register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Dzintara Volga 2011   1 2 3  
Poster Message
uzzac
 
Dzintara Volga 2011
Esimese päeva muljed

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
19.09.2011 at 08:47
Kristooooooo
Dzintara Volga 2011
Mõned pildid võistlusest:
http://www.autoleht.ee/galerii?id=832
http://www.balticrace.lv/?l=1&mui=&mu=344
19.09.2011 at 10:22
peep
 
Moderator
Dzintara Volga 2011
Üritus oli kõvasti kasvanud võrreldes eelmise aastaga ja just uunikumide poole pealt. See võiks ennustada, et paari aasta perspektiivis hakkab vanaautodega võistlemine ka Eestis teemaks muutuma. Hobina on see minu arvates kõvasti etem kui tänapäevaste masinatega sõitmine.

Korraldus oli halb, ei näe siin põhjust pikalt halada aga neil on kõvasti arenemisruumi. Eelkõige peaks neile sõnumi saatma, et vanaautode võidusõit ei tähenda, et korraldus üldisemalt ja korraldusmeeskonna üksikute liikmete käitumine peaks olema nõukogude aegne. Lisaks veel rahatrahvid, mis sisuliselt on arusaadavad aga kui väikese rikkumise eest küsitakse sadu latte siis tulemuseks on pigem kahju kui kasu. See meenutab mulle Aafrikat, kus 1 dollar on väga suur raha aga valgelt inimeselt küsitake absurdseid summasid kuna "nad on ju rikkad".

Võidusõit ise oli konkurentistihe nagu alati või isegi ehk tihedam veel. Oli näha, et sügiseks on kõikidel käsi soe ja sel hooajal sarjaga liitunutel oli kohanemine lõppenud ja kiirus korralikult üleval. Järgmiseks hooajaks ennustaks uusi tulijaid poodiumile.
19.09.2011 at 10:23
tsrk
 
Dzintara Volga 2011
Uskumatu oli see, et laupäevasel S1600, B2000 ja noorte sõidus ei näidatud kohtunike poolt ringide arvu! Kui Martinil "katlas" keps mootorisse kaks auku tegi ja kuna Martin arvas, et sõita on veel paar ringi ja ei ole mõtet rajale puksiirautot ootama jääda ning keeras boxi, siis täiesti masendav oli saada teada, et see oli tegelikult viimane ring, ehk siis oleks täiesti vabalt võinud finisheerida augulise seisva mootoriga ja tulla pjedestaalile.
Aga oli ka helgeid hetki: üks meie meeskonna liige kustutas janu õllega paddocki alal ja tühja purgi pani minu isikliku auto pakiruumi kui ühtäkki ilmus välja neoonvestiga fotoaparaadiga kohtunik, kes välkkire ekspertiisiga tuvastas, et see tühi õllepurk minu auto pakiruumis on väärt tema hinnangul 300 latti (vanas meie rahas ligi 7000 krooni), mälestuseks oma ja korraldajate fotoalbumisse tegi sellest väärtuslikust purgist ka pildi. Eksperdi arvates oli bokside tagune muruala samuti pitline või vähemalt pit. Paar tundi hiljem tabas seesama ekspert mind suitsetamas selleks ettenähtud kohas baarikioski juures, õnnetuseks istusin laua taga, kus olid taas tühjad õllepurgid (ilmselt näpujälgede tuvastamisel oleks selgunud, et tegelikkuses on kõige rohkem Jaan Tatika näpujälgi neil purkidel :) ). Taaraeksperdile oli selgelt löök allapoole vööd see, et alkoholi müüdi täiesti ametlikult praktiliselt pitlinel.
Sellesama eksperdi ohvriks langes ka Enn Teppandi, kes pahaaimatult jõi Coca-Colat, eksperdile aga tundus see uskumatuna, et keegi seda jooki ilma alkoholita juua võiks :)
Täiesti uus kogemus oli ka see, et kui kaks autot rajal kokku põrkavad, siis ühe võidusõitja isa annab teisele võidusõitjale lihtsalt lõuga!!!

