register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Poster Message
ICEcoffee
Võistlusbagi VW 1600 4wd
quote:
Lynx: Eelmisel lehel jahusin oma kunagisest CZ-i bagist ..tundub, et olen küllaltki õnnelik tegelane, sest just seesama minu vana bagi on jälle minu oma :)
Kevadel on lootust juba mõni tiir teha ..esialgu tuleb välja mõtelda, mis mootor sellele peale tõsta!
http://static4.album.ee/files/1158/65/large_28966397_H947.jpg



Õige mootoriga oleks vägagi vaatamist väärt masin .
05.01.2015 at 21:17
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Peaproov:







13.01.2015 at 11:40
charger
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kuidas sinna käru peale saad? Sõidad üle rataste? :)
13.01.2015 at 12:12
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Just, see porikas läheb lihtsalt vastu ratast ja pärast tõuseb jälle ülesse. Bagiga õnnestub sellist treilat kasutada. Ja see on tehtud ainult bagi vedamiseks (registrimass 1000 kg).
13.01.2015 at 12:17
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
õlivahetus koos õlirõhu käsitsi ülespumpamisega:





Sai tehtud väike õlieksperiment, kuid sellest räägib täpsemalt siis, kui tulemused teada. Praegu võib öelda, et paraku on viimase 20 aastaga õlide määrimisomadused oluliselt kehvemaks muutunud...
19.01.2015 at 12:57
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Sai tehtud väike jääraja sõit- ja tahaks veel :D

26.01.2015 at 11:47
hall
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Oli mul au ja rõõm seal samas jääl ka ise seda masinat proovida. Nüüd saan kinnitada, et lisaks sellele, et ta näeb piltidelt superkvaliteetne välja on ta ka päris elus tõeline meistriteos ja ka sõidab suurepäraselt :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.01.2015 at 14:20
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Sain ühe video ka tehtud:

26.01.2015 at 20:10
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Käisime Viljandi järvel lustimas:
01.03.2015 at 22:50
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Väike silla reguleerimine ka. Bagi jaoks esimene kord korralikus silla pingis:



02.04.2015 at 22:58
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Vahepeal ka muud:

Sai üks differ ära taastatud ja lisaks freesitud korpusesse avad paremaks ketaste määrimiseks-jahutamiseks.
Kuna õlid on loodushoiu-kokkjuhoiu pärast muutunud järjest kehvemaks, siis tuleb kasutada spets õli...
Saf-XJ enam pole või on sealt vajalikud manused kokku hoitud... Pildil olev õli peaks neid veel sisaldama (ja haiseb ka sama rämedalt nagu ennemuiste enne koonerdamist saf-xj).





06.04.2015 at 12:35
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Väike film eelmise aasta EM-i sarjast:

15.04.2015 at 23:50
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Väike võrdlus- bagi enne võidusõitu ja pärast :D
Tegemist vaid kosmeetiliste vigadega ja enda haavad ka rohkem hingelised... :D
kuigi kõik need kohad, kus rasva vahel mõni lihas leidub on tunda. Ja nagu ikka pole süüdi ainult konkurendid...







27.04.2015 at 21:35
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Smiltene teine eelsõit. Peale väikest müksu tõusis bagi kahele rattale ja paremalt poolt nägin ainult maad. Üle katuse käinud olen juba piisavalt- mõtlesin, et jätan seekord vahele. Uus bagi jne... Tänu roolivõimule suutsin rattad paremale poole välja pöörata ja siis gaas põhja. Mis edasi sai näeb 1.50 alates...:D
Aga noh, terve video võib ka ära vaadata.

27.04.2015 at 22:33
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Smiltene Finaal. Sõidu pikkus 7 ringi. Alguses natuke riski, hiljem palju õnne ja teine koht oligi käes.

28.04.2015 at 22:47
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Bagi pestud ja kahjud hinnatud. Küljetorud lähevad uued, katteid tuleb veidi lappida, kuid muus osas paistab bagi täitsa terve olevat.



