register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 12 13 14 15 16 17 18  
Poster Message
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
quote:
Ma miskipärast arvan, et ega seda asja enne korda ei saa, kui ei hakata karistusi jagama ja trahve tegema. Alguses karmikäeliselt, kui kontaktid vähenevad, siis leebemalt. Mis mõte on talv otsa vaeva näha, et siis võistluses esimese kurvinurgani sõita. Minul kaoks küll igasugune motivatsioon. Aga loodame siis, et Lõuna-Eestisse autokrossiraja saame ja sinna lätlasi külla ei kutsu. ;)

Loodan, et nii ei lähe, et hakatakse paberil võidu sõitma. Kes see selline oleks, kes neid situatsioone objektiivselt hindaks? Kui autod saavad külgepidi kokku, siis tegu võidusõidu olukorraga. Otseselt pahatahtlike-ohtlike manöövrite puhul ka EM-il hoiatatakse, kuid liigselt ei sekkuta. Olen näinud siinkandis mõnel teisel alal väga kummalisi otsuseid...

Selle stardikurvi jamas ma kedagi otseselt ei süüdista- sama palju olin ise süüdi. Lisaks pole see asfalt, siin võib tekkida rajast tulenevaid ootamatusi jne, mis annavad uue trajektoori vms.
Kolmandas eelsõidus oli olukord, kus ees sõitjal läks kurv pikaks ja kuna ta üritas päästa, siis panime külgipidi kokku. Ei tulnud minuga keegi sellepärast kaklema...

Ja muide just kutsusin lätlasi ja leedukaid suvel koos põltsamaa rajale demosõitu tegema :D. Eks näis kuidas ajad klapivad aga isegi leedukas ei öelnud, et unusta ära- liiga kaugel.
26.04.2016 at 17:55 1 edit. Last edited 26.04.2016 at 17:57 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Mõni pilt laminova jahutist:





09.05.2016 at 23:55
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Leedu ajasõit. Seekord kahjuks kaamera puhastus süsteemi polnud, sellepärast sai video ainult ajasõidust. Kuna see oli neljas ring sel rajal, siis tuli sõita ilma riskita, et aeg kirja saada...
Sain kokkuvõttes teise aja. Varsti kirjutab sellest võidusõidust ka pikemalt...

24.05.2016 at 10:21
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kolmas eelsõit Leedus teiselt autolt filmituna. Nüüd sain teada kes mul tagumise korvi kõveraks sõitis :D. Sõidu lõpus karistas ta ennast ise selle eest...

30.05.2016 at 23:55
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Eelmise filmi 20-ndal sekundil on vilksamisi näha kuidas mingi rakett stardib... Lendab minema sama auto vasak amordi rõhupaak. See võib olla põhjuseks, miks sama auto video lõpus mitu tiiru üle katuse keerab... :D
31.05.2016 at 11:56
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
22 mai toimus siis Sakiai rajal teine Balti etapp bagidele. Nagu eelnevast videost näha oli rada huvitav ja sõita hea. Ainuke probleem oli see, et millegipärast oli auke lapitud sula selge killustikuga... Esimesest võrgust jäid sellepärast alles ainult räbalad...
Ajasõidus sain teise koha, millega olin suht rahul, sest leedukad on siin rajal kõvasti harjutanud. Esimeses eelsõidus toimus esimeses kurvis juba traditsiooniline kokkupõrge kõigi vahel, kes vähegi midagi üritasid. Alguses tundus, et jäin tükki, kuid esimene ülemine kiige oli ikkagi nii palju viga saanud, et läks lõpuks pooleks ja see võttis kaasa ühe püsikiirusliigendi. Lonkasin lõpuni. Koht oli vist viies. Teiseks sõiduks auto lapitud ja stardi järgses kurvis toimus tavaline rauakolin. Seekord jäi kõik tükki. Sain korralikult lõpuni sõita (koht äkki neljas). Kolmandas eelsõidus otsustas sõidu jällegi esimene kurv. Üks konkurent keeras ennast tagurpidi, minu ees sõitev bagi sõitis talle otsa ja mina üritasin neist kuidagi mööda saada. Tundus, et õnnestub, kuid kuna tagant poolt tuli mingi müks, siis läks esiratas vastu ees sõitja ratast ja olingi jälle hunnikus. Sain küll sealt maha ja sõitu jätkata, kuid esimene vedrustus jälle vigane, ning tuli lõpuni veereda.

