register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 12 13 14 15 16 17 18  
Poster Message
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Tuleva hooaja plaanid nüüd tehtud ja tööd alanud. Kui kõik läheb hästi, siis tuleb meie poolt starti 3 võistlusautot. Momendil tööd käivad. Kuna tehnilised reeglid on muutunud, siis vaja alustada kõigil kolmel raamil peakaare vahetusest... Just saabus paras ports torusid ja eile saime kaared painutatud. Minu bagile läheb nagu ennegi 50x2 mõõduga torust tagakaar ja teisele kahele 45x2,5. Kõigisse bagidesse lähevad uued FIA istmed ja seetõttu vaja rohkem ruumi autosse. Minu bagil oli põhimureks, et tagakaar oli liiga palju kaldu. Võtsingi kätte ja saagisin vana tagumise kaare bagi küljest ära. Uue kaarega istun kõrgemal ja nii saab kardaani lasta istme alt läbi. Mida väiksema nurga all kardaaniristid on, seda parem ja lisaks muutub FIA istme kinnitamine lihtsamaks. Raamile vaja lisada päris mitu meetrit toru, mida enne polnud- seda kõike ainult turvalisuse nimel... Nõuded 500 kg. kaaluvale bagile samad, mis 1300 kg kaaluvale ralliautole...





07.01.2018 at 19:59
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kaare vahetus:











07.01.2018 at 20:21
Erik 78
Võistlusbagi VW 1600 4wd
50*2 toru on ju kergem, kui 45*2,5 miks siis teistele kergemat toru ei pane?
09.01.2018 at 13:41
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Just, 50x2 on kergem ja seetõttu on seda minu bagile vaja. Minu bagi oma auto mootori ja käigukastiga on veidi ülekaalus (minu bagi miinimumkaal 520kg.). Teised kaks: üks on 2x750 baigi mootoriga. Selle miinimumkaal oma 8 silindriga peab olema 620 kg ja selle saavutamisega pole probleemi. Teine on 1300 hayabusa mootoriga ja siin pole ka 490 kg. miinimumkaalu saavutamisega probleeme. Samas on 50x2 toru painutamisega jne. oluliselt rohkem jama...
09.01.2018 at 15:12
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kaar vahetatud, lisaks veel 10 toru vahetatud. Raami põhiosa valmis. Vaja veel lisada rist tagumisele kaarele ja ette tantsutorud...





22.01.2018 at 17:59
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
See hooaeg tuleb päris teistmoodi. Jälle üle hulga aja on Lätis EM-i etapp ja Bauska rada on tagasi ka Balti meistrivõistluste sarjas.
Järnevalt võistlused, kus kavatseme osa võtta:


02-03.06.2018 Bauska Musa Läti EM-i etapp
09-10.06.2018 Vilkici Leedu EM-i etapp

07-08.07.2018 Pilskalni Läti Balti MV etapp
26.08.2018 Vilkici Leedu Balti MV etapp
08-09.09.2018 Bauska Musa Läti Balti MV etapp
29.09.2018 Šakiai Leedu Balti MV etapp
30.01.2018 at 00:09 1 edit. Last edited 02.02.2018 at 17:03 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Üks teine projekt hakkab ka kulmineeruma :D...



09.02.2018 at 13:50
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Rallikrossiauto sai omale mootori ka... Loodetavasti kestab ja toodab võimsust ka parasjagu...



04.04.2018 at 10:21
jass161
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Projekteerisid ja koostasid mootori ise?
05.04.2018 at 19:45
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Rohkem oli tegemist olemasoleva taastamisega. Kole palju asju tuli taastada ja ka ümber teha.
06.04.2018 at 10:58
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Rallikrossi ford sai stenditud ja sõitis ka rallikrossi treeningpäeval. Loodame, et esimesel etapil kõik õnnestub...
23.04.2018 at 10:23
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Bagil tagasild tehtud. Nüüd jääb veel mustmiljon väiksemat tööd, nagu mootor, kast, raam lõpuni jne.