04.05.2015 at 11:02
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Natuke bagijuttu ka:


14.05.2015 at 10:27
twist
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Üks pisut teemaväline küsimus ka.
Kuidas selle "kroom" pulbevärvi vastupidavusega lood on? Ega ei ole ajaga tuhmunud või pilviseks tõmmanud vms?
Videos näeb küll väga bling välja.
14.05.2015 at 23:22
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
quote:
Üks pisut teemaväline küsimus ka.
Kuidas selle "kroom" pulbevärvi vastupidavusega lood on? Ega ei ole ajaga tuhmunud või pilviseks tõmmanud vms?
Videos näeb küll väga bling välja.



Krt, olen teist küll hoidnud nagu silmatera, aga päikse käes vaadates ikka ühes kohas hologramm värvi sees... Ei tea kas vale õhuniiskuse probleem vms. :D:D:D

Tõsisemalt võin öelda, et värvivad sellega muidu veljesid jne. Minu puhul kaob ka tsink torult päris kiiresti...

15.05.2015 at 09:09
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Bagi taastatud, ja valmis sel nädalavahetusel toimuvaks järgmiseks Balti MV etapiks.
Alla said pandud kruusarehvid, kuna on oodata oluliselt kõvema pinnasega rada, kui Smiltenes oli. Lisaks start asfaldi pealt.

04.06.2015 at 17:24
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Teine osa bagijutust. Nüüd jutt rohkem tehnikast:

09.06.2015 at 14:48
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kui Smiltenes ei saanud pardakaamerast ühtegi filmijuppi, siis seekord sain täpselt ühe jupi esimese eelsõidu stardist :D
Vaja oleks kaamerale samasugust kilerulliga süsteemi, nagu enda sõiduprillidel, ainult et elektriga töötavat.

09.06.2015 at 19:03
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Teeks siis kahest osaletud etapist väikese kokkuvõtte ka, kui keegi lugeda ei viitsi, siis pole ka hullu, sest poole aasta pärast endalgi jälle hea meelde tuletada :D.
1 balti MV etapp Lätis Smiltenes.

Smiltene on bagimeeste jaoks ikka selline koht kuhu on tahtmist jälle sõitma minna, sest rada on hea ja alati kohal palju osalejaid. Seekord oli ennast kirja pannud lausa kokku üle saja osaleja. Kohale tuli küll napilt alla saja, kuid ikka oli neid kole palju (võrrelge nüüd näiteks eesti rallikrossiga). Bagisid tuli minu klassi 9 tk. Olen Smiltenes sõitnud ja tean suht hästi mida oodata. Raja pinnas on suht pehme, rehvivalikuks on ainult üks võimalus- vene Prostorid. Natuke ebameeldiv on see, et rada muutub kurvides suht auklikuks ja tekivad tugevad rööpad, kuid muus osas on see üritus alati hästi korraldatud ja vägagi nauditav (nii sõitjale, kui publikule).

Mina läksin sinna ilma suurema närvitsemiseta, kuigi eelmist aastat silmas pidades polnud optimismiks erilist põhjust. Bagi oli korralikult ette valmistatud, eelmise aasta vead kõrvaldatud ja ainuke asi mille üle viriseda võis, oli vähene sõidupraktika uue bagiga. Eestis ma bagi proovimiseks kohta ei leidnudki. Kõik rajad, kus oleks olnud mõtet harjutada olid kas momendil veel liiga pehmed, et seal sõita, või ei suutnud omanikega kaubale saada… Hommikul kohale minnes andis Smiltene korraldaja teada, et kuna kohale on tulnud nii palju osalejaid, siis jääb kavas olnud 3 tutvumisringi ära ja hakkame kohe ajasõiduga pihta. Ajasõidus üritasin mõistlikult sõita ja sain vist 4-nda. Koha (eespool oli lisaks üks suure klassi bagi, kes tuli sõitma väljaspool arvestust ja meiega koos lõpuks ei sõitnudki). Ühesõnaga polnud viga. Stardikoht teisest reast.

