register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
Trabi
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Rumal küsimus võibolla aga miks sul genekale nihukesi suuri pöördeid vaja on? Kunagi kuskil koolitusel jäi kõrvu, et genekas toodab kõige paremini ja jõudsamalt 2500-3000 p/min juures.
16.07.2013 at 07:29
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Tänud küsimast.
Ma arvan, et 2500-3000 p/min juures võib olla parim laadimine standard autol ja siin on sel juhul mõeldud mootori pöördeid. Tavaliselt teeb genekas päris mitu korda rohkem pöördeid kui mootor.
Mul bagil voolutarve küllaltki suur (vähemalt vormelitega võrreldes :D). Juhtplokk (see ise küll suurt midagi ei tarbi aga mõni amper läheb ikka), elektriline veepump (maks. 10 A), kütusepump (7 A), vendikad (25 A).
Eelnevalt oli mul kasutusel üks miniatuurne genekas 2,8 kg, mis andis 40-45 A maks. ja sellega oli pidev jama (kui mõni ringraja mees selle vastu huvi tunneks, siis oleks neid 2 tk. müüa- ilma pideva ventilaatori käiamise vajaduseta peaks see väga hästi sobima). Maks. pöördel suutis küll kõik käimas hoida, kuid võrgupinge läks ikka vahel 12-12,5 voldi peale. St. et jahutus ventilaator ei tööta enam oma maks. võimsusel jne. Mõnikord on vaja pool tundi kohapeal tühikäigul starti oodata (ükskord olen selle pärast stardi ootel katkestanud). Kui kõik need asjad järel on, siis käib pinge väga alla, sest tühikäigul ei tooda genekas suurt midagi (rihmülekanne genekale suht aeglane). Aku ka nii palju pikalt ei kompenseeri (kasutan Alianti 1,2 kg akut). Kui geneka pöördeid tõsta nii, et tühikäigul oleks laadimine piisav, siis 9500 p/min sõites lendaks genekas laiali. Näiteks see väike 40 A genekas kannatab tehase andmetel 18000 p/min. Ehk siis päris 2 korda kiiremini genekat pöörlema panna ei saa minu mootori puhul...
Siin näiteks üks tabel, mis kirjeldab palju ampreid mis pöördel genekas toodab (see tabel pole küll päris minu geneka kohta, kuid peaks hästi iseloomustama geneka tööd):



Nagu näha, siis 60 A nimivõimsusega genekas annab tühikäigul (mootori pöördel umbes 1200 p/min - geneka enda pöörded oleks siis umbes 2400 p/min) ainult umbes 20 Amprit. Minu bagil kulub aga jämedalt 40A jagu...(akut oleks ka vaja ju veidi laadida). Igaljuhul läks nüüd peale 70 A genekas (3,2 kg), mis peaks igas asendis turvaliselt voolutarbe ära rahuldama ja võin rahulikult kasutada 1,2 kg. liitium polümeer akut (isegi Red Top-iga võrreldes veel 4 kg. puhast kaaluvõitu). Päris huvitav, et genekas läks küll 0,4 kg. raskemaks, kuid aku pealt sai üle 4 kg. kaaluvõitu :). Need kauged ajad, kui sõideti ilma genekata ainult aku pealt on vähemalt minu alal ammu läbi.
16.07.2013 at 10:33
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Vahepeal sai harjutatud vaakumis plastikdetailide tegemist, vajadus tekkis FIA nõudele vastavate mõõtudega peeglite järele. Vorm tehtud, sai harjutada kuidas vaakumtehnoloogia töötab. Esialgu pole veel tulemusega lõpuni rahul, kuid palju enam puudus ka pole:

vaakumvorm:


peeglikorpuse toorik:


süsikiust ka:

16.07.2013 at 11:22 1 edit. Last edited 16.07.2013 at 11:34 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Airbox- momendil siis kaheosalise vormi tegemine (päris tore oli noaga lõigata lehtmaterjalist krae, kuhu sisse läheb tihedalt airbox-i mudel ilma, et detaili ja krae vahele õhuava jääks):

Krae vormide eralduspinna jaoks:




üks vormi pool valmis:




29.07.2013 at 14:32
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Vorm valmis. Nüüd tuleb vaid detail ise ka lõpuks valmis teha...