23.04.2018 at 10:26
jass161
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kuidas sul elektriline roolivõim toimib? Kas läbi originaal mooduli koos lisa plokkiga( millel on potekas tundlikusse reguleerimiseks), mis simuleerib kiiruse signaali?
05.06.2018 at 12:32
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Jah, originaal juhtplokk, pluss lisamoodul. Lisamoodul simuleerib nii kiiruse kui ka mootori pöörete signaali.
06.06.2018 at 12:06
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Vahepeal on olnud pikalt vaikust. Üritan kokku võtta mis vahepeal toimunud on.
See hooaeg algas ehitamise maratoniga. Kaks nädalat enne Bauska EM-i etappi sai töölt puhkus võetud ja päevad ja ööd garaazis ehitatud. Kuna Fia reeglid karmistusid, tuli raam ümber teha, kereauto normile vastav iste paigaldada, kardaan esiratastele uus teha ja kardaani kaitse nõuetepäraseks muuta. Lisaks veel miljon pisiasja. Lisaks olin võtnud ette veel mootori hoolduse ja ümbertegemise.
Kambaga saime raami valmis ja värvitud. Siis hakkas uus võidujooks ajaga, et jõuda uue mootoriversiooniga stendi. Päris valmis stendiks ei saanud, kuid stendi päeva eelsel ööl kell kolm läks mootor lõpuks käima.
Siis läks bagi treilale ja hommikuks olin Tõrvast sõitnud Tallinnasse ja Andrese juures stendis...
Mootor on mul juba üle 3 aasta sõitnud. Kaant maha polnud võetud. Ainult kepsu saalesid olen perioodiliselt igaks juhuks vahetanud. Selgus , et kaan oli väga heas korras- piisas hooldusest. Kolvid-rõngad, silindrihülsid ka ok. Hülsil oli maks kulumine 1 sajandik - ja see ka ilma surveplaadita mõõtes... ühesõnaga kõik oli väga hea. Tellisin uued nukkvõllid. Nii sisselase kui väljalase 10-15 kraadi pikema lahtioleku ajaga.
Stendimisega oli omajagu probleeme, juhtplokiga väike jama jne. Kui lõpuks stendima saime, siis selgus, et midagi rõõmustavat pole. Täiesti mittesõidetav momendikõver. Alguses oli tühjus ja lõpus ... oli ka tühjus :D . Midagi tagus nii vastu, et esialgu tekkis kahtlus, et olen midagi valesti kokku pannud vms. Tõenäoliselt ei sobi väljalase nende uute nukkidega kokku vms. Igatahes selliselt polnud midagi teha. Vedasin bagi koju ja sättisin vanad nukad peale tagasi. Nendega töötab nagu siidi... Tuleb teha selline summuti, mille primaar ja sekundaar torude pikkusi on lihtne stendis reguleerida ja kohe tulemust mõõta. Aga see töö jääb tulevikku... Seni tuleb 224 hj ja 212 Nm-ga leppida... See kaks nädalat jutti ehitamist kurnas päris ära. Peale enda auto ehituse toimus veel Janari kahe mootoriga bagi ehitus, milles minul ka väike osa oli...
10.07.2018 at 10:52
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Bauska EM- 2-3 juuni. 1 juuni hommikul kell 5 saime niikaugele, et läksime koju magama. Seda selleks, et paar tundi hiljem uuesti ärgata ja asuda Bauska minekuks asju kokku pakkima...
Igatahes õhtuks olime Bauskas kohal, registreerisime end ära ja läbisime ka tehnilise komisjoni. Kõik see läks ilma probleemideta.
Laupäev 2 juuni: Esimene võistluspäev. See koosnes kahest ajasõidust ja toimus ka esimene võistlusstart.

