe!
05.08.2014 at 17:39 3 edits. Last edited 22.02.2015 at 12:15 by rollingjack
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911-peamiselt mootorist   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.