04.08.2013 at 23:09
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Õhufiltrikorpuse tükid valmis. Tehtud sai need vaakumiga ja tulid üllatavalt hästi välja, kuigi trikitamist on nendega küllaga. Vormidel on päris palju järske nurki, mida pole eriti lihtne puhtalt välja painutada. Ja loomulikult kulub päris palju ruute kallist süsinikkiud kangast. Kogu komplekt kaalub kokku alla 700 grammi.

vormi ettevalmistamine:



Valmis pooled:





otsaplaat, mis läheb trompetite külge:



kogu komplekt:

25.08.2013 at 12:32 1 edit. Last edited 25.08.2013 at 12:56 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Vahepeal mõni pilt natuke teisest teemast- üks tellimustöö. Kuna rallimeestel tükib keskmise korpusega peaülekande hambumine tihti purunema, siis oli vaja teha korralik võidusõiduks sobilik diffrilukk suure korpusega BMW peaülekande jaoks. Keskmise korpusega diffrilukke oleme teinud mitmeid. Suure korpusega diffrilukku pole seni vaja olnud. Nüüd siis suur ka tehtud. Tööd natuke rohkem kui keskmise korpusega lukul, kuid muus osas täiesti tehtav. Sisse läksid lisa kettad (topelt võrreldes originaaliga), ümber said töödeldud rambid ja parema jahutamise ja määrimise huvides ka korpuse avad suuremaks freesitud (korpus suuremaks ka treitud, et lisakettad sisse mahuks). Kuna originaalkettad olid väga hästi säilinud, siis sai need kasutusse jäetud ja lisatud 4 uut. Lisaks oli vaja veel paar puksi treida ja eelpinget muuta. Nüüd siis 25%-lise originaal diffri asemel 75%-line.

diffri sisu:


muudetud rambid:


ümber freesitud korpus:


lisatud kettad:


27.08.2013 at 00:53 3 edits. Last edited 27.08.2013 at 00:59 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Mootori rihmakatte toorikud ka vormist käes:



31.08.2013 at 00:22
HoCi
  
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kadedusega vaatan, kui ilusad detailid suudad teha.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
31.08.2013 at 01:29
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Tänud. Eks ma olen nüüd veidi harjutanud ka. 4 esimest peeglikorpust viskasin igatahes minema :D. Aga praeguseks on vaakumtehnoloogia saladused juba teada...
02.09.2013 at 10:07
-XR-
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Hakka nendega raha teenima.
Näiteks selline väike tükike maksab ebays $1460
http://www.ebay.com/itm/Carbon-Center-Console-for-Ferrari-360-/290545354304?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43a5da4640&vxp=mtr

Sinu asjadel tundub kvaliteet isegi parem kui neil hiinakatel.
02.09.2013 at 10:18
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Mõni pilt jälle progressist:

Lülititeplokk paigas- masslüliti (toimib süütelülitina), starteri lüliti, stardiabi lüliti (koos automaatse seisupiduriga) ja lüliti käiguvahetuse katkesti sisse-väljalülitamiseks (olenevalt kas pinnas libe või mitte) -rohkem pole bagile vaja. Ülejäänud asjad käivad kõik automaatselt mootori juhtploki kaudu.


Katete kinnitused valmis ja sisselase ka paigas (kuigi veel lõpuni kokku liimimata)










Jahutussüsteem paigas koos õlitussüsteemiga (laminova jahuti ja eraldi õlifilter)


02.09.2013 at 10:40
Silwer
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Njaa, selle teema pilte on alati hea vaadata.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
02.09.2013 at 13:37
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Selle aasta bagide EM-i hooaeg sai sel nädalavahetusel oma lõpu. Sõideti 9 etappi üle euroopa.
Viimase etapi finaalidest mõned videod:

Super buggy:


Buggy 1600:

25.09.2013 at 11:23
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Bagi esiosas kõik jupid küljes. Tagaosas vaja veel karterituulutus paika saada ja mõned vee voolikud paisupaagi vahele. Siis võiks raami värvimisse saata.

Pildil bagi esiosa: muu hulgas aku kinnitus, mootori juhtploki hoidik, pidurisolenoid stardiabile, piduritorustik jne...