Esimene ajasõit sain 23-nda aja. Võistlejaid minu klassis oli 32 tk. Seda läksingi sõitma ettevaatlikult, et saada mingi sõidu tunne kätte ja mitte riskida tarbetult. Välja kukkus nii, et tagasi sai hoitud liiga palju. Head sõidutunnet ei tekkinud, auto tükkis kuidagi palju sirgel taaruma. Mingit viga kusagilt samas ei paistnud. Mootori temp oli veidi kõrge ja laadimispinge madal. Proovisime seda lahendada, kuid midagi konkreetset ei leidnud.

Teine ajasõit suutsin aega parandada ja sain ajasõitude kokkuvõtteks 20-nda. koha. Esiotsa mehed aega ei parandanud- ehk siis teises sõiduvoorus oli rada kehvem. Ikka laadimispinge madal ja seepärast jahutusprobleemid...

Esimene võistlusstart: Startisin oma eelsõidus teisest reast. Stardist sain suht hästi minema. Esimesest kurvist tulin välja neljandana. Olin kolmanda koha mehel suht järel, kuni ta veidi valli sõitis ja rajale risti käis. Mina pidama ei saanud ja toimus kerge kokkupuude. Minu taga olevad konkurendid ei saanud samuti pidama ja minu auto pihta käis juba tugevam pauk. Jäin küll veerema, kuid auto sai päris palju kannatada.
Bagil oli puruks sõidetud tagaosa. Kokkujooks 2 cm. Parema poole pendelvõll oli kõver. Kulgesin edasi. Suure tolmu sees tegin veel ühe spinni, kuid sain uuesti sõitma. Lõpetasin kuuendana. Mõnel konkurendil läks sejataga toimunud kokkupõrkes oluliselt halvemini. Lisatud pardavideo minu autost tahapoole (fia nõuab igal autol tahapoole vaatavat kaamerat). Muide alguses sõidab minu selja taga kahe mootorsaani mootoriga bagi (üle 300 hj.). Õnneks oli tal probleeme stardist minemasaamisega.













10.07.2018 at 14:11
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Bauska esimese päeva õhtul läks siis remondiks. Vahetusse läks parempoolne pendelvõll. üks esimene käändtelg, mis tekitas selle 2 cm kokkujooksu ja kuna esisild käis lahti, siis vaatasime veovõllide otsad ka üle.
Leidsime ühe esimese välimise püsikiirusliigendi juurest anomaalia. 2 veovõlli kuuli olid veovõlli kummi sees lahtiselt. Ehk siis liigend töötas 4 kuuliga. Liigend ise oli täiesti terve. Need kuulid ei saa liigendist välja tulla ilma, et liigend katki oleks või seni, kuni liigend on võlli küljes. Ühesõnaga olin senimaani sõitnud selliselt. Ja sai see olla ainult kokkupanemise viga (liigendi sisu käis võlli sissesurumisel korra risti ja kuulid tulid välja ja siis läks võll sisse... Selliselt võib liigend koormuse all kiiluma hakata. Võibolla sellest see taarumine ajasõitudes...

Teine päev: Teine võistlusstart startisin kolmandast reast. Sain viiendana minema ja suutsin selle saani mootoriga bagi enda taga hoida. Korra panime küll küljed kokku. Selle sõidu sain korralikult sõita, kuid läks kirja rohkem harjutamisena, mis enne tegemata jäi...