19.09.2011 at 14:18 2 edits. Last edited 19.09.2011 at 14:20 by tsrk
uzzac
 
Dzintara Volga 2011
Täiesti haige värk ikka. Meidki koinis üks neoonvestlane, sest meie treiler ootas auto pealepanekut viimase stardi ajal pitlane juures (ei takistanud see kellegi liikumiste ega midagi). Kui ütlesin, et 15min pärast on ju päev läbi, mis sa higistad, siis tahtis ta ka vist poksima hakata. On ikka idioote olemas siin ilmas. Nad võiks rahulikult rõngaslihase lõdvemaks lasta ja chill pilli võtta.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
19.09.2011 at 14:23
hall
 
Dzintara Volga 2011
Leedu vôistlustel pole enam ammu ringe näidatud. Ja ega ma päris kindlalt ei julge väita, et ma seal üldse kunagi ringilugemistahvleid olen näinud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.09.2011 at 14:52
peep
 
Moderator
Dzintara Volga 2011
Meie esimeses sõidus näidati kolme viimast ringi, teises sõidus viit viimast.
19.09.2011 at 14:56
Ivalo
 
Dzintara Volga 2011
quote:
tsrk: ....see tühi õllepurk minu auto pakiruumis on väärt tema hinnangul 300 latti (vanas meie rahas ligi 7000 krooni), mälestuseks oma ja korraldajate fotoalbumisse tegi sellest väärtuslikust purgist ka pildi. ....Täiesti uus kogemus oli ka see, et kui kaks autot rajal kokku põrkavad, siis ühe võidusõitja isa annab teisele võidusõitjale lihtsalt lõuga!!!

Tundub, et teil oli põnev nädalavahetus. :D
Kas reaalselt pidid ka selle trahvi ära maksma või tehti hoiatus?
Kas sellise lõuga sõitmise eest ei saa võistluskeeldu anda järgmiseks hooajaks vms.?
Ma küll konkreetset situatsiooni ja inimesi ei tea aga üldiselt võiks ikka ju sõnadega asjad aetud saada täiskasvanud mehed.
Ja kui rusikas nii kangesti sügeleb, siis on ilmselgelt vale ala valitud.
19.09.2011 at 14:56
hall
 
Dzintara Volga 2011
Sel aastal on Balti ringrajasôit üldse kuidagi vôitluskuntstide elemente palju omandanud. Küll on lätakad lubanud "teistmoodi meetmete" kasutuselevôttu vôistluste juhiga suhtlemiseks kui ei tehta neile sobivat otsust, üks leedukast vôidusôitja on harrastanud kaklusklubilist tegevust kaasvôistleja suhtes, bravuurikad Läti motoringrajamehed on agressiivselt üritanud sekkuda Pärnu motovôistluse juhtimisse. Rasked ajad on palju juhtmeid vist kokku ühendanud?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.09.2011 at 15:07
H.E
  
Dzintara Volga 2011

Antud pildil sai riielda meie boksinaaber, kes oma võistlusmasinaga Pitlane-l ratta korra ringi lasi.
19.09.2011 at 15:13
tsrk
 
Dzintara Volga 2011
quote:
Ivalo:
quote:
tsrk: ....see tühi õllepurk minu auto pakiruumis on väärt tema hinnangul 300 latti (vanas meie rahas ligi 7000 krooni), mälestuseks oma ja korraldajate fotoalbumisse tegi sellest väärtuslikust purgist ka pildi. ....Täiesti uus kogemus oli ka see, et kui kaks autot rajal kokku põrkavad, siis ühe võidusõitja isa annab teisele võidusõitjale lihtsalt lõuga!!!