Finaali läksin viiendana. Ehk siis startimine teisest reast. Minema sain esimesest kurvist neljandana. Oli väike probleem prillidega ja esimese ringi lõpuks tõmbasin need eest ära. Sõitsin ilma lõpuni. Ühest bagist sain sõiduga mööda ja üritasin teise koha mehest ka mööduda, kuid ilma prillideta polnud see päris lihtne. Polekski vist eriti pingutama hakanud, kuid ees oleva konkurendi kiirus polnud midagi erilist ja ka sõiduvigu tuli mõningaid sisse. Üritasin kohta leida, kuid viimasel ringil tegin ise vea ja pidurdasin ennast vastu eessõitja bagi kinni. Ei midagi erilist, kuid mootor suri välja enam ei käivitunud. Läksin püüdma teist kohta ja seetõttu kaotasin kolmanda. Ise süüdi ja lõpptulemuseks neljas koht. Rada oli nii raske, et sõitma jäigi kümnest autost ainult neli (ja tegelikult mina ka jäin viimasele ringile). Kahel autol sõideti võistluste käigus turvapuur kõveraks... Kahjuks need rajad sellised on. Kereautode jaoks tehtud rajad bagile väga ei sobi, sest meil kiirused nii palju suuremad. Peale sõitu tuli teise koha saanud sõitja rääkima, et näed, kui oleksid rahulikult lõpuni sõitnud, oleks kolmanda koha saanud... No ei tulnud aeglasema auto järel lõpuni veerema...

Kokkuvõttes olen Balti sarjas kolmandal kohal. Kaks võistlust on veel ees...

See laupäev teen väikese treeningsõidu Põltsamaa rallikrossirajal. Seal toimub üritus kereautodele, kuid mul lubatakse väike demosõit teha...
07.06.2016 at 00:55
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Võrk nägi välja selline:



kaamera selline:



07.06.2016 at 11:28
woush
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kuidagi väga õnnemäng tundub see suuremate bagide sõidud, samas väga kallis õnnemäng :) Mõlemal kahel EM etapil on bagide klassist 2 inimest rajalt otse haiglase viidud. Lätlane kaotas lausa teadvuse peale õnnetust ning väidetavalt on ta oma hooaja ka sellega lõpetanud.

08.06.2016 at 07:27
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Sama õnnetus veel:



Antud juhul andsid kohtunikud põhjustajale musta lipu ka. Vaatasin neid sõite sellel rajal ja tegelikult on EM-il sõit vägagi viisakas.
Antud õnnetuse põjustas lätlane, kes on tuntud autode lõhkuja. Keeras kohe stardist ülejäänud esireale lihtsalt peale ja surus piirdesse.
Vilkyciai rada kirusid kuuldavasti enamus sõitjatest, kiire rada, samas kitsas ja tekkisid jubedad löökaugud.
Seelowis oli ka jama, kuid seda võib vähem pahatahtlikuks lugeda. Samas konkreetne põhjustaja täitsa olemas:





Eemalt vaadatuna ei tundu see nii suure pauguna (ka auto vigastused pole suured), kuid Boks oli väidetavalt pilditu ja kiiver ka puruks...