Siin on kuuendal minutil näha väljast seda esimese päeva kokkupõrget ja seda kuidas see saanimootoritega must möödub. Intervjuus räägib mees, kellega ma ka teisel päeval rajal maadlesin ja korras autoga seljataga hoidsin:

10.07.2018 at 14:47
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Teise päeva kolmas võistlusstart: Selleks , et saada poolfinaalidesse, tuli kolmandas sõidus saada vähemalt 4-5 koht ja olla kokkuvõttes esimese 20 seas.
Teiseks päevaks olime suutnud jahutamise probleemist ka jagu saada. Vahetasime ära generaatori ja pinge tõus tekitas kohe parema jahutamise...
Startisin jälle teisest reast. Sain stardist alguses hästi liikuma, kuid mõni meeter hiljem kiirendamisel oli tunda kolakat ja auto muutus raskesti juhitavaks. Ja esimeses kurvis tegin spinni. Mootor suri välja ja enam ei käivitunud. Stardis purunes üks esimene sisemine püsikiirusliigend (sellest juhitavuse probleemid) ja kurvis suutis see katkine liigend kinni kiiluda (sellest spin).
Minu jaoks oligi see võistlus läbi ja õiget minekut ei saanudki näidata. Enda 2011 aastal sõidetud ajast jäin 1 sek. kaugusele. Ise toores ja auto toores. Kahju, et hooaeg hakkas kohe EM-i etapiga...





paraadringil roolis tütar:



starti ootamas:



mootori andmete kogumine:

10.07.2018 at 15:03
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Peale EM-i tekkis võimalus Piirojal natuke sõita. Veoauto krossi toimumise ajal saime veidi demosõitu teha. Kahjuks läksid veokate sõidud venima ja saime ainult 2 korda rajal käia, kuid abiks seegi. Käe sai ikka soojaks ja sain kurvi ka korralikult jooksma. Piiroja rada on väga mõnus sõita. Erineva raadiusega kurvid, kiire rada jne. Kahju, et Eestis ühtegi võistlust pole. Seal tehti ka üks ports päris häid pilte:











10.07.2018 at 15:25
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
08.07.2018 toimus Lätis Pilskalni rajal Balti MV esimene etapp. Pilskalni rada on päris mõnus , kuid samas ohtlik ka. Rada sisaldab kolme hüpet. Seekord oli korraldaja pannud bagide stardi iga sõiduvooru viimaseks. See tähendab väga lõhutud rada ja palju tolmu. Põhjenduseks oli see, et peale Bagide sõitu pidi palju rahvast lahkuma, kuna läheb igavaks... Aga see, et kõige kiiremad ja ka tõenäoliselt kallimad sõiduriistad ennast mõtetult lõhuvad ja lisaks teeb läbipaistmatu tolm ka sõitmise ohtlikuks, pole üldse oluline... Mingit suurt sõiduilu ka ei teki, kui rada halb.

Kõigepealt anti paar treeningringi. Olen seal rajal 2 korda võistelnud. Eelmine kord võitsin pikalt. Tean, et üks hüpe on selline, kus tuleb enne pidurdada ja siis gaasiga üle lasta, et mitte liiga kaugele lennata ja et mitte nina peale (ja üle katuse) lennata. Tundub, et seda hüpet oli veel teravamaks tehtud. Igatahes tegin esimesel ringil kohe meeletu hüppe. Õnneks kukkusin neljale rattale. Selgroog sai ka paraja paugu jne.
Amordid olid ka veidi liiga maha keeratud... Peale väikese seljavalu ei juhtunud muud midagi- Reiger teeb ülihäid amorte...



ajasõidus tõmbasin tagasi ja tegin tagasihoidlikuma hüppe ja ei võtnud liigseid riske. Tulemuseks kolmas aeg. Esimene Leedukas Zawarskis, tema järel teine Tõrva mees Janar Kadak (oma uue 2 baigi mootoriga bagiga) ja kolmas mina 0,2 sek. kaotusega esimesele. Ülejäänud jäid juba üle 1 sek. kaugusele. Oleks pidanud rohkem pingutama :D Kolmas stardikoht pole siin rajal just kiita...