Tundub, et teil oli põnev nädalavahetus. :D
Kas reaalselt pidid ka selle trahvi ära maksma või tehti hoiatus?
Kas sellise lõuga sõitmise eest ei saa võistluskeeldu anda järgmiseks hooajaks vms.?
Ma küll konkreetset situatsiooni ja inimesi ei tea aga üldiselt võiks ikka ju sõnadega asjad aetud saada täiskasvanud mehed.
Ja kui rusikas nii kangesti sügeleb, siis on ilmselgelt vale ala valitud.
Tänu Piretile ja Raulile saavutas meie alghinnaga 7000 kroonine tühi õllepurk taas oma õige väärtuse 0.
19.09.2011 at 15:17
tsrk
 
Dzintara Volga 2011
quote:
H.E:
Antud pildil sai riielda meie boksinaaber, kes oma võistlusmasinaga Pitlane-l ratta korra ringi lasi.
See ongi see taaraekspert, kes minule ja Teppandile alkohooliku diagnoosi pani, kuigi me ei olnud tarvitanud grammigi alkoholi :) Aga ekspert oli ta muidugi igal alal!
19.09.2011 at 15:26
uzzac
 
Dzintara Volga 2011
quote:
tsrk:
quote:
H.E:
Antud pildil sai riielda meie boksinaaber, kes oma võistlusmasinaga Pitlane-l ratta korra ringi lasi.
See ongi see taaraekspert, kes minule ja Teppandile alkohooliku diagnoosi pani, kuigi me ei olnud tarvitanud grammigi alkoholi :) Aga ekspert oli ta muidugi igal alal!

Sama kodanik käis ka meie telgis pidevalt seletamas. On ikka Keenius :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
19.09.2011 at 15:30
Umbertto
 
Dzintara Volga 2011
quote:
H.E:
Antud pildil sai riielda meie boksinaaber, kes oma võistlusmasinaga Pitlane-l ratta korra ringi lasi.

Seda nägu taas nähes (aitas neist kahest päevast küll !! ) arvan, et siin oleks saanud ka seda suud sulgeda, kui eelpool olnud tsitaadi põhjustaja ".....ühe võidusõitja isa annab annab lihtsalt lõuga!!!....." oleks hoopis SEDA lõuga tabanud. Kaks ühe hoobiga - lõuga andja õnnelik ja saajal pole ka miskit viriseda, ise ju käis ringi ja otsis kust saada.....
19.09.2011 at 15:31
Raceboy
 
Dzintara Volga 2011
See "taara- ja alkoeksperdi" nägu meenutab Kadri Simsoni näoilmet, kui see Indrek Tarandile alkohooliku mainet külge kleepida tahtis tol korral, kui Tarand Keskerakonna mingile üritusele marssis ja lava peal juttu ajama kukkus :D

____________________________
www.vems.ee
19.09.2011 at 15:32
hall
 
Dzintara Volga 2011
See iga liigutuse eest trahvimise tôbi on nüüd siis Leedumaalt lätakateni jôudnud, seda isegi raskemal kujul kui leetlastel see tôbi levib. Kui trend (tôbi liigub eskaleeruvalt lôunast pôhja) jätkub on tuleval suvel meiemaistel vôistlustel päris karm. Samas kui sealjuures ônnestub määratud trahvid ka sisse nôuda pole enam korraldajal eelarve tuluridade täitmisega probleeme :D:D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.09.2011 at 15:39
raimo kulli
 
Dzintara Volga 2011
No ilmselgelt oli ju millegi eest vaja rahvatants ja ilutulestik kinni maksta ;)
19.09.2011 at 15:41
Jesper
 
Dzintara Volga 2011
Lätis on suurte majanduslike reformide aeg. Ilmselgelt on tegemist innovaatilise ettevõtmisega, isemajandav turvateenistus :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.09.2011 at 16:14
tsrk
 
Dzintara Volga 2011
Kui nüüd veel rääkida rajal toimunust, siis põnevaid sõite, teravaid elamusi ja häid tulemusi oli palju, kuid kindlasti väärib eraldi märkimist noorteklassi sõitja Steven Puusti sõit. Kui Steven oleks olnud Super1600 arvestuses, siis ta oleks selle võitnud ja seda 1,5 mootori ja Kumhodega! SUPER1600 meestel on vist mõtlemisainet :)
19.09.2011 at 17:36
m33lis
Dzintara Volga 2011
Superite 2. sõit oli siiani minu elu kõige põnevam võidusõit! :) Tänud Hr. Janule siinkohal.