30.09.2013 at 23:40
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Paisupaak ja karterituulutuse anum ka valmis. Sisuliselt võib hakata värvimist ette valmistama:



17.10.2013 at 15:41
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Raam värvitud pulbervärviga. Värvi nimi Kroom... Nüüd saab lõpuks mootorit tegema hakata ja loomulikult raami ka kokku tõstma hakata.









07.11.2013 at 18:21
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Veel üks pilt värvitud raamist koos katetega:



Nüüd siis käsil mootor. Kõigepealt vaja kolvid veidi ümber teha, sest nagu ikka on kolvitootjal oma arusaam asjast, mis minu omaga kokku ei lähe :)



valmis !!!



10.11.2013 at 01:13
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Nüüd siis ka väntvõll puhastatud ja poleeritud:

11.11.2013 at 00:30
hents99
  
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Super! Muud nagu ei oskagi öelda.

5-klapi tehnikas mootor oli taotluslik?

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
11.11.2013 at 01:40 1 edit. Last edited 11.11.2013 at 01:41 by hents99
peep
 
Moderator
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Nagu eelpool öeldud, väga hea töö ! Aga...mul kui võhikul tekib seda ilu vaadates küsimus, et kas krossis mis on juba iseenesest autot lammutav ja kus lisaks ka kontakte palju, tõesti kannatab nii paljude isetehtud lahenduste ja sellise viimistlustasemega masinaga tõsiselt võistlelda ? Kas sellised näitusekõlbulikud käsitöö autod on bagikrossis levinud ? Võiks ju eeldada, et mida standardsemad/robustsemad lahendused, seda odavam ja operatiivsem on remont ? Võistlusvahend on ju lõpuks vaid kulumaterjal ?

Ma ise sõidaks sellega ilmselt vaid pidupäevadel oma lõbuks ja pärast peseks ning poleeriks nädal aega. :D

Kindlasti see küsimus natuke filosoofia valdkonda kuulub aga see kas kulutada resursse üht- või teistpidi on võistlusspordis tulemuse seisukohalt alati oluline, kui just piiramatult raha ja aega käes pole.
11.11.2013 at 10:33
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
quote:
Super! Muud nagu ei oskagi öelda.

5-klapi tehnikas mootor oli taotluslik?


Sai uuritud ka teisi variante. Kuna olen VW-niga kaua seotud olnud, siis vaatasin ikka sinna poole. 16-klapine kaan on sellele plokile nii vana, et leida korralikku mõradeta kaant on juba raske. 20-klapilisi mootoreid-plokke on aga doonoriks leida lademetes. 20-klapilisi on tehtud võidusõiduks suht vähe, kuid need mis on tehtud, annavad välja päris head võimsust-momenti. (minu eelmine stendimine oli 215hj ja 195 Nm momenti).
1,6-mootori ehitamiseks oleks sobinud veel vana Polo GTI mootor, kuid see on eestis liiga haruldus...

Muude markide mootorid: Fordi duratec sobiks ka, kuid see jälle nullist aretus...

Välja sai mõeldud ka selline võimalus: Võtta Honda Type R K20A mootor ja tellida sinna sisse lühike teras vänt, millega saaks mootori 1.6 liitri peale. Seda võiks siis sellise lühikese käigu korral kuni 12000 p/min laulutada. Lisaks kannataks see kaan sõita väga agressiivse nukiga. Aga tegu oleks uue aretusega ja sinna läheb palju raha ja doonormootorid suht kallid...Kui tahta tõsiselt võidu sõita, siis vaja arvestada mitme mootoriga. Mul seni vedanud, stendis pole ükski laiali lennanud ja vähemalt ühe hooaja on lisaks veel sõitnud. Muud Honda mootorid ei vääri vaeva minuarust...

Selleks et EM-il konkurentsis olla, oleks vaja 215-250 hj. ja loomulikut seda hea momendikõveraga. Mootor võiks kesta vähemalt 1 hooaja. Bike mootoriga tegelastel on 300 hj. (õnneks momendiga pole just kiita).