esimene võistlusstart: Lootsin heale stardile, kuid tegin startides rumala vea. Hoidsin kätt käigukangil, et saaks kiiresti teise käigu tõmmata. Siduri avamisel tegi auto jõnksu ja käsi tõmbas kangi nii palju, et rakendus süütekatkesti. Pööre kukkus 2500 pöördeni, mis tähendab sisuliselt mootori seismajäämist. Siis kui minema sain jäin tolmu sisse ekslema. Sõidu käigus tegin küll ühe möödasõidu, kuid ega konkurendist ju läbi ei sõida (olgu ta nii aeglane kui tahes) ja enda autoga pole ka mõtet liigselt riskida, sest oluline on kokkuvõttes ikkagi finaalis võimalikut ees olla... Samas ees sõita on muidugi kõige turvalisem...

teine võistlusstart: Sain teisest reast startides esirea kiiretele sappa ja olin vist kolmandal kohal, kui Leedukas ees risti keeras. Suutsin temale otsasõitu vältida, kuid põrutasin ninaga muldvalli. Õnneks jäi kõik terveks. Seni kuni sain tagurdatud olid kõik muidugi läinud. Suutsin kambale kohe järele sõita ja uuesti viienda koha saada...

kolmas võistlusstart: Stardi algus hea, mingil hetkel paarsada meetrit tunde järgi sõitu. Kui pilt tagasi tuli, siis võttis eelmises sõidus minu ees risti käinud ja katkestanud leedukas minu najal kurvi (kuigi punktide järgi poleks isegi esimene koht tema finaali kohta enam paremaks muutnud). Ka minu stardikoht oli sisuliselt otsustatud. Sõitsin ilma liigseid riske võtmata. Üritasin löökaukudesse mitte külg ees sisse sõita ja hoida autot niipalju kui saab... Jälle viies koht...

Finaaliks sain neljanda stardikoha, mis sellel rajal polnud üldse paha. Esimene-teine koht oleks olnud muidugi parem, kuid kolmas stardikoht juba halvem kui neljas.
Kõik eelsõidud oli võitnud Janar Kadak 2 baigimootoriga bagil. Lootsin stardis talle sappa saada... Esialgu see õnnestus. Siis saabus pimedus (tolm-kivirahe). Jäin kobamisi liikuma. Esimeses tagasikurvis, kuhu alati tropp tekkis, tuli pilt tagasi. Vaatasin, et sisekurvis vaba auk. Keerasin julmalt sinna. Võtsin sama Leeduka najal kurvi nagu tema eelmises sõidus. Natuke aega oli metallikolinat, kust mina lahkusin omal jalal. Bagi jäi liikuma, ainult rool oli viltu. See annab teada tavaliselt kõverast esiveermikust ja kui see on liiga kõver, siis tavaliselt järgmises kurvis jookseb püsikiirusliigend liiga suure nurga tõttu puruks, kiilub kinni, tekib spinn või parimal juhul saab taarudes edasi sõita- kuid seekord läks paremini. Tekkis küll suur lahkujooks, sest roolivarras oli kõver, kuid vedu jäi alles. Olin kolmandal kohal. Pool ringi hiljem võtsin hüppe veidi kiiremini ja tagasi mäkke sõites sain teise koha mehest mööda. Janar oli umbes paarsada meetrit eest ära. Teise ringi lõpuks oli ta kinni püütud ja plaan oli teda survestada ja vaadata kas ta eksib. Liigselt riskida ei tahtnud, kuna Janar ju oma tiimi mees ja eestlaste kaksikvõitu ei tahtnud küll ära rikkuda. Tekkis küll mõningaid võimalusi, kuid puhtaks möödumiseks jäi neist väheks. Janari 2 baigiga bagi on 100 kilo raskem ja oluliselt tugevama konstruktsiooniga, kuna kaaluprobleemi ehitamisel üldiselt ei teki. Ehk siis kahe auto kokkupõrkes oleks olnud kannatajaks pigem mina. Samas oli rada nii halvas seisukorras, et tuli vaadata kuidas aukudesse sõita. Eelviimase ringi lõpus olevast hüppest maandudes nägin järsku kuidas Janari auto pendelvõll purunes... sain mööda ja sõitsin võiduka lõpuni... Janar võitles põhja peal lõpuni, kuid üks konkurent sai tast ikka mööda.