Terve Vilkyciai etapi video. Vaadake lõpus finaale. Suurte sõidus teeb üks prantslane super sõidu. Imelik on ainult see, et teiseks jäänud mees on 6-7 kordne euroopa meister, kes naljalt vigu ei tee. Videos tundub ta sula selgelt aeglasem olevat. Nagu oleks valed rehvid all vms...Võitnud Prantslane võetakse aga peale tehnilist kontrolli maha, kuna käigukastist läks juhe juhtplokki. (on keelatud, kuna saab kasutada veojõukontrolli). Kas seda ka tegelikult tehti ei tea, kuid tehniline komisjon igatahes uuris asja lausa arvutiga mootori juhtplokist... Mõni aasta tagasi Bauskas tehti valestart ja peale seda hakati bagisid uuesti starti ülesse rivistama. Kõik lasid asfaldi osa peal rehvid ringi, et rehvid porist puhtaks saada. Sama prantslane proovis seda paar korda teha, kuid millegipärast ei suutnud tema bagi esimesega rattaid korralikult ringi lasta... midagi hakkas nagu süüdet katkestama... :D suurte finaal alates 7.37.00




08.06.2016 at 10:01
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Põltsamaal käidud. Kahjuks rikkus ilm ürituse. Rada muutus mülkaks. Esimesed 5 ringi läbisin veel suht normaalselt, kuid järgmises sõiduvoorus tulin peale nelja ringi rajalt maha... Polnud mõtet selle segu sees supelda :D. Raja pinnas selline, et kuivaga on nagu betoon ja märjaga nagu tsemendi segu (paras otse tellise vahele panna). Kahjuks sõidumõnu ei saanud, kuid sai päev aega bagi puhastada. Järgmine kord veab ehk rohkem...
13.06.2016 at 10:51
Aspelund
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Leedu etapil üks võistleja siiski suri. Küll treeningute ajal.

http://ru.delfi.lt/news/crime/tragicheskoe-neschaste-na-trasse-skonchalsya-litovskij-gonschik.d?id=71461394

A.
13.06.2016 at 11:57
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
See oli nüüd küll võistlusega mitte seotud surm. Osaleja terviseprobleem.
13.06.2016 at 12:22
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kolmas Balti etapp toimus uuel Pilskalni rajal Lätimaal. Rada oli väga hea. Väga mõnusalt võetavad kurvid ja üks suur hüpe, mis tundus esialgu väga ohtlikuna, kuid hiljem hakkas meeldima. Treeningsõidud ja ajasõidud olid laupäeva õhtul. Ajasõidust tuli viies aeg, millega polnud kindlasti rahul, kuid parema püüdmisel polnud mõtet autot ka ära lõhkuda...
Pühapäeval läks kohe ühisstartideks. Esimeses sõidus sõitsin ennast stardis kinni ja sain minema suht rivi lõpus. Lipu sain kuuendana. Teises eelsõidus tuli start hästi välja- sain kolmanda koha. Kolmas eelsõit sain minema teisena, kuid poole ringi pärast anti punane lipp. Mitu konkurenti oli ennast päris katki sõitnud. Kordusstart: Mina startisin esimesest reast paremalt poolt. Stardisirge on sellel rajal selline, et seda väliskurvist läbida on halb (rada väljapoole kaldu ja kohev pinnas). Sellepärast oli plaan keerata peale starti kohe sisekurvi ja järgneda esimesele. Bagi startis aga nii hästi, et sain veidi ette, kuid ei suutnud vasakule reastuda (videolt vaadates oleks jõudnud küll). Läksin koheva peale ja kaldusin vastu muldvalli. See veads mind üle valli põhupallidesse. Igatahes jäin rajaäärde. Purunes üks kiige.

Finaaliks saime kõik korda. Startisin viiendalt kohalt. Start õnnestus, olin korraks 3-ndal kohal, kuid langesin neljandaks. Kolmandal ringil olid 5 autot tihedasti koos. Käis suht suur sebimine, kuni Maris ennast ühes kurvis risti keeras (oli vist esimene pooltelg purunenud). Mina jäin tema taha toppama. Paremalt mööda ei saanud. Proovisin vasakult, kuid Maris tagurdas mulle otsa ja surus kuni teiselpool teed oleva muldvallini. Kui lõpuks minema sain, siis oli esimene ülemine kiige katki ja kurv edasi jäi ka sõit pooleli. Kahjuks tulemuse poole pealt täielik pettumus. Rada on aga Balti regiooni parim ja sai täitsa korralikku sõitu teha...





https://www.facebook.com/skpilskalni/videos/298352300501509/ 25,24 kandis on näha kolmanda stardi väljasõitu.

https://www.facebook.com/skpilskalni/videos/298420057161400/ 13.00 kandis on näha finaali, kus sõidetakse kiige puruks.