1 kvalifikatsioon. Sain neljandana minema. Pool ringi peale starti kadusid järsku pidurid ära. Hiljem selgus, et üks pidurisuportil olev banjo polt oli läbi esinina katte kiviga pihta saanud ja nii kõveraks läinud, et pidurivedelik lekkis. Esimese ringi lõpus kaotasin ühe koha. Üks kogenud läti sõitja (Licis) sai must hüppel mööda (ei julgenud ilma piduriteta sinna täishooga minna ja jätsin sisekurvi ukse liiga lahti). Ring hiljem sai see viga küll uuesti kõrvaldatud. Sain tast sirgel mööda. Lätlase närv ei lubanud küll sellel niisama juhtuda, vaid ta üritas mind täpselt kõrvuti olles piirdesse suruda, kuid peale sõbralikku rusikanäitamist sai asi jälle korda. Kuna keegi eest ära pudenes, siis sain sõidu lõppedes kolmanda koha.

2 kvalifikatsioon. Start esireast. Tõsteti ülesse 5 sek. tahvel (selle viie sekundi sees peaks tulema foorist vilksatus, mis annab stardi). Minuarust see viibis liialt ja 5 sekundi tahvel lasti alla tagasi. Arvasin, et keegi tegi valestardi vms. Lasin gaasi maha … ja siis tuli vilksatus. Ühesõnaga magasin selle lootusetult maha. Õnneks on mul suht hea rakett istumise all- peale esimest kurvi olin ikka kolmas. Teise koha mees tükkis veidi jalgu jäävat ja üritasin leida kohta möödumiseks. Kuna eesolija takistas ja iga ebaõnnestunud möödumiskatse võtab ka endal hoogu maha, siis neljandal kohal sõitev Licis kolistas mul pea igas kurvis vastu tagatorusid. Teise ringi lõpus suutis ta sõita mulle kas tagarattasse või tagaratta vahele. Igatahes viskas see minu kahele rattale ja paremalt poolt nägin ainult maad. Videolt vaadates olin raskuskeskme poolest juba kindlalt üle katuse. Jõudsin mõelda, et ainuke võimalus on rattad paremale ja gaas peale. Nagu videolt näha, pääsesin nii juba päris kindlast katusest. Bagi ise oli täiesti terve. Seni kuni uuesti sõitma sain, olin viimane. Lõpuni jäänud kahe ringiga sain küll veel kahest mööda. Nii et üle eelviimane.

3. kvalifikatsioon. Sain hästi minema. Korraks olin vist peaaegu teine-kolmas. Sellel rajal töötas mul hästi start väliskurvi poolt. Seni kuni teised sisekurvis rüselesid, sain väljast poolt lihtsalt mööda sõita. Ainus mure oli sisekurvis olijate rataste alt paiskuv kruus. Mingil hetkel oli vaja korraga rooli keerata, käiku panna ja nägemise taastamiseks prillide kilet tõmmata (ehk siis selle pärast läks paar kohta kaduma). Rüselemine jätkus ja esimese ringi tagasirgel sõitis keegi diagonaalis minu bagi esiotsast üle. Seal olid sügavad rööpad ja võimalik, et ta lendas sealt lihtsalt välja või purunes tal tagumine pendelvõll. Igatahes lohises üle minu bagi nina üks ilma tagarattata bagi ja lendas vist õnneks minu trajektoorilt eemale. Tema kadunud ratas koos pendelvõlliga põrkas mul igatahes veel mõnda aega ees. Jäädes lõpuks keset rada vedelema. Hirm oli, et lendab mulle tuppa. Kurv hiljem tundsin, et midagi on valesti. Vasak esiratas oli viltu all, kuid tunne oli nagu oleks parem tagumine rehv tühi. Kulgesin kuidagi lõpuni. Pidurid olid ka jälle kadunud (sama banjo polt täpselt). Katkestajaid oli palju ja koht polnudki väga halb. Ise hoidsin nii palju tagasi kui sain, kuna kartsin diffreid ära kõrvetada. Boksis selgus, et taga on kõik korras, ainult esimene ülemine kiige, roolivarras ja veovõll vajavad vahetust (kuna vasak esiratas oli viltu all, läheb kurvis keerates püsikiirusliigend liiga suure nurga alla ja võll lõhub liigendid ära). Äge on see, et ainult 20 mm orvar supremest tehtud veovõll suudab ära lõhkuda mõlemas otsas olevad püsikiirusliigendid ja ise seejuures isegi mitte kõveraks minna.