Kokkuvõte: Mina esimene, Janar kolmas, Keivo kartbagiklassis kolmas. Kõik eestlased poodiumil. Janaril küll peale väga head sõitu ebaõnn, kuid ikkagi korralikud punktid balti MV avaetapilt.






























10.07.2018 at 17:27 1 edit. Last edited 10.07.2018 at 17:31 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Üks huvitav asi veel. Nagu öeldud läks Janaril viimaselringil tagumine pendelvõll katki ja koos sellega ratas minema. Tegemist oli väliskurvi poolse rattaga ja õnnetuseks ei kadunud see küljest, vaid jäi kaasa lohisema. Ka kolmandal kohal oleval konkurendil pudenes pendelvõll minema, kuid see eraldus bagist ja temal läks kurvisisene ratas minema. Igatahes suutis ta kolmel rattal mööduda Janari kolmel rattal sõitvast autost. Igatahes oli mul viimast ringi päris naljakas sõita, kuna tee oli täis erinevaid võlle, rattaid ja vedrusid...





11.07.2018 at 10:24
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Üks natuke teistsugune töö, mida sai kevade poole tehtud.

Katkine carbon kapott ja pagass (piisavalt kalli auto oma, et tasuks taastada. Nagu näha oli katki nii ülemine, kui alumine pool...). Alumine pool nähtav karbon mõlemal juhul:

pagass






















30.07.2018 at 12:14 1 edit. Last edited 30.07.2018 at 12:25 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Kapott:




















30.07.2018 at 12:22
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
Vahepeal on toimunud kaks võidusõitu. 26 august toimus võidusõit Leedus Vilkyciai rajal. See rada pole mulle varem suurt õnne toonud. Paar aastat tagasi seal sõites oli palju tolmu ja auklik rada. Seekord oli rada päris hea. Kiirused sirgetel on päris suured. Mõlemad sirged lõigud tuleb minu bagiga pöörete piirikus sõita (155 km/h).
Bagisid oli kohal 10 tk. Ajasõidus sain teise koha. Esimene ja kolmas olid 2 baigi mootoriga bagidel. Neil võiks olla nii vajalikku võimsust, kui käiku kiirete lõikude jaoks. Minu stardikoht keskelt esireast. Stardis keskendusin sellele, et mitte eelmise korra süütekatkesti viga korrata. Ei korranudki, seekord hoolitses stardikohtunik selle eest, et esimene kvalifikatsioon ei õnnestuks. Stardis näidatakse rohelist lippu, mis ütleb, et kohe varsti läheb stardiks. Tuleb käik sisse panna ja oodata 5 sekundi märki, mille jooksul antakse foori vilksatusega start. Mõningal juhul joostakse veel rohelise lipuga stardirivi vahelt läbi, et kõik näeksid ja samas kontrollitakse, et kõik oleks korras. Kui kellelgi mingi probleem, siis ei lasta teisi tast üle sõita jne. Seekord tõstis kohtunik rohelise, kohe järele 5 sek. märgi ja siis tuli vilksatus. Käigu jõudsin sisse saada, kuid gaas polnud põhjas, kui vilksatus toimus. Igatahes mindi must mööda vasakult ja paremalt… Jäin sõidu lõpuks seitsmendaks. Teine eelsõit. Stardikoht vastavalt esimese kvalifikatsiooni kohale kolmandas reas. Seekord sain hästi minema. Igatahes lõpetasin kolmandana. Üks väike vahejuhtum oli. Stardis lendas üks kivi läbi ees oleva terasvõrgu. Põrutas vastu kiivrit (kiivril sügavad kriimud sees), lõi istme serva narmendama ja õhufiltri mõlki. Kolmas eelsõit. Vasakult esireast startimine. Siit ma paraku hästi minema ei saanud. Vasakul poolel oli palju kohevat pinnast, millest läbi kühveldamine võttis aega. Koht vist viies…
Kokkuvõttes andis see finaaliks viienda stardikoha. Start jälle vasakult. Sain kuidagi minema, kohta ei teagi. Esimese ringi lõpus toimus mingi rüsin- keegi keeras ennast rajal tagurpidi. Sain sealt vist neljandana minema. Veidi läks aega, et eessõitjast mööduda ja järgmist püüdma hakata. Paari ringiga sain teisel kohal sõitja kätte ja lõpuks ka mööda. Siis said ringid täis. Kokkuvõttes teine koht. Arvestades konarlikku algust võib rahule jääda. Kahju, et esikoha mehega ei saanud jõudu katsuda…
See sõit tegi oma esimese stardi eestlaste tiimist veel Keivo Kõiv, kes sai lõpuks tubli neljanda koha. Ajasõidus kolmas olnud ja esimese eelsõidu alguses väga kiiret sõitu teinud Janar Kadak pidi paraku käigukasti võlli purunemise tõttu veerema punktide saamiseks lõpuni 1 mootori jõul.
Olen momendil Balti arvestuses kokkuvõttes esikohal…