Just mootori pärast oleks tegelikult mõnes mõttes isegi lihtsam sõita suurt klassi (kuni 4 liitrit). BMW S54 vms. annaks lihtsalt ja kestvalt üle 400 hj. Ainult, et siis lähevad kalliks käigukastid -diffrid...

11.11.2013 at 12:57
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
quote:
Nagu eelpool öeldud, väga hea töö ! Aga...mul kui võhikul tekib seda ilu vaadates küsimus, et kas krossis mis on juba iseenesest autot lammutav ja kus lisaks ka kontakte palju, tõesti kannatab nii paljude isetehtud lahenduste ja sellise viimistlustasemega masinaga tõsiselt võistlelda ? Kas sellised näitusekõlbulikud käsitöö autod on bagikrossis levinud ? Võiks ju eeldada, et mida standardsemad/robustsemad lahendused, seda odavam ja operatiivsem on remont ? Võistlusvahend on ju lõpuks vaid kulumaterjal ?

Ma ise sõidaks sellega ilmselt vaid pidupäevadel oma lõbuks ja pärast peseks ning poleeriks nädal aega. :D

Kindlasti see küsimus natuke filosoofia valdkonda kuulub aga see kas kulutada resursse üht- või teistpidi on võistlusspordis tulemuse seisukohalt alati oluline, kui just piiramatult raha ja aega käes pole.

Hea küsimus. Kas oled käinud Bauskas autokrossi EM-i vaatamas? See osa krossist on midagi muud kui mingite autoromudega pori sees sumpamine (paljud seda krossiks peavadki). Aga eks neid kokkupõrkeid toimub krossis samamoodi kui ringrajal... Kuna kiirused on aeglasemad , kui ringrajal, siis pole iga kokkupõrge nii valusate tagajärgedega kui paista võib. Bagi on suht hästi taastatav. Kui ongi suurem kokkupõrge, siis saab toruraamil kõverad osad välja lõigata ja konduktori peal jälle kõik õigeks sättida. 99% juhtudest suudame me bagi kahe võistlusstardi vahel ära taastada. Minu viimane sõit Bauskas algas mulle ajasõidus 2,5 tiiruga üle katuse. Tervet kiige-kääna jooksu on kaasas min. 2 tk. Küljetorud ja katted on samuti lihtsalt vahetatavad ja alati tagavaraks kaasas ka... EM-i tiimidel on lisaks tagavara mootorid-kastid jne. olemas. Kahe võsistlusstardi vahel suudab mootori ära vahetada... Nii mõnelgi sõitjal on väga hästi hooldatud auto (eks see ühelpoolt ka ehitajate sari ole) ...

Sellised need bagid ongi kõik- Enamjaolt käsitööna valmistatud, sest standardtükke kasutades pole lootustki autot töökindlaks ja kaalu saada. Ega nad kõik nii läikivad ei ole, kuid minul peale enda sõitmise veel teinegi eesmärk. Olemas väike unistus taolist bagi ka mujale müüa. Hollanis ja saksamaal peaks olema suur turg nendele... Ainult et esialgu on keeruline kuskilt "Eestist" midagi hollandise müüa. Eelmiselegi meie bagi versioonile oli palju huvilisi, kuid võimalikel ostjatel on arusaadav hirm osta sellist "tundmatu looma nahka" Oleks vaja EM-il olla esiotsas ... :D Kahjuks momendil pole lootustki tervet EM-i sarja kaasa teha. Momendil plaan sõita Balti etappe ja mõne EM-i. Kui saaks EM-il A finaali (esimese 6 sekka ) siis oleks argumenti ka kuskilt raha lunima minna.

Võrdluseks: Rallikrossi auto super 1600- eelmise aasta EM-i võitnud asi - hind natuke üle 100000 eur.
Bagi 1600 4wd uus - 35000 eur (lihtsam remontida, oluliselt kiirem jne.) (lihtsamate versioonide hinnad hakkavad tellides pihta 15000 eur)

11.11.2013 at 13:44
peep
 
Moderator
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Tänud silmaringi laiendamise eest. Pole tõesti kunagi bagide võistlust vaatamas käinud, seega alast vaid umbmäärane ettekujutus.
11.11.2013 at 14:48
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Mõni video ka selle spordi tutvustamiseks:






11.11.2013 at 16:01
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.