Finaal. Startisin kolmandast reast. Sain sealt tagant väga hästi minema. Peale teist kurvi olin neljas. Paar ringi maadlesin kolmandakoha mehega, kuni see täitsa ise spinni tegi. Sain napilt temast mööda kolmandaks, kuid seljatagusel mehel see ei õnnestunud ja tema jäigi sinna. Nüüd sõitsin uhkes üksinduses kolmandal kohal. Teisel kohal olev Licis oli vahepeal vahe sisse teinud, kuid tegi spinni (vist purunes esimene püsikiirusliigend). Nüüd proovisin riske võtmata teisel kohal sõita ja samas olla valmis võimalust kasutama, kui ees olev leedukas eksib vms. Alguses oli meie vahel päris pikk maa, kuid pikema finaalsõidu lõppedes sain finisilipu vaid 10-20 m peale teda.

Oli nii jama kui ka õnne, ning kokkuvõttes 2 koht igati hea tulemus.

09.06.2015 at 23:17
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Veel üks video Smiltenest (tehtud professionaalide poolt):

10.06.2015 at 10:29
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
2. balti etapp Leedus Vilkyciai rajal.

Sellel rajal olen aastal 2010 korra võistelnud. Nagu välja tuli on rada autode vastu halastamatu. Vahepeal oli rajale puistatud purustatud asfalti, mis muutis raja minuarust väga halvaks. Seni kuni rajal veel keegi sõitnud ei olnud nägi rada välja väga hea. Suhteliselt lai ja kiire. Reaalsus oli aga see, et mitmesse kohta tekkis kaks sügavat rööbast ja ülejäänud osa rajast oli mitte kasutatav. Lisaks ei tulnud kasuks korraldaja otsus lasta bagid rajale kõigis sõitudes kõige viimasena. Lätis on see täpselt vastupidi. Mõttetu on lasta kõige kiirem võistlusklass teiste poolt lõhutud rajale. Esiveolised autod on tavaliselt need, kest tekitavad sisekurvi sügavad rööpad. Lõpuks käib võistlus selle peale, kelle pealuu kannatab tugevamat põrutamist. Pole lõbus võistlejale, lõhub võistlusvahendeid ja ei ole põnev ka vaadata.

Treeningsõit. Tore, et treeningsõit oli, aga kuna rada oli kastmata, siis tekkis nii tihe pruun tolm, et oli tegu raja leidmisega ja sõidust oli asi väga kaugel. Sai tasakesi raja läbi veereda.

Ajasõit. 2 ringi õnnestus enam-vähem normaalselt läbida, kuid kolmandalt ringilt tulles lehvitati enne viimast kurvi kollast lippu. Kaks konkurenti olid millegipärast ajasõidus omavahel võistlema hakanud ja omavahel kokku sõitnud. Nende kõrval oli piisavalt vaba ruumi. Vähendasin veidi hoogu, kuid kuna ruumi oli ja tegu on kiire lõiguga siis hoogu ikka jagus. Kui olin juba peaaegu möödumas hakkas üks neist äkki liikuma ja sõitis täpselt ette. Et mitte suurel kiirusel külgepidi kokku sõita, pidurdasin tugevasti. See viskas külje veidi ette ja minu tagumine ratas haakis teise seisva bagi külge. Käis päris kõva kokkupõrge, mille tagajärjel lendas minu autol ära tagumine ratas koos pendelvõlli ja amordiga. Ajasõidust sain kirja 5-nda aja. Kokku oli 10 bagi stardis.