Allpool äramainitud turvatöötaja käis ka minu ja Lembituga rääkimas, kui me keset haljasala suitsu tegime, boksidest tubli 30m tagapool. Tuli ja rääkis, et "aga siin on ju KÕIK BOKSIALA!! Parc Ferme kaasaarvatud!" Oeh. ei hakka emotsioone üles kiskuma, aga jagan 100%selt Umbertto seisukohta selle tüübi suhtes!

____________________________
VW Golf 2 Super 1600
19.09.2011 at 17:46
Trabi
Dzintara Volga 2011
Superite teine oli tõesti korralik adreka laks. Usun, et ma koos Meelisega andsin paljudele pealtvaatajatele ikka korraliku etenduse. Õnneks lõppes meie sõit ikka tervete masinatega (isegi kriimustusi polnud) . Aga tõesti oli ilus-mõnus nädalalõpp ja aitäh kõigile kes aitasid seda mõnusaks teha.
19.09.2011 at 18:33 1 edit. Last edited 20.09.2011 at 11:52 by peep
hall
 
Dzintara Volga 2011
quote:
tsrk: Kui nüüd veel rääkida rajal toimunust, siis põnevaid sõite, teravaid elamusi ja häid tulemusi oli palju, kuid kindlasti väärib eraldi märkimist noorteklassi sõitja Steven Puusti sõit. Kui Steven oleks olnud Super1600 arvestuses, siis ta oleks selle võitnud ja seda 1,5 mootori ja Kumhodega! SUPER1600 meestel on vist mõtlemisainet :)

Siin tuleb muidugi objektiivsuse huvides ära märkida, et mitte Steven polnud müstiliselt kiire, vaid osalenud S1600-d olid paganama aeglased. Steveni parimad ringiajad jäid ligi 4 sekundit kehvemateks kiirete S1600 aegadest.. ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.09.2011 at 18:40
tsrk
 
Dzintara Volga 2011
quote:
serõi:
quote:
tsrk: Kui nüüd veel rääkida rajal toimunust, siis põnevaid sõite, teravaid elamusi ja häid tulemusi oli palju, kuid kindlasti väärib eraldi märkimist noorteklassi sõitja Steven Puusti sõit. Kui Steven oleks olnud Super1600 arvestuses, siis ta oleks selle võitnud ja seda 1,5 mootori ja Kumhodega! SUPER1600 meestel on vist mõtlemisainet :)

Siin tuleb muidugi objektiivsuse huvides ära märkida, et mitte Steven polnud müstiliselt kiire, vaid osalenud S1600-d olid paganama aeglased. Steveni parimad ringiajad jäid ligi 4 sekundit kehvemateks kiirete S1600 aegadest.. ;)
Just seda ma silmas pidasingi, et Superite ajad oleks pidanud tunduvalt paremad olema ja siin olekski see mõtlemiskoht, et miks ei olnud:)
19.09.2011 at 19:02
uzzac
 
Dzintara Volga 2011
Suurem kogus pildivärki

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
19.09.2011 at 19:10
hall
 
Dzintara Volga 2011
quote:
tsrk:

Just seda ma silmas pidasingi, et Superite ajad oleks pidanud tunduvalt paremad olema ja siin olekski see mõtlemiskoht, et miks ei olnud:)

Üks kiire läks katki, teised polnud kohal ;) :)


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.09.2011 at 19:39
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Dzintara Volga 2011   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.