10.09.2018 at 13:39 1 edit. Last edited 10.09.2018 at 13:43 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600 4wd
9 september. Kolmas balti etapp Bauskas. Bauska rada on paljude sõitjate lemmik ja pealtvaatajatele on siin tribüünid ja muud mugavused. Kohal oli lausa 12 bagi. Ajasõidus olin jälle teine. Lootuses, et suudan murda selle “esimese eelsõidu“ needuse, läksin starti. Esimesed meetrid läksid hästi. Peale seda, tuldi must mööda paremalt ja vasakult. Mootorist oli ramm kadunud. Üks silinder tundus olema läinud. Kartsin, et see neli hooaega vana mootor on jõudnud oma loomuliku lõpuni. Veeresin kuidagi lõpuni. Eriti ei julgenud mootorit piinata, sest ei teadnud ju mis täpselt viga on. Suurt sinist igatahes taga polnud… Leidsime, et üks küünal märg ja proovisime aru saada ,mis viga. Lõpuks leidsime, et ühe pihusti juhe oli pooleks. Mootoriga läks õnneks hästi, kuid stardikoht oli nüüd viimane. Teises eelsõidus sõitsin ennast kuuendaks. Sai päris mitu möödasõitu tehtud. Kolmandas eelsõidus olin neljas. Kokku andis see kahjuks alles seitsmenda stardikoha, mis asus alles kolmandas reas.
Finaali start oli esimeses kurvis tolmu pärast loterii, sain kurvi kuidagi pimesi läbi sõidetud ja kiirendades põrkasin kellegagi külgepidi kokku. Minu suund läks otse betoonseina poole… Õnneks lõppes see täpselt sobival hetkel ära ja tegin ainult spinni. Kui minema sain olin viimane ja teistest pikalt maas. Sain kiiresti kambale järele. Minu ette jäi üks kahene grupp, millest üritasin mööduda. Raja tagaosas olid väljas kollased lipud ja seetõttu möödumine võimatu. Üritasin küll mitmeid kordi, kuid mööda ei saanud. Jäigi kümnes koht. Kiirust arvestades täielik pettumus, kuid vahest läheb ka nii. Vähemalt mingid punktid. Sõita sellel rajal ja bagi käitumine oli lihtsalt super. Momendil peaksin kokkuvõttes teisel kohal olema… Esimesed neli on väga tihedalt koos... Viimane etapp Sakiais otsustab kõik.

Pildid: Egon Bogdanov





11.09.2018 at 10:40 1 edit. Last edited 11.09.2018 at 11:38 by bagiauto
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600 4wd   .. 12 13 14 15 16 17 18  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.