1 kvalifikatsioon. Bagi sai lapitud. Teised tagumised amordid all. Start teisest reast. 1,5 ringi sain sõita, kui ees sõitev bagi sõitis kõige kitsama koha peal vastu piiret ja jäi risti rajale. Ei suutnud temast mööda saada ja sõitsin tagant sisse. Turvavööd olid nagu kummipaelad…Kokku põrkasin mitte kiigega, vaid esimese otsa raamiga. Raami küljest murdus maha esimese kiige kinnitus ja vasak esimene ülemine kiige oli kõver ja küljest ära. Keegi sõitis veel mulle tagant sisse. Sain bagi uuesti liikuma, kuid esimeses vasakus kurvis tegin spinni. Tavaline lugu kui kiige kõver ja pöörates ratas liiga suure nurga alla läheb. Püsikiirus liigend läheb siis tükkideks ja eest ühel rattal kaob keset kurvi vedu (lisaks lendas minema püsikiirusliigendite vahel olnud veovõll- jäädes muide ise jälle terveks). Üritasin jätkata, kuid kuna see oli vaevaline, siis parkisin oma bagi võimalikult ohutusse kohta ja ronisin välja. Kirja läks 1 läbitud ring. 2 ringist jäi puudus äkki 5-10 meetrit.



2 kvalifikatsioon. Bagi sai lapitud (raam keevitatud ja katkised jupid vahetatud). Stardikoht kolmandast reast. Start läks väga hästi. Peale umbes 150 meetrit olin neljandal kohal. Esimesed kolm olid külgepidi koos ja vasak neist vastu piiret. Kartsin, et neile küljepeale ronides surutakse mind piirdesse. Ei roninud sinna vahele. Kahjuks lendas sealt kambast üks ikka mulle pihta ja käisin vist tiiru peale ja tagurpidi (vist) piirdesse. Lisaks tuli mulle veel keegi küljepealt sisse. Väike veremaik oli ka suus… kuid elasin selle ikka üle. Paremale piirdesse sõitmisest oli katki vasak ülemine esimene kiige ja tagumine parem pendelvõll ja vastav velje olid mõlemad kõverad. See sirge lõik oli nii kiire, et juba poole peal põles mul neljanda käiguga pööretepiiriku tuli. Tõenäoliselt kraapisid rattad läbi ka, nii et kiirus oli ikka alla 150 km/h.

3 kvalifikatsioon. Saime bagi jälle taastatud. Vaadati küll starti minnes natuke imelikult… Ühe meie mehaaniku käest küsiti, et mitu ratast on vaja küljest ära sõita, et te enam starti ei tuleks… Tõesti ei tea- pole juhtunud sellist asja, et ei saa. Olin viimases reas viimasel stardikohal ja mõtlesin, et sõidan selle sõidu lihtsalt läbi ja trügima ei hakka. Nii läkski. 2 tk. pudenes ära ka ja sain esimest korda omal jõul rajalt maha. Kuna finaal on pikem ja võimalust kohta sebida rohkem, siis jäin lootma sellele. Ainuke huvitav vahejuhtum oli see, et sõidu alguses tekkis kiiretes lõikudes endal imelik tunne, et keegi justnagu kangutaks kiivrit. Prillid tahtsid koos kiivriga otsmiku peale liikuda. Lõpuks tõmbasin kiivri noka allapoole ja kadus ka see probleem… Kiirus oli ikka päris suur sirgetel…

Finaal. Kahjuks sinna mind ei lastud, sest eelmisest hooajast on tehtud seadus, kus eelsõitudest tuleb läbida vähemalt 50% ringidest. Minul jäi paberi järgi puudus 1 ring ja tegelikult siis 5-10 meetrit. Aga nii see elu on ja mõnikord lihtsalt ei vea…
Järgmine võidusõit on jälle Smiltenes ja toimub augusti lõpul. Natuke on õnneks aega, et haavu lappida.

Pilt hävinud detailidest:


10.06.2015 at 18:37 1 edit. Last edited 10.06.2015 at 18:41 by bagiauto
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.