15.07.2016 at 16:33 2 edits. Last edited 11.10.2016 at 22:36 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kolmanda eelsõidu kordusstart:

17.07.2016 at 23:56
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Veidi parema kvaliteediga filmi Pilskalni võistlusest:



1600 bagid on filmist leitavad: 1,32 ; 6,12 ; 15,03
20.07.2016 at 15:48
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Sai üks uus jupp bagile tehtud. Vana tükk on üle 2 aasta vastu pidanud, küljes veel püsib, kuid alles jäänud paras räbal...









28.07.2016 at 22:43
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Ülemine nina osa:





20.08.2016 at 00:06
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
10-11.09.2016 toimus viimane Balti etapp bagidele. Kuna tegu oli viimase etapiga, siis määrati just siin meistrivõistluste lõplik paremusjärjestus. Mina olin enne viimast sõitu oma punktidega neljandal koha. Ühe punktiga oli minu ees läti konkurent. Esimese ja teise koha mees oli juba pikalt eest ära. Reaalne oli püüda kolmandat kohta kokkuvõttes. Janar oli teisel kohal ja selle hoidmiseks oli vaja jõuda finaali. Esikoht oli teoreetiliselt võimalik, kuid ainult konkurendi täieliku ebaõnnega koos. Sõit toimus Leedus Mariampole linnas. Mina seal enne sõitnud polnud ja seetõttu polnud rajast erilist ettekujutust. Võistlus oli korraldatud kahepäevasena. Esimesel sõideti 3 treeningringi, 3 ringi ajapeale ja siis esimene ühisstart kolmest, mille järgi saab stardikoha finaali.
Bagide klassis oli 10 võistlejat. Ajasõidus olin kolmas. Esimeses ühisstardis startisin seega esireast. Esimeses stardijärgses kurvis suutsid kaks esimest kokku põrgata ja üks neist käis risti. Mina pidama ei saanud ja toimus väike puude, lisaks tulid mulle tagant selga mitu bagi. Sain küll uuesti minema, kuid olin päris taga. Paar konkurenti jäid ka rajaäärde. Pool ringi hiljem suutis üks konkurent peale pimedat kurvi jälle risti käia. Sain küll pidama, kuid pidin tagurdama… Sain küll edasi sõita, kuid rool oli imelikult viltu (mingi hetk oli jälle kõik korras). Vahepeal tahtis ootamatult suunda muuta. Sain lõpuks viiendana üle finišijoone. Halva juhitavuse põhjuseks oli purunenud roolivarras. Roolivardale paneme me kivide kaitseks plastikust veetoru, mis lõigatakse pikisuunas lõhki ja surutakse siis roolivarda toru peale. Antud juhul hoidis see plastik roolivarda otsad koos ja sain sõidu lõpuni sõita.
Teises eelsõidus start viiendalt kohalt. Startides tõmbas millegipärast hinge kinni bagil, mitu konkurenti tagantpoolt said mööda. Pöörded kukkusid logi järgi 2800 pöördeni, siis hakkas kõik järsku tööle ja sain sõidu lõpuni sõita. Liigseid riske ei võtnud ja sain kuuenda koha.
Kolmandas eelsõidus läks hästi, sain normaalselt minema, tehnika töötas ja sain neljanda koha. Peale finiši lippu sain sõita 300 meetrit ja bagi suri välja ja enam ei käivitunud. Vedas, et ei juhtunud sõidu ajal. Hiljem leidsime vea ülesse. Masslüliti üks ahel oli ära kõrbenud (oli küll veekindel lüliti, kuid sai lõpuks ikka otsa). Saime bagi finaaliks korda.
Kolme sõidu kokkuvõttes sain finaali neljandana, mis andis päris hea stardikoha. Stardis lasin siduri lahti, astus hästi minema, kuid teisele lülitades tõmbas hinge kinni, hakkas siis uuesti liikuma , kuid tekkis julm kolin ja viskas pahvaka sinist suitsu. Tundus, et mõni silinder on kadunud, sõitsin raja äärde ja ronisin välja. Tundus, et 2,5 aastat sõitnud mootor andis otsad… Hiljem selgus, et suits pärines esidiffrist, ja kuna differ jooksis kinni vms. siis mootor keeras istme alt mineva kardaani pooleks… Momendil pole veel täpselt üle vaadanud, kuid mootor on igatahes ok…
Kokkuvõttes, oli muidu tore sõit, kuid kuna finaal läks untsu, siis läks minema ka kolmas koht kokkuvõttes. Ehk on järgmine hooaeg rohkem õnne…
Janar sõitis nagu vaja finaali 8-ndal. kohal lõpuni ja sai hooaja kokkuvõttes teise koha kätte.
13.09.2016 at 11:09
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
25.09.2016 kutsuti meid Leetu sõitma. Tegemist oli lihtsalt kohaliku krossiga. Kuna minu rahakotil polnud lusti seda kaasa teha, siis läks seekord võistlustulle RS Motorspordi teine sõidumees Remee. Bagi oli küll minu oma. Tal oli nüüd hea võimalus proovida keskmootoriga bagi omadusi... Kohale tuli 4 sõitjat. Aset leidis mõnus võistlus, kus kõik mahtusid rajale ära ilma kontaktideta. Mehaanikutel jäi üle vahepeal ainult bensiini valada. Remeel tuli bagiga kohanemine väga hästi välja- teine koht. Selle aasta balti meistrile Urbale tuli küll alla vanduda, kuid arvestades tolle mehe kogemusi, siis pole ka ime... Lisan mõned filmijupid võistlusest:



27.09.2016 at 23:07
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Telliti üks hobibagi. Esimese proovi tegi meister ise nagu ikka...

20.10.2016 at 23:18
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Veel mõni pilt viimasest võidusõidust:



07.11.2016 at 22:55
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Vahepeal sai üks ringraja auto omale esiõõtsad ja esistabika...

05.12.2016 at 00:31 1 edit. Last edited 05.12.2016 at 01:10 by bagiauto
Trabi
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Mis toru sa õõtsakate ja "stabikakondi" valmistamisel kasutad ja kust ostad?
03.01.2017 at 09:32
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Õõtsa torud on 25CrMo4 terasest. Oleme seda bagi jaoks Hollandist tellinud.
Stabika kont on täis alumiiniumist treitud- D16T või alumec (olenevalt mis läbimõõtu vaja). Neid saab kohapealt...
03.01.2017 at 13:18
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Tasakesi hakkab ka bagikross talveunest ärkama.
Minu masinal on vaja eelmise aasta pori maha pesta ja saaled ära vahetada...
Midagi muud tehtud pole.
Fia muutis talvel reegleid palju karmimaks, kuid siis jälle loobus neist. Enamus bagisid ei oleks enam sõiduks sobinud.
Ise lähen osalen Balti sarjas jälle. Siin oodati ka vist uusi reegleid, kuid kuna nendega lugu segane, siis balti sarja jaoks reegleid ei muudetud. Saan vist rõõmsalt vana istmega veel edasi sõita...

Balti etapi toimumisajad ja kohad:

Buggy 1600
Round 1, April 30 – Smiltene, Latvia
Round 2, May 21 – Šakiai, Lithuania
Round 3, July 09 – J?kabpils, Latvia
Round 4, September 23-24 – Marijampole, Lithuania
03.04.2017 at 16:14
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 12 13 14 15 16 17 18  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.